114 бебета повече в УМБАЛ-Бургас през 2019 г.
Общо 1809 деца са проплакали за първи път през 2019 г. в най-голямата болница в Югоизточна България
С цели 114 се е повишил броят на новородените за 2019 г. спрямо предходната в родилното отдление на УМБАЛ „Бургас“, отчете днес, на Бабинден, началникът на отделението д-р Антонио Душепеев. В болницата бе спазен ритуалът, с който се отбелязва Денят на родилната помощ, като на церемонията присъстваха кметът на Бургас Димитър Николов, зам.-кметът по здравеопазване, образование и социални дейности Йорданка Ананиева, председателят на Общински съвет-Бургас проф. Севдалина Турманова, главният секретар на Областна управа Валентин Люцканов и директорът на университетската болница д-р Бойко Миразчийски.
„За мен е истинска чест да приъствам на този толкова важен празник. Вие сте хората, които с труда си правите така, че градът да расте. Въпреки прогреса спрямо предходната година, трябва да си поставим за цел догодина отново да счупим рекорда – да имаме ръст от над 120 деца“, каза кметът на Бургас Димитър Николов.
„Това е най-хубавият празник сред лекарите. Вие практикувате единствената професия в целия отрасъл, която дава начало на нов живот, а не спасява болни. Ръстът в раждаемостта спрямо предходната година не се дължи токкова на прекрасните условия, които сме осигурили за родилното отделение в УМБАЛ „Бургас“, колкото на вас самите, любовта и грижовността, която давате на младите семейства в най-трудните и най-красивите за тях моменти. Те ви се доверяват безрезервно“, поздрави работещите в Родилното отделение директорът на университетската болница д-р Бойко Миразчийски.
Поздравителен адрес от името на областния управител Влъчо Чолаков прочете главният секретар на губернатора Валентин Люцканов, а председателят на ОбС-Бургас проф. Севдалина Турманова благодари на акушерите в отдлението за безрезервната обич и отговорното изпълнение на дълга им.
Бабинден е един от големите народни женски празници, посветен на „бабите“ – жените, които помагат при раждане, и на младите булки и невести, които са раждали. Обредността през този ден е подчинена главно на желанието да се засвидетелстват почит и уважение към възрастните жени, които са „бабували“ на родилките.
От 1951 година 21 януари е обявен за ден на родилната помощ и на акушерките и гинеколозите.
Виктор Орбан: Украйна иска хаос в Унгария преди парламентарните избори
Тръмп разпореди на Пентагона да публикува документи за НЛО и извънземни
Как се издържа новото вице Стоил Цицелков - трол във фейсбук или международен експерт
Ден на корейската култура ще се проведе днес в Бургас
Твърде млад почина известен актьор от популярен сериал, излъчван в България
Проф. Рачев обяви, че България влиза в "топъл сектор" - вижте кога
Жестока болест покоси обичан американски актьор
Лудогорец мечтае в Европа, "орлите" записаха една от най-ценните си победи
Има чудно поверие за 20 февруари
Облачно и дъждовно време на 20 февруари - жълт код за порои в четири области
Дневен хороскоп за 20 февруари: Пари за Телеца, но да не рискува
Жерар Депардийо обжалва присъдата - нов процес
