Китай вкарва и армията в борбата със смъртоносния вирус
Те ще работят в интензивното отделение на белодробна болница в Ухан
Централният военен съвет на КНР задейства армията за борба с огнището на коронавируса в Ухан. В града са изпратени 40 военни лекари, съобщават световните агенции.
Те ще работят в интензивното отделение на белодробна болница в Ухан. На 31 декември 2019 г. китайските власти информираха Световната здравна организация за огнище на пневмония от неизвестен вид в град Ухан, разположен в централната част на страната.
Експертите установиха причинителя на болестта - това е коронавируса 2019-nCoV. Според последните данни броят на заразените в Китай вече надхвърля 830, 26 пациенти са починали, 24 от тях на територията на провинция Хубей, двама от тях извън нея.
Вирусът вече се разпространи извън Китай, като случаи на зараза са регистрирани в Южна Корея, Япония, САЩ, Виетнам, Сингапур и Тайланд.
Индонезия задържа 321 чужденци за онлайн хазарт
Нови случаи на хантавирус на круизен кораб? Подозират, че трети британец и испанка вероятно са заразени
Шок цени на самолетните билети планират авиокомпаниите
Четири огнища на шарка в Пловдивско ликвидира БАБХ
ЦРУ: Иран може да устои на американската блокада с месеци
Дара с втора репетиция на сцената във Виена
„Филм без име“: Тази вечер ще е страхотният финал на „СОЛиСиМи“ - с магията на филмовата музика и младите таланти на Бургас
Самолет удари човек на пистата в Денвър
Крум Зарков: 9-ти май е ден на победа, ден на памет, ден на съвест
Волен Сидеров каза истината за скандалните кадри в София
Путин: Русия се бори срещу агресивна сила, подкрепяна от НАТО (ВИДЕО)
Пророкът на Страшния съд вижда трети мандат на Тръмп
