×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ще накажат ли шофьор на линейка от Пловдив, който отказа да помогне да свалят болна жена?


Ще накажат ли шофьор на линейка от Пловдив, който отказа да помогне да свалят болна жена?
Д-р Иван Стойнов от Центъра за спешна медицинска помощ в Пловдив каза, че е назначена проверка заради конфликта на шофьор на линейка със съсед на болна жена
22 Януари 2020, Сряда, 09:44 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

На кадрите се вижда как той се кара с човек, който го снима, а д-р Веселка Танева уточни, че все пак колегата й носил носилката

Шофьор на линейка от Пловдив, който отказал да помогне да свалят болна жена от жилищен блок, вероятно ще бъде наказан. Първо ще бъде изслушана гледната му точка, а след това ще бъде взето решение каква отговорност ще поеме, каза пред Нова телевизия шефът на Центъра за спешна медицинска помощ в Пловдив д-р Иван Стойнов.

Видеото възмути много хора в мрежата. На клипа се вижда как шофьор на линейка отказва да помогне на медик да премести пациент от дома му в Пловдив до линейката - буквално няколко стъпала надолу.

Екипът на спешна помощ бил извикан на адрес по сигнал за жена в тежко състояние. Автор на видеото е съсед, който се притекъл да помогне. Чува се как шофьорът и съседът започват да се карат.

Д-р Веселка Танева обаче в "Здравей, България" уточни, че след препирнята с гражданина, който снимал шофьора, той все пак се качил и помогнал при изнасянето на пациентката. 

„Бяхме повикани при пациент, който беше в безпомощно състояние. На адреса дойде съсед, който помолих да слезе и да помоли шофьора да изкара носилката пред входа на блока и да ни помогне при изнасянето на пациента. След като се върна, младият мъж каза, че шофьорът е отказал да помогне. Когато излязох, видях, че носилката е извадена, но шофьорът и съседът се караха”, сподели д-р Веселка Танева.

Доктор Танева разказва, че често има нужда от помощ, но обикновено шофьорите й съдействат. Тя е коментирала случая с директора на болницата.

„Още в понеделник назначих проверка, но поради обективни причини не съм имал възможност да разговарям с шофьора. Ситуацията е ясна. Поведението, както се вижда от клипа, е неприемливо. Шофьорите са длъжни да изпълняват указанията на ръководителя на екипа, т.е. на лекаря или на фелдшера, с който работят и активно да участват в обслужването на пациента“, заяви д-р Иван Стойнов.

„Ако шофьорът откаже или няма възможност, търсим помощ от близките или при ситуации, при които няма как да изнесем пациента, викаме друг екип или пожарната. Налагало се е да изнасят пациенти по 160 - 180 килограма“, каза още той.
 


В категории: Пловдив


5
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Зодии, които трудно прощават изневяра Зодии, които трудно прощават изневяра 16/04/2026, Четвъртък 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Домашен хляб без месене - лесна рецепта Домашен хляб без месене - лесна рецепта 16/04/2026, Четвъртък 20:57 0
Тервел ИЛИЕВ Хрупкави картофи с неустоим вкус Хрупкави картофи с неустоим вкус 16/04/2026, Четвъртък 19:58 0
Тервел ИЛИЕВ Тъжна вест: Загина легендарен вратар Тъжна вест: Загина легендарен вратар 16/04/2026, Четвъртък 18:18 0
5
Коментара по темата
5.
Виктор
22.01.2020 12:56:29
0
5
Да не наказват шофьора , а да известят социалните , да издирят близките на пациента и да им потърсят отговорност.
4.
КЕЛНЕР
22.01.2020 12:54:31
0
3
Когато отидеш в магазин , магазинерът ли ти носи кошницата? Проблемът на болните се решава на първо място от техните близки , а не да захвърлят старите си родители в болницата и да отидат да пият и да дават бакшиши на келнерките.
3.
md
22.01.2020 12:50:14
0
4
А къде в такава ситуация са близките на пациента ?Седят настрани или бият хората, дошли да помогнат. Първо задължения имат близките за помощта при преглед, транспортиране на болния. Ако пациента живее сам, близките му не знаят ли това и не са ли се заинтересували , че е болен. Но после такива са много силни в плюене на Спешна помощ , лекари и шофьори.
2.
Флегман
22.01.2020 10:28:55
2
22
Естествено че е прав, шофьора няма никакво право да носи носилките ако самия той неиска, а ако по време на носене се секне или нещо му се случи? Кво правим кой ще кара линейката? Жалки сте!!!!
1.
Stefan
22.01.2020 10:20:36
2
23
За жалост шофьорът е прав за себе си, плаща му се да кара линейка, не да носи.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Пари и списъци намериха в колата на кандидат за депутат Пари и списъци намериха в колата на кандидат за депутат Спътникът му е многократно осъждат за кражби Николай Попов към Румен Радев: Не, нашите деца не са статистика Николай Попов към Румен Радев: Не, нашите деца не са статистика Така той отговори на лидера на „Прогресивна България“ за безсмисленото гласуване за малките партии Любен Дилов: Бургас уверено върви към Европейска столица на културата Любен Дилов: Бургас уверено върви към Европейска столица на културата Бургас е равен на София по качество на образованието в сферата на културата, смята вторият в листата на ГЕРБ-СДС за предстоящия вот Отворено писмо до лидерите на ПП-ДБ, заради недопустима гавра с паметта на 12-годишната Сияна Отворено писмо до лидерите на ПП-ДБ, заради недопустима гавра с паметта на 12-годишната Сияна Всъщност текстът е пропит с огромно възмущение и без очакване на извинение от страна на баща й Николай Попов Николай Тишев: Направихме силна кампания, БСП ще влезе в парламента с доста добър резултат Николай Тишев: Направихме силна кампания, БСП ще влезе в парламента с доста добър резултат Партията даде отпор на разпада и показа инстинкт за политическо оцеляване Бойко Борисов: Най-лесно се управляваше с Патриотичния фронт, най-мъжки се държаха Симеонов, Каракачанов и Сидеров Бойко Борисов: Най-лесно се управляваше с Патриотичния фронт, най-мъжки се държаха Симеонов, Каракачанов и Сидеров Няма модел Борисов-Пеевски, беше между ПП-ДБ и „Ново начало“, категоричен е лидерът на ГЕРБ Бившата на Благо Джизъса стана врачка в Обединените арабски емирства Бившата на Благо Джизъса стана врачка в Обединените арабски емирства Есмер Омерова представя в социалните мрежи услуги, свързани с ведическа нумерология и лични програми за жени Брутално отмъщение в Свети Влас: Заляха с фекалии апартамент в луксозен комплекс (СНИМКИ/ВИДЕО) Брутално отмъщение в Свети Влас: Заляха с фекалии апартамент в луксозен комплекс (СНИМКИ/ВИДЕО) Собствениците обвиняват управляващата фирма „Гардън пропъртис“ Започва пръскането срещу комари над бургаските езера  Започва пръскането срещу комари над бургаските езера  От 20 април започва въздушни дезинсекционни обработки срещу ларви със земеделски дрон БДУ проведе традиционния си Ден на отворените врати, дойдоха стотици заинтересувани кандидат-студенти БДУ проведе традиционния си Ден на отворените врати, дойдоха стотици заинтересувани кандидат-студенти Аулата на висшето училище се оказа тясна, за да побере множеството млади хора от почти всички бургаски средни училища и гимназии
Тръмп обяви примирие в Ливан, а Хексет заплаши с нови удари Иран Тръмп обяви примирие в Ливан, а Хексет заплаши с нови удари Иран Готови сме да възобновим бойните действия, ако Техеран не се съгласи на споразумение за прекратяване на войната, каза военният министър на САЩ Гърция и Турция влязоха в жесток спор за произхода на шкембе чорбата Гърция и Турция влязоха в жесток спор за произхода на шкембе чорбата На този етап България не заема страна в спора въпреки популярността на чорбата у нас Белият дом разследва мистериозна поредица от изчезвания и смъртни случаи на американски учени  Белият дом разследва мистериозна поредица от изчезвания и смъртни случаи на американски учени  Според детективи аматьори случаите са свързани, а  учените са имали достъп до чувствителна информация От лидер в бранша до публична продан - как заводът на „Пиргос Пласт“ в Българово излезе на търг за 1 млн. евро От лидер в бранша до публична продан - как заводът на „Пиргос Пласт“ в Българово излезе на търг за 1 млн. евро На публична продан излиза цял производствен ансамбъл, изграден с размах, но затиснат от дългове и свиваща се финансова основа Самолетното гориво в Европа ще свърши до 6 седмици? Самолетното гориво в Европа ще свърши до 6 седмици? Това е най-голямата енергийна криза, с която някога сме се сблъсквали, обяви изпълнителният директор на МАЕ Фатих Бирол Късна холивудска любов между звезди от 80-те  Късна холивудска любов между звезди от 80-те  Хедър Локлиър и Лоренцо Ламас официално потвърдиха, че са заедно, след като двамата актьори привлякоха внимание с обща поява в Лас Вегас Бивша приятелка на Григор Димитров влезе в руски политически скандал след видео към Путин Бивша приятелка на Григор Димитров влезе в руски политически скандал след видео към Путин Виктория Боня отправи публичен апел към руския президент, а хора от кръга на Алексей Навални заподозряха режисиран ход, който пази Кремъл от пряк удар Катаджии спасиха млада жена преди да скочи от 120 метра на "Хемус" Катаджии спасиха млада жена преди да скочи от 120 метра на "Хемус" С помощта на новите си приятели тя е откарана до столична болница, където да бъде оказана специализирана психологическа помощ Първите румънски домати излязоха на пазара на цени от 20 евро за килограм Първите румънски домати излязоха на пазара на цени от 20 евро за килограм Студената пролет, по-скъпото отопление на оранжериите и по-високите разходи за горива и труд вдигат цените далеч над тези на вносната продукция Гърция обсъжда връщането на помощ между 22 и 100 евро месечно според дохода Гърция обсъжда връщането на помощ между 22 и 100 евро месечно според дохода Атина подготвя нов пакет в подкрепа на домакинствата, заради поскъпването на живота
Бойко Борисов Бойко Борисов Хората знаят: като дойде ГЕРБ - строят. Другите само приказват Виц на деня Виц на деня Шефът на фирма вика при себе си фирмения психолог:
- Виж сега, оценявам това, което правиш, но остави работохолиците на мира!
Виц на деня Виц на деня Мъж пита жена си:
- Защо никога не ми казваш като имаш орг*зъм?
- Защото все те няма когато имам...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Кавалерство - отношението на един мъж към жената на друг мъж!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори