В МБАЛ Поморие отбелязаха Деня на родилната помощ
Нека всеки ден в АГ-отделението на МБАЛ Поморие звучи бебешки плач, пожела на специалистите кметът на Поморие Иван Алексиев
И тази година в Акушеро-гинекологичното отделение на МБАЛ – Поморие бе спазена традицията, с която ритуално се отбелязва Денят на родилната помощ и народният празник – Бабинден. Кметът Иван Алексиев изпрати на екипа на отделението кошница с подаръци, цветя и поздравителен адрес, част от който гласеше: “Желая на всички здраве и ползотворна работа, за да се раждат в Поморие здрави деца и да има повече щастливи майки и бащи. Нека всеки ден в АГ-отделението на МБАЛ Поморие звучи бебешки плач! Нека ни озаряват повече детски усмивки, за да има община Поморие своя успешен утрешен ден!”
Дамите от фолклорна група „Здравец“ при Клуб на пенсионера “Свети Георги” и Народно читалище „Светлина 1939“ също посетиха болницата, спазвайки над 20-годишна традиция. С автентични обреди и фолклорни изпълнения те поздравиха всички акушери, гинеколози и медицински сестри и изразиха благодарност към достойния труд и лекарската всеотдайност.
Денят продължи с празнично хоро, в което се включи и целият екип на отделението.
-
Един от най-добрите гинеколози в Бургаска област и началник на Акушеро-гинекологичното отделение в болницат д-р Матей Попов получи кошница с подаръци и поздравителен адрес от името на кмета Иван Алексиев за любовта и грижата, която ежедневно той и екипът му полагат за родилките и бебчетата в Поморие
Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро
4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август
Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене
Бургас се превърна в център на бойните спортове
Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй
30/07/2026, Четвъртък 19:00
0
Софтуер засече 5000 пътни капана у нас, всяко пето преминаване е с превишена скорост
Съветниците отрязаха над половината бюджет за концерта в Деня на Варна
30/07/2026, Четвъртък 18:00
1
Дигитално възраждане: Как виртуалната реалност може да събуди спящото археологическо богатство на България
30 000 автомобила на ден през Кърджали: Готвят четири ленти и забрана на левите завои
Тихата катастрофа на пазара на труда: Как 90 % ще останат без работа
Капаро, блокиран профил и несъществуваща квартира: Българи изгоряха с оферти за Гърция
Жельо Вардунски посрещна 63-тия си рожден ден с изненада преди сесията в Камено
