СЗО: Без извънредно положение заради вируса в Китай
В Китай потвърдиха 17 смъртни случая от коронавируса и още 581 заразени
Световната здравна организация (СЗО) заяви, че засега няма да обявява международно извънредно положение в сферата на общественото здраве заради появилия се в Китай нов коронавирус, предаде ДПА. Експерти от СЗО посочиха, че на този етап не виждат причина за подобна декларация, но все пак смятат за необходимо днес да продължат дискусиите по проблема в Женева.
Китайските власти информираха на 31 декември СЗО за появата на неизвестна досега пневмония в централния град Ухан с население 11 милиона души. На 7 януари китайски специалисти установиха причинителя на болестта – коронавирус 2019-nCoV.
От днес в Ухан е спряно движението на влаковете и самолетите, за да се ограничат рисковете от международно разпространение на заразата.
По актуализирани данни властите в Китай потвърдиха 17 смъртни случая от коронавируса и още 581 заразени. Болни от коронавируса има в Ухан, Пекин, Шанхай, Шънчжън и други градове. Заразени с коронавируса има също в Япония, Филипините, Южна Корея, Тайван, Тайланд и САЩ.
Лекари посочват, че характерни симптоми за коронавируса са хрема, кашлица, болки в гърлото и стягане в гърдите. Възможни са също главоболие и треска, която може да продължи няколко дни. Рискови групи са лица с отслабена имунна система, деца и възрастни хора. При тях се наблюдават симптоми, подобни на тези при пневмония и бронхит.
Свлачище погуби 8 души в Китай, 34 остават затрупани под калта
Японец на седмото небе от щастие, стегна куфарите за Бургас
Обичана учителка почина вследствие на огромен стрес
Киевската интрига породена от лош театър на Велислава Петрова и Радев или от Брюксел
Ще познаете ли коя е новата страст на Памела Андерсън?
Съдът с решение за джигита, спипан със смъртоносните 4,6 промила алкохол
"Меси" кацна в центъра на Бургас
Великобританец със стряскащи твърдения за турски полицаи: Арестуваха ме без вина и настъпи кошмар
Погледнете към небето след 21:00 часа: Уникален небесен феномен над България тази вечер
Трагедия: 11-годишната Алис почина след инцидент със смукателния отвор на басейн
С Балканче по границите на България: Приморско изпрати Мартин Гергов към следващата отсечка
Тъжна вест: Почина любимата на милиони "жена с гълъбите" от Сам вкъщи 2
