Променят визията на жк. "Меден рудник", изграждат две кръгови движения
Община Бургас вече е поискала от местния парламент разрешение за изменение на действащия план с цел оптимизиране трасето
Община Бургас изготвя подробен план и инвестиционни проекти за изграждане на нова обслужваща улица и превръщане на двете светофарно регулирани кръстовища при входа на "Меден рудник" в кръгови. Това ще подобри пропускателната способност на сега съществуващия вход/изход на комплекса.
За целта Общината поиска от местния парламент разрешение за изменение на действащия план с цел оптимизиране трасето на улицата и гарантиране на нейната добра функционалност. Когато тази година приключи с изготвянето на техническите проекти и стане ясна стойността на бъдещите строителни дейности, Общината ще пристъпи към тяхното изпълнение.
Двете кръстовища, които трябва да станат кръгови, са при разклона за "Горно Езерово" и при първото влизане към комплекса с ляв завой (до "Белина Еко").
Вижте как би изглеждал Бургас с историческия втори вход към ж.к. "Меден рудник"
Предвижда се обслужващата улица да е двупосочна, с тротоари и осветление. Тя ще започва от кръстовището до "Белина Еко" и ще мине успоредно на бул. "Захарий Стоянов", за да излезе на кръстовището при разклона за "Горно Езерово". В перспектива новата улица ще обслужва също така имотите в новата промишлената зона Юг-Запад (Втора фаза на Индустриален и логистичен парк - Бургас, с размер 600 декара), както и бъдещия футболен стадион.
Община Бургас продължава активно и с предпроектните проучвания за нова пътна връзка на к-с "Меден рудник", която да започне и завърши с две нови кръстовища - едното малко преди Пречиствателната станция и след Битака, второто близо до бензиностанцията на пътя за Созопол, като трасето минава и през водна площ.
Преди да се съблечеш: 11 неща, които променят секса напълно
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток
Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма
Фалшив ИИ билкар подмами болни хора с „мехлем чудо“ в интернет
ФИДЕ отложи санкциите срещу българския шахмат до 30 септември 2026 г.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
1
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои

Безумни кръгови Не искаме!
Отговор: Защото е трябвало да се усвоят едни пари.
ще промени кръговото до първия вход/изход за комплекса ? Хайде, това за разклона към Г. Езерово - ясно. И друго. Точно преди година точно този участък на кръстовището към Зора и Г. Езерово беше ремонтиран. Само 4 месеца по-късно той отново стана част от цялостната подмяна на пътната настилка и дъждовната канализация. Сега разбирам, че ще се прави кръгово там, което със сигурност ще наложи нов "ремонт" на оправения участък. Бива ли толкова разхищение да се прави, без предварителна съгласуваност и идея. И да, решението за кръговите са чрез дублиране с надлез. Плюс това - кръстовището до Белина еко е много опасно. Цялата конфликтна точка ще се премести там.
Доволен ли си от Тапите при кръговото на КАТ и Трапезица която сътвори от м.юни до септември !
Преминава ли трафика транзитно НЕ ,има ли тапи ДА
следователно трябва да бъдеш съден за Некадърност и похарчени на вятъра държавни пари !
привикат смешника Гюров -твореца на тези безУмия !!!
....
въпросчета към Гюров :
Алоооооо Катажията защо натресохте пасарелките на трапезица през самото крастовище бе кретени ?
Можеше да ги направите 1-Единични по 20 метра преди кръстовището и така се отваряше възможност за Надлез "Трапезеци"-какъвто впрочем беше проектиран още през СОЦ-а.
2.-ро Това кръгово на КАТ кой болен мозък го измисли ?
3-то НА М.Рудник НЕ са необходими кръгови БЕ Абдали- а 2-два надлеза .
Обаче знам вашта тайна:Хахаха
Кръговите на М.Рудник ще са на цената на два Надлеза а паричките ще потънат в офшорките Хахахахаха