×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • 30 месеца затвор за лекаря, продавал кетамин на актьора Матю Пери
  • Прокуратурата е осъдена да плати близо 50 000 лв. на бивш шеф на разузнаването
  • Заместник-председателят на Съвета за сигурност на Русия Дмитрий Медведев заплаши ЕС с репарации в натура
  • ИТН иска парламентът да изслуша Васил Терзиев за протестите в София
  • Папа Франциск оставил средства в завещанието си за линейки за Украйна
  • Полицията проверява кой хвърли димки по време на протеста в Сливен
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Най-продаваните семейни коли в България през 2019 г.


Най-продаваните семейни коли в България през 2019 г.
Mercedes C-class вероятно би попаднал в челната десетка, но данните за продажбите му липсват в статистиката
26 Януари 2020, Неделя, 20:40 ч.
Автор: Флагман.БГ

Днес семейните седани са в отстъпление навсякъде в Европа, особено в България, където продажбите на този тип автомобили спадат

Някога това беше най-важният дял на автомобилния пазар в Европа. D-сегментът предлагаше най-доброто съотношение между пазарни обеми и норма на печалба, да не говорим за престижа. Днес семейните седани са в отстъпление навсякъде на континента и особено в България, където продажбите на този тип автомобили спадат с над 6% през 2019 г. При това над половината от този пазар се пада само на две марки от групата на Volkswagen, пише Investor.bg.

Цитираната статистика е на базата на данните, подадени официално от вносителите към европейската браншова организация ACEA. Задължително трябва да отбележим три неща. Първо, класифицирането на отделните модели по класове е по преценка на дистрибуторите, не по наша. Второ, в класацията липсват двама сравнително значими играчи на нашия пазар - Mercedes и Hyundai, чиито представители не са подали данни. И трето, макар по навик да говорим за седани, данните включват всъщност и немалко комби, хечбек и лифтбек модели, които са се самоопределили като D-сегмент.

Най-продаваните автомобили в сегмент D през 2019 г.

Audi A5 - 48

Показателно за отлива от традиционните седани е, че при Audi по-спортният силует на А5 e продал с 10 бройки повече от А4. Само една от тези продажби се пада на купе версията, всички останали са Sportback. Най-продаваният вариант е 40 TFSI с бензинов турбомотор. У нас А5 се разглежда като отделен модел от А4. Ако ги сметнем заедно, както е в германската статистика, това ще е седмият най-продаван модел в сегмента.

Renault Talisman - 58

Прилично представяне за семейния модел на Renault в последната му година преди очаквания фейслифт. Продажбите са идеално разпределени между дизелови и бензинови версии - 29 срещу 29.

Toyota Camry - 60

Добро представяне на големия седан на Toyota в годината на офицалното му завръщане на българския пазар. Всичките продадени бройки са с хибридно задвижване. За резултата вероятно е спомогнало и оттеглянето на Avensis (с 19 продажби в началото на годината) от пазара.

Peugeot 508 - 65

D-моделът на Peugeot, който бе избран за автомобил на 2019 година в България, е продал 65 бройки, от които 10 се падат на комби версията. Тук интересът на клиентите е насочен най-вече към дизела (46 продажби). Любопитно как ще се приеме задаващата се плъг-ин хибридна версия.


В категории: Бизнес


2
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Украински дрон унищожи изтребител МиГ-29 в Крим Украински дрон унищожи изтребител МиГ-29 в Крим 04/12/2025, Четвъртък 19:20 0
Тервел ИЛИЕВ Шофьор свали сам скоба от колата си и си тръгна Шофьор свали сам скоба от колата си и си тръгна 04/12/2025, Четвъртък 17:20 1
2
Коментара по темата
2.
Кой
27.01.2020 19:16:33
0
1
Само копирате статии от други места. Това не е цялата статия, липсват още 5 модела. Има седани дето са с 5та врата и май е най продавана за 2019
1.
Седанът е за несемейни
27.01.2020 00:14:25
0
5
Седанът не става за семейна кола. С тоя малък процеп за багажник...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Похвално: Левскари дариха пари за лечението на Любо Пенев Похвално: Левскари дариха пари за лечението на Любо Пенев Феновете показаха, че преди всичко трябва да сме човечни Бюджет 2026 възможен само със замразени заплати и орязани инвестиции Бюджет 2026 възможен само със замразени заплати и орязани инвестиции Бившият вицепремиер предупреди за опасността от загуба на 1 милиард лева от ЕС и призова за реформи и политическа отговорност Възраждане свика протест, за да преброи феновете си Възраждане свика протест, за да преброи феновете си Около стотина души в момента в Бургас искат оставка на правителството и връщане на лева Защо трябва да имате краставица в колата си през зимата Защо трябва да имате краставица в колата си през зимата Тя съдържа естествени масла и предпазва прозорците от замръзване, сочи великобтирански експерт Кой и защо изтипоса контейнерите за боклук до най-модерната библиотека у нас Кой и защо изтипоса контейнерите за боклук до най-модерната библиотека у нас Живущите в района молят казаните да бъдат преместени, не им било мястото там Ямболски джигит и немски гастрольор паркираха безплатно на ул. "Лермонтов" в Бургас, но кой изтръгна ограничителните колчета Ямболски джигит и немски гастрольор паркираха безплатно на ул. "Лермонтов" в Бургас, но кой изтръгна ограничителните колчета Пореден случай на безнаказана наглост в центъра на града  Националният форум „Учители вдъхновители“ събра образователни експерти от цялата страна в Бургас Националният форум „Учители вдъхновители“ събра образователни експерти от цялата страна в Бургас Винаги сме подкрепяли инициативи, които поставят учителя в центъра на промяната, този форум е още една стъпка към по-силна и устойчива общност от педагогически специалисти, каза ректорът на Бургаския държавен университет проф. д-р Сотир Сотиров 71% подкрепят протестите срещу бюджета, почти 50% искат оставка на кабинета 71% подкрепят протестите срещу бюджета, почти 50% искат оставка на кабинета Недоволството от проектобюджета за 2026 г. се засилва, а протестите срещат широка обществена подкрепа, включително и сред негласуващи българи   Магистрати и университетски преподаватели поставиха борбата с киберпрестъпността в центъра на кръгла маса, Магистрати и университетски преподаватели поставиха борбата с киберпрестъпността в центъра на кръгла маса, Апелативна прокуратура-Бургас и Бургаски свободен университет със съвместен проект Евроизмамниците са по-опасни от левовите: Как да се предпазим от фалшивите банкноти Евроизмамниците са по-опасни от левовите: Как да се предпазим от фалшивите банкноти С наближаването на 1 януари 2026 г. рискът расте - експертите съветват да сме особено внимателни в първите месеци на прехода  
Украински дрон унищожи изтребител МиГ-29 в Крим Украински дрон унищожи изтребител МиГ-29 в Крим Атаката на военното летище "Кача" е осъществена от специалното звено "Примари" на ГУР Организират специална вечеря за Путин в Индия, президентът на Русия отговори с красноречив жест Организират специална вечеря за Путин в Индия, президентът на Русия отговори с красноречив жест Лидерът на Кремъл наруши официална традиция, за да покаже топло отношение към домакина Транспортираха много болна жена директно в моргата, впоследствие тя почина Транспортираха много болна жена директно в моргата, впоследствие тя почина Голям скандал на Острова Минус 17° отчетоха термометрите в Североизточна Турция Минус 17° отчетоха термометрите в Североизточна Турция Студеното време доведе и до заледяване на пътищата, което причини периодични прекъсвания на движението Бивш собственик на ЦСКА вдигнал най-голямата гей сватба Бивш собственик на ЦСКА вдигнал най-голямата гей сватба Прамод вдига пищна сватба на сина си Дивиеш с Джейк Прайър с любовника му, която беше наречена „Първата голяма индийска гей сватба“ Бъдещето на Израел в Евровизия под въпрос - решават днес Бъдещето на Израел в Евровизия под въпрос - решават днес Словения, Ирландия, Испания и Нидерландия заплашват с бойкот заради конфликта в Газа Любо Пенев е свалил над 30 кг за месец, състоянието му се влошава Любо Пенев е свалил над 30 кг за месец, състоянието му се влошава Тревожните новини съобщи един от най-близките му Втори ден блокада на "Кулата": Над 8 км опашка от тирове заради фермерските протести в Гърция Втори ден блокада на "Кулата": Над 8 км опашка от тирове заради фермерските протести в Гърция Земеделските протести в Северна Гърция парализират движението на камиони, причинявайки сериозни загуби за бизнеса и стотици блокирани шофьори на "Кулата" Трима младежи загинаха при мистериозен инцидент във Франция: кола падна в частен басейн Трима младежи загинаха при мистериозен инцидент във Франция: кола падна в частен басейн В колата са намерени и флакони с азотен оксид – вещество, известно като „райски газ“ Путин: Европа саботира мира в Украйна Путин: Европа саботира мира в Украйна Руският лидер вижда САЩ като ключ към дипломатическо решение, докато упреква Киев и Брюксел в умишлено удължаване на конфликта  
Депутатът от "Величие" Христо Расташки към вътрешния министър Даниел Митов Депутатът от "Величие" Христо Расташки към вътрешния министър Даниел Митов Протестираха срещу вас и така се уплашихте, че ви се накъдриха косите Виц на деня Виц на деня По времето на комунизма двама си говорят:
- Как мислиш, има ли живот зад граница?
- Не знам, оттам още никой не се е върнал да разкаже.
Виц на деня Виц на деня На интервю за работа:
- Защо напуснахте предишната си работа?
- Фирмата се премести в нов офис, но не ми казаха къде се намира...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Навремето влизах в бара с думите "За мен както обикновено", а сега - в аптеката.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори