Бедни ли са българите? Богатите у нас стават все по-богати
Българите мрънкат, че обедняват, но у нас са регистрирани 12 ролсройса, а в Австрия – три, коментира бизнесменът Красимир Стойчев
Въпреки мрънкането на голяма част от българите, че обедняват, това не се случва. Обедняването е относително, защото се вижда една разлика между богати и бедни. Това каза пред бТВ бизнесменът Красимир Стойчев.
В България миналата година са регистрирани 12 ролсройса, а в Австрия – три, заяви той в „Тази събота“.
Милиардерите по света, които наброяват 2153 души, притежават по-голямо състояние от 4,6 млрд. души, твърди ново проучване. Данните са на организацията "Оксфам" и бяха обявени в навечерието на Световния икономически форум в Давос.
„Технологиите доведоха до огромен технически прогрес, но и до огромното разслоение между бедни и богати. Масираната експлоатация на световните ресурси доведе и до тази климатична криза“, коментира Стойчев.
„Давос днес всъщност е психотерапевт на световния елит. Те се събират, за да се потупват по рамото“, допълни той.
По думите му все по-голяма част от света се чувства изключена от управлението на световните ресурси и „чакат трохичките от трапезата“.
„В тази връзка Световният икономически форум прие тази година доста лицемерно един манифест, в който казва, че бъдещето на фирмите е да не бъдат в интерес на акционерите, а на всички участници – тоест персонал, клиенти, доставчици и т.н. Това е страшно лицемерно, защото няма механизъм, с който това да се случи“, каза още Красимир Стойчев.
Атанас Зафиров: Възможно е Радев да си партира с БСП
България срещу Индонезия, Соломоновите острови и Сейнт Китс и Невис
Костадинов чака Радев на дебат
Радостин Василев с интересни думи за президента, подаващ оставка
Слави Трифонов с коментар за оставката на Радев
"Радев няма време за партия, ще участва на изборите с коалиция"
Буруджиева: Румен Радев има за какво да иска прошка
Слави Василев за оставката на Радев: Нова страница в българската история
България с жена президент
Джигит вдигна 304 км/ч и се "похвали", закъса здраво със закона
Дани Ганчев каза за ЦСКА и футбола
"Мастерхаус" прати на Нефтохимик поздравителен адрес и чек
