Полудя ли времето? 5 градуса и нито снежинка в Бургас, а януари си отива
До миналата седмица бургазлии се радваха на слънцето и ненормално топлото време ги примамваше дори да опънат хавлии и да поседнат край брега на морето
Полудя ли времето? Днес средните температури в Бургаска област бяха 5-6 градуса, цяла зима по Южното Черноморие не е паднала нито снежинка, а много рядко термометрите отчитаха до няколко градуса под нулата, и то през нощта. До миналата седмица бургазлии се радваха на слънцето и ненормално топлото време ги примамваше дори да опънат хавлии и да поседнат край брега на морето.
11 януари - бургазлии опънаха хавлиите и се радват на слънчевите лъчи
Дали причина е глобалното затопляне, или други фактори, но истината е, че липсата на сняг и дъжд до това време на годината сериозно тревожи метеоролозите. Притеснени са и земеделците, защото това предвещава суша. Нивата на голяма част от водоемите у нас са драстично спаднали и всички вече са в очакване зимата наистина да дойде, да завали сняг и да предотврати нови кризи.
За пример в Бургаския залив морето е замръзвало два пъти - през 1929 г. и отново през 1954 г. И то по това време на годината. Замръзването на морската вода се дължи на тежките метеорологични условия превзели Стария континент. Балтийско море е замръзнало, както и някои от най-големите европейски реки, а хиляди кораби били блокирани от леда. В Бургаския залив ледената обвивка била толкова дебела (на места над 15 см), че някои от най-смелите бургазлии са ходили на разходка с каруци и файтони до остров „Св.Анастасия“, Поморие и Созопол. Пързалянето по замръзналото море и разходките с родителите чак до края на стария мост или около фара са били незабравимо преживяване за децата. Езерото при Старата гара пък се превърнало в импровизирана ледена пързалка, където децата се събирали да се пързалят с кънки.
Лятото отказва да си тръгне: Септември идва с жега до 36 градуса
Валентин Люцканов покори морето край Приморско и грабна Купа „Генчо Павлов“
Екотаксите падат четири пъти, рециклаторите предупреждават: България рискува сметка до 600 млн. евро
Братът на Анджелина Джоли разкри, че е гей след анулиран брак от едва 15 дни
Брад Пит отново пие след 7 години трезвеност: „Няколко пъти се надцених“
Щерката на Доган си търси гадже в Тиндър
Салма Хайек стана баба
Нешка Робева разкри как Ванга я спряла да напусне България
20 000 души на ръба на водна криза: Помпена станция край Лом е пред разруха, губят 77% от водата
30/08/2026, Неделя 17:31
1
Как глупостта превзе британските университети
Исландия затвори вратата към ЕС: 52,5% казаха „не“ на нови преговори
Трагедия край Кипър: Ферибот се преобърна, 7 загинали и 24 са в неизвестност ВИДЕО

Алоооуууу Общината кво стана що не ги фащате котките и съчмясалите коткарки ве