Ето го арестувания подпалвач на вилата на адвокат Ирен Савова
Задържаният е с богато досие, подозират мафиотска вдовица като поръчител на атаката
35-годишен мъж с обемисто крими досие е задържан за палежа във вилата на известната адвокатка Ирен Савова, съобщиха от МВР. Арестът е извършен в понеделник привечер, седмица след като къщата на юристката в Ихтиман бе умишлено подпален.
Според информация на Lupa.bg, задържаният работи в охранителна фирма с лиценз за детективски услуги и е следял адвокат Ирен Савова в продължение на месеци. Мъжът е заподозрян като извършител на умишления палеж във вилата на адвокатката, случил се на 15 януари около 3 часа след полунощ.
Тогава висок, слаб и леко накуцващ с десния крак мъж с качулка се покатери на покрива, лисна две туби с бензин и драсна клечката. За щастие, съседи на адвокат Савова, която в този момент не е била в дома си, веднага са съобщили на тел. 112 за огъня и пристигналата след 5 минути пожарна е спасила вилата от пълно изпепеляване.
Въпреки това щетите от пожара са огромни, а къщата е с напълно изгорял покрив и обгорен втори етаж.След огнената вендета адвокат Ирен Савова даде серия интервюта, в които обвини МВР, че умишлено не разследва заплахите и терора срещу нея.
Юристката извади наяве снимки на предполагаемите злосторници и даде да се разбере, че мутрите са наемници на бизнес дамата Искра Капаноглу, вдовица на заклания с ножица през 2006 г. в хотел в Долна баня турски мафиот Явуз Капаноглу. Ирен Савова е бивш адвокат на Искра Капаноглу, но двете се изпокараха жестоко преди години и оттогава водят съдебни дела за стотици хиляди левове.
Откриха нелегални мигранти в ремарке за коне
Кирил Вътев: Българските продукти идват на по-ниска цена, но се продават с огромни надценки
Убийство или инцидент? 3 версии за смъртта на момичето в Благоевград
Разкриха схема за укриване на данъци с български ПОС терминали в Гърция
Близо 230 хиляди души са поискали 20-те евро компенсация за скъпите горива
Еврокомисията глоби Temu с 200 милиона евро
Кирил Вътев: Големите търговски вериги имат лоби в ЕП
Ново лекарство срещу рак даде безпрецедентни резултати
Медии в Киев: Невзоров напуснал България след престой в украинското посолство
Турция иска да си сътрудничи с Япония в производството на дронове
Горанов: Чакам да ме извадят от "Магнитски"
Украйна отрече да е атакувала Запорожката АЕЦ
