×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • НАП: В момента дизелът е най-евтин за последните 40 дни
  • Румен Радев заминава на първа визита, среща се с Фридрих Мерц
  • Куба укрепва отбраната си с руски дронове на фона на напрежение със САЩ
  • Медузи заляха популярни курорти в Гърция
  • Част от София ще остане без вода през следващите пет дни
  • Българският национал Мартин Георгиев официално вдигна шампионския трофей с АЕК Атина
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

От 1 април стартира проектът за финансова подкрепа на висшисти, които се връщат да работят в България


22 Януари 2020, Сряда, 14:45 ч.

Това съобщи на кариерен форум във Виена заместник-министърът на труда и социалната политика Зорница Русинова

От 1 април ще започне да функционира платформата EURES, която ще е достъпна на сайта на Агенцията по заетостта. Тя ще бъде създадена по проекта „Национална EURES мрежа“ на Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“. Платформата ще дава възможност за кандидатстване за допълнителни финансови пакети на хора с висше образование, които искат да се реализират професионално в България. Това съобщи на кариерен форум във Виена заместник-министърът на труда и социалната политика Зорница Русинова, който се проведе на 21 януари. 
Платформата в сайта на Агенцията по заетостта ще предоставя лесен достъп до информация за пазара на труда в България, публичните услуги, цените на недвижимите имоти. Всеки, който кандидатства за финансова подкрепа, ще може да избира между различен вид услуги, а таванът на подкрепата може да достигне до 1200 лв. Основното изискване към кандидатите е да започнат работа в България, а през последните 6 месеца да са живели в друга държава. 

Подкрепата ще включва предоставяне на средства за покриване на наема за период до една година, ако кандидатът започне работа в населено място, в което не притежава жилище. Ако детето на семейството не е прието в ясла или детска градина, ще му бъде осигурена детегледачка, наета през Бюрото по труда. Ако член на семейството не говори български език или има нужда от допълнителна квалификация, ще получи ваучер за езиков курс или допълнителна квалификация. В случай, че работното място е в град със средна работна заплата, която е под нивото на средната за страната, в рамките на една година кандидатът ще може да получава половин минимална работна заплата върху основното си възнаграждение. „За нас е важно да стимулираме не само големите фирми и инвеститори, но и малките фирми извън София“, подчерта заместник-министър Русинова. 

Посланикът на България в Австрия Иван Сираков сподели, че 10% от българите, участвали на последния кариерен форум през 2019 г., вече са започнали работа в България. Според него високата посещаемост подчертава интереса към този форум. „Всеки българин, до когото успеем да стигнем и да го убедим, че си заслужава да се върне да работи за България и в България, е успех“, заяви посланик Сираков.

Над 140 българи и водещи австрийски компании, които търсят кадри за своите представителства в България, активно участваха в кариерния форум. Сред тях са „Катро България“, EVN, Liebherr, „Монди Стамболийски“, „Райфайзен банк“. Андрей Арнаудов представи проекта “Bulgaria wants you“, който ще привлича българи да се върнат в родината чрез платформа с възможностите за професионална реализация. Форумът бе организиран съвместно от Посолството на България в Австрия, Стопанската камара на Австрия, Министерството на труда и социалната политика и Агенцията по заетостта. На събитието бяха представени преимуществата на българския пазар на труда – благоприятното за работника трудово законодателство, стабилният икономически растеж, тенденцията за нарастването на възнагражденията, нуждата от добре подготвени млади хора.
 


В категории: Политика


6
Коментара
Флагман.БГ Обявяват Дара за почетен гражданин на Варна Обявяват Дара за почетен гражданин на Варна 18/05/2026, Понеделник 15:00 4
Флагман.БГ Новият ректор на СУ е доцент, а не професор Новият ректор на СУ е доцент, а не професор 18/05/2026, Понеделник 14:40 3
Флагман.БГ Иран иска да контролира и световния интернет Иран иска да контролира и световния интернет 18/05/2026, Понеделник 14:20 2
Тервел ИЛИЕВ Затварят бензиностанциите по АМ Тракия в сряда Затварят бензиностанциите по АМ Тракия в сряда 18/05/2026, Понеделник 14:10 0
6
Коментара по темата
6.
*********
23.01.2020 09:07:56
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
5.
Хахаха...
22.01.2020 18:36:43
1
3
Тез вече наистинав зеха да се е*ават с нас. Ще взема половин минимална заплата над основната, сиреч 300 лв преди облагане. Чисто 200'. И нищо не казват за основната. Ма то какво да кажеш за 800 лв.
Алооо, ГЕРБерастите, балъците измряха. По-добре да останат в чужбина, пък било то и да мият чинии. Пак ще вземат в пъти повече.
4.
ХХ
22.01.2020 16:42:29
0
4
гербаджийски ценности - ще вземат от родителите на децата, които учат у нас, за да дадат на тези, които вероятно не могат да се уредят където са учили (или искат да се върнат, но не могат да се уредят с добра заплата)...
пп. случай с мастър от кеймбридж, кандидатства за добра заплата в провинцията, но го питат: имате ли нещо така, сертификат, че знаете английски...
3.
Милена
22.01.2020 16:01:21
0
10
По-голяма тъпотия скоро не бях чувала.А след първата година какво 610 лв. и то ако имаш връзки, особено за Бургас.И къде ще работят може би в индустриалната зона, от която няма нито една обява за работа.
2.
улица Тамара
22.01.2020 15:33:52
0
8
Проект от калинки за калинки. Вместо да "стимулирате" малките фирми, по-добре ги оставете на мира. Никой не ви иска "грижите".
1.
ДълбокатаДържава
22.01.2020 15:26:31
1
11
България все още живее в един номенклатурен полукапитализъм от периферно-компрадорски тип, в който социалната структура е съвсем ясна: има много тънка ципа от много богати, които стават все по-богати, имаме умираща средна класа – хора които с все по-голям труд успяват да реализират целите си, и простолюдие, което живее пред телевизора и от днес за утре.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Проведе се втори Национален ученически фестивал за танцови и мажоретни състави "Ахтополски ритми" Проведе се втори Национален ученически фестивал за танцови и мажоретни състави "Ахтополски ритми" Събитието събра талантливи ученици , които с много емоция, вдъхновение и любов към българските традиции представиха своите изпълнения пред публиката в град Ахтопол Ако получите такова съобщение, не отваряйте линка. Имама е! Ако получите такова съобщение, не отваряйте линка. Имама е! Измамните съобщения с глоби за пътно нарушение продължават, много приличат на реалните известия от КАТ, но е капан Студенти от Центъра по юридически науки към БСУ посетиха Апелативна прокуратура-Бургас в „Ден на отворените врати“ Студенти от Центъра по юридически науки към БСУ посетиха Апелативна прокуратура-Бургас в „Ден на отворените врати“ Над 30 първокурсници се запознаха с работата на прокуратурата и практиката на опитни прокурори Мъж предложи подкуп на полицай по време на разпит Мъж предложи подкуп на полицай по време на разпит Той е бил извикан  за изясняване на обстоятелства по досъдебно производство за транспортно престъпление Каратистите от Сансай завоюваха 20 медала на International Aleko Cup 2026 Каратистите от Сансай завоюваха 20 медала на International Aleko Cup 2026 Състезателите на клуба спечелиха 4 златни, 2 сребърни и 14 бронзови медала Рокади в Агенция „Митници“, освободиха шефа й, ето кой поема поста Рокади в Агенция „Митници“, освободиха шефа й, ето кой поема поста Новият директор е дългогодишен служител в Агенцията Ако нещо спъва бургаската кандидатура за "Евровизия" - това е летището Ако нещо спъва бургаската кандидатура за "Евровизия" - това е летището Залата е по-добра, градът се вписва в концепцията на организаторите, но летището не покрива критериите за свързаност Колко ще струва на страната ни домакинството на „Евровизия” догодина Колко ще струва на страната ни домакинството на „Евровизия” догодина Средно около 30-35 млн. евро може да струва домакинството, което е сериозна сума, но не чак толкова от гледна точка на потенциалните позитиви, прогнозират икономисти Успехът на Дара донесе огромни печалби на клиентите на водещ букмейкър Успехът на Дара донесе огромни печалби на клиентите на водещ букмейкър Общата стойност на изплатените суми само за конкурса във Виена надхвърля един милион евро Смартфоните били виновни за спада на раждаемостта Смартфоните били виновни за спада на раждаемостта Хората предпочитат виртуалното пространство пред личния контакт
Учени: Нека заразяваме хората чрез генномодифицирани кърлежи, за да не ядат месо Учени: Нека заразяваме хората чрез генномодифицирани кърлежи, за да не ядат месо Двама професори от Мичиган смятат, че глобалното затопляне може да се пребори само чрез вкарване в човек на алфа-гал синдром Иран иска да контролира и световния интернет Иран иска да контролира и световния интернет Ислямската република възнамерява да таксува най-големите технологични компании в света Как една държава превърна ресурсите си в бъдеще, а не в корупция Как една държава превърна ресурсите си в бъдеще, а не в корупция Вижте тази история от Норвегия  Турция изпраща нов кораб да търси газ в Черно море Турция изпраща нов кораб да търси газ в Черно море „Йълдъръм“ започва първата си оперативна мисия на кладенеца „Тюркали-16“ с цел увеличаване на добива и развитие на енергийните ресурси Жозе Моуриньо поема Реал Мадрид Жозе Моуриньо поема Реал Мадрид "Белите" ще платят на настоящия клуб на Моуриньо - "Бенфика", обезщетение за предсрочното прекратяване на договора му в размер на 6 милиона евро Халваджиян за Дара: Спомням си, че на кастингите през 2015 г. имах една забележка към нея Халваджиян за Дара: Спомням си, че на кастингите през 2015 г. имах една забележка към нея Единствената му забележка тогава е била, че има много високо самочувствие, което според него трябва да бъде подкрепено с реални постижения Блок се превърна в сауна: 45 градуса, течове и високи сметки Блок се превърна в сауна: 45 градуса, течове и високи сметки Ситуацията продължава вече 2–3 месеца и поражда опасения, че влагата може да се разпространи по етажите и да засегне електрически инсталации Танцът му със стола в Евровизия се превърна в меме Танцът му със стола в Евровизия се превърна в меме Вижте какво каза Кристиан Тарче Как Тръмп преметна Путин Как Тръмп преметна Путин Песимизъм в Русия осем месеца след оптимистичната среща на високо равнище в Аляска Защо Дара спечели „Евровизия“? Защо Дара спечели „Евровизия“? Коментар за част от българите, които са народ, а не „стадо“
Петър ГАНЕВ, икономист Петър ГАНЕВ, икономист Всеки истински джентълмен трябва да има неизчерпаем запас от комплименти за дамата, в случай че парите му свършат... Виц на деня Виц на деня Влизат двама в бара. Единият пита другия:
- Какво ще пиеш?
- Каквото и ти.
- Барман, дай две бири.
- Тогава и за мен две.
Виц на деня Виц на деня Блондинка започва да готви и изпада в истерия. Мъжът и я пита:
- Скъпа, какво се е случило?
- Вадя от хладилника ледчета, сложих ги в тенджерата с вода, а сега не мога да намеря нито едно!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки истински джентълмен трябва да има неизчерпаем запас от комплименти за дамата, в случай че парите му свършат...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори