×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Честит празник на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Хотелите край морето ще са пълни с туристи заради туроператори от Англия и Германия?


Хотелите край морето ще са пълни с туристи заради туроператори от Англия и Германия?
Фалитът на „Томас Кук“ няма да окаже влияние, защото туроператори запълват капацитета, каза министър Николина Ангелова. Тя очаква ръст на туристи през лятото
24 Януари 2020, Петък, 20:23 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Министър Николина Ангелкова се върна от Мадрид, изпълнена с надежда, очаква ръст в броя на туристите през това лято

Фалитът на „Томас Кук“ няма да окаже влияние на туристическия сезон у нас. Това обяви в „Лице в лице“ ресорният министър Николина Ангелкова. Тя допълни, че са проведени редица срещи с туроператори и те са обещали да се запълни капацитетът.

„Вчера се прибрах от Мадрид, където проведох среща с водещи туроператори от Великобритания и Германия. Всички потвърдиха своите ангажименти. Един от британските туроператори изцяло поема капацитета на Томас Кук. Те оперират в 9 английски града и разширяват полетната си програма. Очакваме оттам ръст от 24 %“, заяви Ангелкова.

2020-та ще е с по-добри темпове от миналата, прогнозира тя.

Тази обществена поръчка, която днес обявихме, е за механизма на насърчаване на организирания туризъм чрез маркетингови активности, уточни министърът на туризма.

Тя обяви, че от днес започва работа механизъм, който ще насърчава организирания туризъм у нас.

„Става въпрос за периода от май до октомври месец, парите са в размер на 15 млн. лв. и са за четири основни пазара. Това със сигурност ще подпомогне нашите усилия и тези на бранша, за да можем 2020 г. да я посрещнем с добра основа“, уточни министърът.

По думите ѝ се очаква летният сезон през 2020 г. да има по-добри резултати от миналата година. Николина Ангелкова посочи, че Министерството на туризма е обявило обществена поръчка за маркетинг и реклама на чужди пазари – Германия, Великобритания, Полша, Унгария, Чехия, Словакия и Русия.

„За нас е важно, че за първи път предлагаме такъв механизъм, който е ориентиран към конкретни резултати. Участниците трябва да докажат, че след октомври месец те са докарали туристите, които са заявили в офертата си за кандидатстване“, допълни Ангелкова.

Министърът на туризма заяви, че сумите ще се заплащат, след като спечелилите обществената поръчка фирми докажат своите резултати.

„Миналата година бе изпълнена с много предизвикателства. От март по време на българо-руският туристически форум премиерът пое ангажимента за подкрепа на българския туризъм чрез създаване на механизъм, който да стимулира организираният туризъм в страната. Искам да му благодаря, както и на министър Горанов, защото днес обявихме механизма за насърчаване на летния туризъм от май до октомври“, добави тя.

Министър Ангелкова разкри, че повечето от туристите през зимата са на възраст между 30 и 44 години. „Техният дял е над 38%, а на младежите между 18 и 25 години – 17%“, каза още тя.

Привличаме 300 000 нови туристи от Германия, Великобритания и Русия, обяви министърът на туризма пред БНТ. 15-те милиона лева, които бюджетът отпуска допълнително за рекламиране на България в чужбина за тази година, вече са разпределени, уточни тя.

"Около 5 милиона лева от тези пари са предвидени за рекламиране в Германия, 2,5 млн. лв. - за Великобритания, 3,750 млн. лв. за страните от Вишеградската четворка и 1,250 млн. лв. - за рекламиране в Русия", добави Ангелкова.


В категории: Животът


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
13
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Спад в цените на някои от основните храни тази седмица Спад в цените на някои от основните храни тази седмица 24/05/2026, Неделя 11:00 2
Светлозария КИДЕРОВА Чайка нацвъка Чарлз в Северна Ирландия Чайка нацвъка Чарлз в Северна Ирландия 24/05/2026, Неделя 09:19 2
13
Коментара по темата
13.
Ай сиктир
25.01.2020 17:07:16
0
2
Тъкмо си починахме малко от бръщолевенето на въпросната госпожа, която според мен е крайно некомпетентна в материята и хоп, пак изпълзя да ни разказва за светлото бъдеще.
12.
НЯКОЙ
25.01.2020 10:40:01
0
5
Стига с този "механизъм". Механизма е там, че от година на година така наречените туристи които идват в България са и по бедни и по малко.
11.
Хотелиер
25.01.2020 09:27:16
1
6
Я стига дрънкаите лъжи че ставате смещтни ,по добре си траите
10.
Koko
25.01.2020 09:24:24
1
8
Това правителство е пълно с анимационни герои и карикатури -нема такава държава
9.
*********
25.01.2020 09:08:35
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
8.
Коментатор
25.01.2020 08:09:48
1
18
Тази е едно пълно недоразумение и изобщо не знае къде се намира.
7.
*********
25.01.2020 00:08:43
1
8
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
6.
Дълбоката Държава
24.01.2020 23:06:56
1
6
Бойко Борисов е квинтесенцията на тъмната сянка на българина, а тя преобладава в момента.. Той е исторически естествен и органичен. Не може обкръжението на Тодор Живков да му организира преврат... Ако няколко души около предишния български авторитарен вожд Живков му направят преврат и след това започнат да си играят на политика по най-инфантилен начин, градейки системи по метода на Менделеев, който рисуваше квадратчета и вътре слагаше разни реалности, накрая не може да не дойде на власт охраната. Тук има дълбока историческа правда! В разпадащата се Римска империя накрая охраната е дошла на власт и е търгувала с поста на императора. Борисов идва със закономерност. Друг е въпросът накъде ни води тази закономерност.
5.
*********
24.01.2020 21:54:36
0
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
4.
ХХ
24.01.2020 21:47:40
4
7
А с колко нашите пенсионери ще дотират немските?
Горанов искаше да им вземе 5 милиона, боко, нали е щедър обеща от сърце да вземе още 5... сега някаква поръчка за 15 споменават.
3.
Киро
24.01.2020 21:23:28
6
17
Ами стига са се гушили само. Ся ши ги вида как са плащат тия милиони кредити. Гнусните им хотели на 300% печалба а заплатите мизерни. Ши ви ги гепат банките и ши станете камареиери.
2.
Ха Ха
24.01.2020 20:48:18
5
27
Урунгел, пълни ама в шестък. Нека първо персонал да намерят - шпинги.
1.
kuroyad
24.01.2020 20:34:55
6
28
да, хотелите ще са пъмни, ама с гащници и скъсаняци.от такива файда няма.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Безработицата у нас - 1.7% в София, в Бургас около 2,3% Безработицата у нас - 1.7% в София, в Бургас около 2,3% Разликите са чудовищни, разкрива проучване на ИПИ Марин Киров към абитуриентите: Не забравяйте откъде сте тръгнали, това е вашата сила Марин Киров към абитуриентите: Не забравяйте откъде сте тръгнали, това е вашата сила Кметът на Царево изпрати послание към учениците и първокласниците по случай края на учебната година Съседка разказа за арестувания прокурорски син: Той е променен, има брада и е по-пълен Съседка разказа за арестувания прокурорски син: Той е променен, има брада и е по-пълен Разследващите са иззели и мобилен телефон, използван от Михайлов по време на укриването му Река Янтра излезе от коритото си край Бяла Река Янтра излезе от коритото си край Бяла Към момента нивото на река Янтра се е покачило до около 5,60 - 5,70 метра при моста на Колю Фичето 3 зодии започват да привличат пари и нови възможности 3 зодии започват да привличат пари и нови възможности Важно е да не бързате и да направите пауза преди да действате Радев: Считаме просветата, културата и писмеността за висша ценност Радев: Считаме просветата, културата и писмеността за висша ценност Дали сме цивилизационен принос към световната култура, добави премиерът Спад в цените на някои от основните храни тази седмица Спад в цените на някои от основните храни тази седмица За кашкавал „Витоша“ плащаме до 9,65 евро за килограм, яйцата вече са 0,21 евро за бройка Отиде си най-добрият стоматолог в историята на Бургаска област Отиде си най-добрият стоматолог в историята на Бургаска област Владееше десетки специалности и бе сред пионерите на имплантологията у нас Хиляди тръгнаха с най-голямото шествие в България преди минути от центъра на Бургас Хиляди тръгнаха с най-голямото шествие в България преди минути от центъра на Бургас Над 10 500 ученици и представители на просветата се включиха в шествието Дони и Нети празнуват сребърна сватба, показаха уникални кадри Дони и Нети празнуват сребърна сватба, показаха уникални кадри Една от най-обичаните двойки в България отбеляза четвърт век брак, а Дони разчувства мрежата със силно послание
Ормузкият проток в епицентъра: Тръмп обяви, че споразумението с Иран е „до голяма степен договорено“ Ормузкият проток в епицентъра: Тръмп обяви, че споразумението с Иран е „до голяма степен договорено“ Техеран отвърнаха, че твърденията му „не съответстват на реалността“ Чайка нацвъка Чарлз в Северна Ирландия Чайка нацвъка Чарлз в Северна Ирландия „Добре, че не ми падна на главата“, коментира кралят Престрелка пред Белия дом, има убит и ранен Престрелка пред Белия дом, има убит и ранен Репортери споделят, че са чули около 30 куршума Назначиха новия кмет на Бирмингам с „Аллаху акбар“ Назначиха новия кмет на Бирмингам с „Аллаху акбар“ Мюсюлманският лорд мер на града, Закир Чодри, едва знае английски Нападнаха Рики Мартин със сълзотворен газ на концерт в Черна гора Нападнаха Рики Мартин със сълзотворен газ на концерт в Черна гора Сред публиката настъпи хаос Ердоган затвори водещ университет в Истанбул с над 20 000 студенти Ердоган затвори водещ университет в Истанбул с над 20 000 студенти Университетът е управляван от назначен от съда синдик от миналата година, след като управляващата го компания е замесена разследване за пране на пари и данъчни измами Част от оригиналното стълбище на Айфеловата кула бе продадена за 450 000 евро Част от оригиналното стълбище на Айфеловата кула бе продадена за 450 000 евро 14 стъпала, демонтирани през 80-те години, достигнаха рекордна цена на търг в Париж Четирима убити и 35 ранени при украинска атака срещу ученическо общежитие Четирима убити и 35 ранени при украинска атака срещу ученическо общежитие Според спасителните служби под развалините все още има над 10 ученици Рядко астрономическо явление в края на май обещава финансов късмет за четири зодии Рядко астрономическо явление в края на май обещава финансов късмет за четири зодии Две пълнолуния в рамките на един месец засилват интереса към астрологичните прогнози и темата за личните финанси 800 000 празни жилища в Гърция, правителството планира активиране чрез ремонти 800 000 празни жилища в Гърция, правителството планира активиране чрез ремонти Около 12% от жилищния фонд остава неизползван, а държавата цели да увеличи предлагането чрез обновяване на стари имоти
Бойко Борисов Бойко Борисов Никога не съм бил нито в “Джуджетата“, нито ги знам кои са, а в случая сега разбираме коя е Снежанка Виц на деня Виц на деня Във влака кондуктор пита блондинка, пътуваща с куче:
- За кучето платихте ли?
- Не! Подарък ми е за рождения ден.
Виц на деня Виц на деня Две жени разговарят:
- Ти какво работиш?
- В научен институт.
А като каква?
- Като любовница, но ми плащат като на професор.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Мамо, мамо, може ли и аз да скоча с бънджи?
- В никакъв случай! Животът ти започна, заради скъсана гума, но не трябва да свършва пак по тази причина!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори