Урок на тема „Българският род велик има приказен език" изнесоха в Несебър
Второкласниците, които са участници в клуб „Аз съм българче” подариха на шестокласниците „Буквар с различни поучения” от д-р Петър Берон
Урок под наслов „Българският род велик има приказен език“ в СУ “Любен Каравелов“ - несебър. Със стихове от книжката на Генка Богданова „Като благозвучна песен”, шестокласниците от клуб „Художествено слово” с ръководител Таня Кехайова, започнаха своето първо представление пред ученици от втори „г” клас с класен ръководител Наталия Антонова.
Под формата на игра и забавление, но чрез стихотворения, те представиха най-важното от уроците по български език. Що е родна реч, звуци - гласни и съгласни, букви, срички, думи, изречения – за всички тях стихчета редиха малки и големи. После препинателните знаци напомниха за себе си и поясниха, че имат важно място във всяко изречение. След тях се наредиха глаголът и съществително име.
След стиховете дойде време за игра. Два отбора от второкласниците – отбор „Глагол” и отбор „Съществително име” трябваше да открият и запишат рода и числото на съществителни имена. Малките ученици се справиха отлично, а победител стана отбор „Съществително име”.
Второкласниците, които са участници в клуб „Аз съм българче” подариха на шестокласниците „Буквар с различни поучения” от д-р Петър Берон.
От срещата в СУ „Любен Каравелов”-Несебър и малки и големите ученици останаха доволни и си обещаха съвместно участие в нови проекти, в които отново чрез стихове забавни и игра, ще се учат да обичат своя род и родина.
Какво ще е времето на 23 февруари
Треньорът на ЦСКА Христо Янев със сигурност е доволен от тази статистика
Идеален подарък за първа среща
Какво означава, ако любимият алкохол на мъж е розе?
Лесна и бърза рецепта за перфектен десерт
Кой е Немия - българинът, извършил брутална екзекузия в затвора по поръчка на мафията
Пистолетите в България достигат 133 245: Как граждани и охранители се въоръжават
Ползите от рибата за здравето: Защо тя е изключително полезна храна
Коя зодия ще има най‑щастлив месец март според астролозите?
Играч на ЦСКА взима приз на ФИФА, нарежда се до Кристиано Роналдо?
Борислав Сандов: Хората от "Петрохан" не ми изглеждаха на секта, бяха много позитивни
Защо в любовните реалитита няма по-пълнички хора?
