Огромен кариерен скок за редови обвинител от Бургас – Галя Маринова стана зам.-апелативен прокурор на София
Досега тя бе в Окръжната прокуратура в морския град
Бургаска прокурорка направи голям скок в кариерата насред бурята от рокади на върха в държавното обвинение. Днес Прокурорската колегия (ПК) на Висшия съдебен съвет гласува кадрови промени, сред които и назначаване на заместници на новия главен прокурор Иван Гешев.
Вероятно това поражда движението и на по-долните нива.
Една от промените е свързана с Галя Маринова. Тя досега бе редови прокурор в Окръжна прокуратура-Бургас.
ПК обаче днес я назначи за заместник на административния ръководител – заместник апелативен прокурор на Апелативна прокуратура-София.
Коментира се, че това е огромен скок в кариерата на Маринова, който е изненадващ и трудно може да се обясни.
Той може да се дължи на нейни връзки с новия апелативен прокурор на София Радослав Димов, който официално встъпи в длъжност в началото на ноември 2019 г. и все още сформира екипа си.
Предложението за новото назначение на Галя Маринова идва именно от него. То бе одобрено единодушно и без дебат от Прокурорската колегия днес.
ПК днес гласува и Емилия Русинова да стане друг заместник апелативен прокурор на София. Досега тя бе градски прокурор на София.
Финансовото напрежение отслабва: 3 зодии отварят нова страница през септември
Панелките и ЕПК блоквоете отварят нова ниша за имотния пазар
Гърция с 4,9 млн. туристи през юни, но всеки харчи по-малко
Поредно отлично представяне в Македония за Яхт клуб Черноморец Бургас и България
Света Анастасия се превръща в „Остров на хвърчилата“ на 28 август
Николай Димитров: В Несебър обновяване образователната инфраструктура и създаваме по-добри условия за децата
Детска градина от бъдещето: новият корпус на „Ален мак“ в Сарафово ще бъде с интелигентно управление в реално време
23-годишен посече баща си с брадва в Берковица, мъжът е в болница
Небето се отвори над София: Градушка като орех, потопени улици и десетки паднали дървета
Трима българи срещу над 20 грузинци: Масов бой избухна край Кавала
Първият учебен ден поскъпна с до 40%: Трябват поне 300 евро за един ученик
Касова бележка от Гърция подпали мрежата: 78,30 евро за морска вечеря с огромни порции
