МБАЛ "Бургасмед" отпразнува Бабинден с подарък: Малката Жаклин проплака тази сутрин
Празникът започна с ритуала „Поливане"
Екипът на АГ и неонатологично отделение на МБАЛ "Бургасмед" отбеляза официално Деня на родилната помощ - Бабинден. Както традицията повелява, празникът започна с ритуала „Поливане", при който ръцете на най-дълго практикувалия акушер-гинеколог и началник на отделението д-р Снежана Ризова бяха измити от младата майка-Мария Бирбочукова.
По повод Бабинден, специални гости на АГ и неонатологичното отделение на МБАЛ „Бургасмед“ бяха кметът на град Бургас Димитър Николов,зам.-кметът по направление „Образование, здравеопазване и социални дейности“ Йорданка Ананиева и Мая Казанджиева, Директор “Социални дейности, здравеопазване и спорт”.
Те поздравиха екипа и им пожелаха здраве и още много родени здрави бебета. Кметът изтъкна, че МБАЛ „Бургасмед“ и неговото АГ отделение е едно от предпочитаните в града и че се гордее с екипа му и това колко е сплотен той.
В празничната сутрин на Бабинден, екипът на МБАЛ „Бургасмед“ помогна на още една жена да стане майка. Малката Жаклин се ражда само час преди официалното тържество в отделението с перфектните мерки 3,090кг. и 50см.
Най-избухливите зодии
Карлос Насар получи международна награда
В Етнокухнята на музея в Бургас показват как се прави баницата на баба Неделя
От къде се ражда идеята за Денят на Земята
2 зодии навлизат в най-мощните 5 години от живота
ПГТ „Иван Вазов“ в Слънчев бряг отбеляза Деня на Земята с еко инициативи
Образът на великия цар Самуил ще посреща ученици и учители в бургаското НБУ „Михаил Лъкатник”
Не признавам други мекици! Рецептата е в семейството вече над 100 години и няма грешка
10 нови случая на морбили за денонощие – вече са 159
Синът на разчленения бездомник в Пловдив е задържаният
Ремонтът на бул. "Иван Вазов" в Бургас ще продължи и утре
Зимата се завръща! Отрицателни температури и жълт код за опасно време за утре
