Февруари също ще е топъл, валежите – под нормата
Сняг се очаква повече във второто десетдневие
Февруари ще започне с температурите по-високи от обичайните и като цяло времето ще остане през по-голямата част от месеца по-топло, съобщава "Фокус", като цитира Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
Тази година се очаква средната месечна температура за втория месец от годината да бъде около и над нормата, която в Северна България и високите полета е от 0° до 2°, в Южна България и по Черноморието – между 2° и 5°, а в планините – между минус 8° и минус 3°.
Най-ниските температури през месеца ще бъдат между минус 10° и минус 5°, а най-високите - между 17° и 22°.
Месечната сума на валежите ще бъде около и под нормата, която за равнините е между 30 и 50 mm, в планините – между 40 и 70 mm, за Рило-Родопския масив и Странджа от 60 до 100 mm.
През първото десетдневие температурите ще бъдат по-високи от обичайните, въпреки че през последните дни от периода значително ще се понижат. Вероятността за валежи на повече места има през втората половина от периода, като в края на десетдневието в Северна България и по високите полета дъждът ще премине в сняг.
През второто десетдневие динамиката на атмосферните процеси ще бъде повишена. Температурите ще се понижат още и ще бъдат близки до обичайните. Ще има чести валежи - в Северна България – предимно от сняг, а в Южна и по Черноморието – от дъжд.
И през последното десетдневие ще се задържи динамично и променливо, с температури близки до обичаните. Вероятност за валежи има около 22-и, 25-и и в края на месеца.
В началото на месеца Слънцето изгрява в 7 часа и 42 мин. и залязва в 17 ч. и 38 мин. Продължителността на деня е 9 ч. и 55 мин. В края на месеца Слънцето изгрява в 7 часа и 04 мин. и залязва в 18 ч. и 14 мин. Продължителността на деня е 11 ч. и 09 мин.
Фазите на Луната през месеца са: 2 февруари – първа четвърт, 9 февруари – пълнолуние, 16.02 - последна четвърт и 23.02 – новолуние.
Помните ли бабините курабии от едно време? Трябва ви само гореща вода, малко брашно и сладко!
Експерти с тревожни данни: 26,6% от учениците у нас пушат
Диалог в живописта обединява Пиронков и Стефанов в новата изложба „Теза/Антитеза/Синтез“
Димо Алексиев рестартира кариерата си с нови роли, репетиции и надежда за по-добри дни
Четирима бургаски каратеки тръгват към световния връх в Саудитска Арабия
33,47 лв. за най-основните продукти и как живеят пенсионерите в бедните райони и защо пазарската чанта тежи все повече
След 26-годишна възраст: държавата спира да покрива здравните осигуровки на студентите
Пето дете за Джак Озбърн - светлина за семейството след смъртта на Ози
КЗК образува открити производства срещу Столична община по жалби на фирми
Полицейският отряд "Кобра" удари заложни къщи
Без печене и готова само за 10 минути - бисквитената торта с вкус на чийзкейк е истински шедьовър
Дениз проговори за Виктор след финала: Отървах се!
