×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Следят бракониерите на Мандренското езеро с термокамери


Следят бракониерите на Мандренското езеро с термокамери
През януари заради топлата вода, която се излива от тръбите в езерото, районът около помпената станция гъмжи от риба и е рай за бракониерите
19 Януари 2020, Неделя, 13:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Пет екипа тръгнаха снощи по следите на нарушители

Нощна акция се проведе срещу бракониерите в Бургаско. Тя е част от мащабната кампания срещу нелегалния улов на риба, която започна Агенцията по рибарство и аквакултури, използвайки ново свръхмодерно оборудване, съобщава бТВ.

Акцията се реализира в най-голямото езеро у нас - Мандренското езеро край Бургас. Операцията започва на смрачаване. Пет екипа тръгват в различни посоки. Избира се място на високо с поглед към езерото. Мобилните термо камери улавят и най-малкото движение край водата.

Бракониерите са на място и вадят две други лодки, изоставени при акция следобед с мрежите и с риба.

"Не успяхме да ги настигнем, защото избягаха през водата и през място, което не беше достъпно", разказва Трифон Трифонов, началник сектор - Стара Загора.

През януари заради топлата вода, която се излива от тръбите в езерото, районът около помпената станция гъмжи от риба и е рай за бракониерите. Заради извънредната ситуация са командировани екипи от цялата страна.

"Има доста бракониерски лодки, скрити в тръстиката, по целия язовир", обяснява Стефан Тодоров от ИАРА – Стара Загора.

"Няма да спрат проверките, ще бъдат денонощно, по различно време през деня и през нощта", категоричен е Сергей Костадинов, гл. секретар на ИАРА.

При обход инспекторите откриват до езерото кола със забранен уред за риболов, а край водата и двама души. Казват, че са излезли на разходка и нямат документи.

"Стартираме и по нова програма закупуване на супер модерни катери, които да обхванат и седемте пристанища за разтоварване на калкан", казва Николай Иванов, зам.-директор на ИАРА.

Очаква се това да намали и незаконното тралене в морето.


В категории: Бургас


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
10
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Мила Роберт показа гаджето Мила Роберт показа гаджето 20/05/2026, Сряда 17:20 0
10
Коментара по темата
10.
dj
20.01.2020 14:45:40
0
0
Палеж на лодките и мрежите и бой по кафявата измет
9.
АМИ ВАЯ
20.01.2020 09:21:32
0
3
КО ПРАВИМ С ЦИГАНИТЕ ОТ ГОРНО ЕЗЕРОВО. НА МАНДРА ПРОВЕРКИ А НА ВАЯ НИЩО.
А ДА ЦИГАНИТЕ БРАКОНИЕРИ ОТ ГОРНО ЕЗЕРОВО СА КОНТИНГЕНТ НА ЗАДКОЛИСНИЯ НИ ПАРТНЬОР ДПС И ТЯХ НЕ ГИ БАРАМЕ
8.
Антената
19.01.2020 17:35:49
1
3
На м*****л*** дупе да ми е яко увеличава се таксата спокойствие
7.
от село
19.01.2020 16:06:36
5
6
Не е езеро а язовир
6.
Рибар
19.01.2020 15:52:47
0
15
Вчера бях на дигата ,по обяд направиха мащабна проверка до колкото разбрах имало и от някаква неправителствена организация заедно с тях. Писаха актове на доста хора. Дано не е само за 2 дни всичко, но ако има и намесени странични хора означава че има и хора на които им е писнало.
5.
Ха Ха
19.01.2020 15:18:41
2
20
Те първо бракониерите от ИАРА да хванат, после циганите-мишоци. Да не говорм пък за горските - най големите бракониери
4.
христо
19.01.2020 14:48:40
2
20
"Не успяхме да ги настигнем, защото избягаха през водата и през място, което не беше достъпно"------те са гонили морски Нинджи ????
3.
Пурко
19.01.2020 13:33:26
3
48
Супер модерни термокамери, катери и ... подгонихме ги, но не можахме да ги хванем...голям смях, пет пършиви циганина да не можете да хванете. Защо ли?
И сто катера да ви дадат, все тая.
За нищо не ставате.
2.
Да ги гонят
19.01.2020 13:15:49
3
50
Тези лодки да се извозват и да се режат или да се продават на търгове. Мрежите да се унищожават пък глобите да са истински. Само хитреци в тази държава се навъдиха.
Сума народ ходи или да бракониерства или да сече гори незаконно. До кога?
1.
Коце
19.01.2020 13:11:53
1
23
Браво!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Кметът на Бургас награди 88 просветители на славянската писменост: Благодаря ви, че служите на нашите деца Кметът на Бургас награди 88 просветители на славянската писменост: Благодаря ви, че служите на нашите деца Педагози от детски градини и училища в морската община получиха грамоти и плакети за високи професионални заслуги през последната учебна 2025-2026 година Бургазлията Дончо Каличин за кошмарния си брак с украинка, по която пръсна 250 хил. долара за 5 години Бургазлията Дончо Каличин за кошмарния си брак с украинка, по която пръсна 250 хил. долара за 5 години Пенсионираният старши офицер от круизен кораб разказа една потресаваща история за любов по сметка, емоционален шантаж Собственикът на завода в Дебелт купува затънал в дългове стоманодобивен гигант в Румъния Собственикът на завода в Дебелт купува затънал в дългове стоманодобивен гигант в Румъния Украинският милиардер Ринат Ахметов изпраща топ мениджър на преговори с властите за стабилизиране на Liberty Galați Безпрецедентно обединение в ОбС Бургас заради домакинството на Евровизия Безпрецедентно обединение в ОбС Бургас заради домакинството на Евровизия Градът разполага с инфраструктура и опит за организация на мащабни културни събития и ще се справи блестящо със събитие от този ранг, подчертаха местните парраментаристи Украинка откри обесен сина си в дома им в Благоевград Украинка откри обесен сина си в дома им в Благоевград Младежът бил бивш боксьор, през последните месеци страдал от депресия Как се справиха бургаските зрелостници на матурите (ВИДЕО) Как се справиха бургаските зрелостници на матурите (ВИДЕО) Днес се проведе първият държавен зрелостен изпит по Български език и литература, а дванадесетокласниците в Бургас споделиха, че не са срещнали сериозни затруднения по време на матурата Жаклин Костадинова с нова победа и специална покана за конкурс в Ню Йорк Жаклин Костадинова с нова победа и специална покана за конкурс в Ню Йорк Специално за нейното участие предстои да бъде създадена авторска песен на италиански език Започва цялостен ремонт на главната улица в с. Полски Извор Започва цялостен ремонт на главната улица в с. Полски Извор Община Камено подновява асфалта и бордюрите на ул. „Св. Св. Кирил и Методий“ след обновяване на водопроводната мрежа Водачите на Бургас ще четат публично Библията за 24 май Водачите на Бургас ще четат публично Библията за 24 май Заповядайте утре на открита сцена "Охлюва", за да станете част от духовното събитие Назначени са нови заместник-министри в три министерства Назначени са нови заместник-министри в три министерства Това става със заповед на министър-председателя Румен Радев
Близо 15 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас Близо 15 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас Над 186 000 дружества и еднолични търговци от цялата страна са направили това пред приходната агенция Тайланд върна визите за българските туристи Тайланд върна визите за българските туристи Решението поставя страната ни в периферията на тайландската визова политика Шер навършва 80 години днес, планира да се омъжи за трети път Шер навършва 80 години днес, планира да се омъжи за трети път Певицата остава провокативна и готова да експериментира Защо Михаела Маринова не поздрави Дара Защо Михаела Маринова не поздрави Дара Някои коментиращи сравняват ситуацията с тази между Лили Иванова и Йорданка Христова, които обтягат отношенията си още през 70-те години заради турне в Япония и това продължава десетилетия наред. Почина 31-годишният моторист Ивайло Почина 31-годишният моторист Ивайло Той загина при катастрофа на Искърското дефиле  Белгия заплашва да се оттегли от „Евровизия“ в България догодина Белгия заплашва да се оттегли от „Евровизия“ в България догодина Напрежението около конкурса се засили след бойкоти на Испания и Ирландия и критики към EBU за различното отношение към Русия и Израел Три мита за чая, които експерти съветват да не приемаме за истина Три мита за чая, които експерти съветват да не приемаме за истина Умерената консумация може да има ползи, но чаят не е универсално решение за отслабване, отоци и хранителен режим Променят правилата за европейските средства с по-строг контрол и нови изисквания Променят правилата за европейските средства с по-строг контрол и нови изисквания Европейският съюз поставя акцент върху прозрачността, дигитализацията и реалните резултати при финансирането на проекти Две теории за произхода на училищния звънец Две теории за произхода на училищния звънец Училището сякаш не може да съществува без своя емблематичен звънец, но откъде всъщност идва той Сграда се срути в Германия, издирват български гражданин под развалините Сграда се срути в Германия, издирват български гражданин под развалините Заедно с него под руините се издирват и две млади жени на възраст 25 и 26 години
Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София София има преднина за Евровизия заради по-големия капацитет на летището и по-удобни полети Виц на деня Виц на деня - Тате, аз с теб няма да ходя вече в парка!
- Стига си мрънкал бе Гошко, ами ме люлей!
Виц на деня Виц на деня Майка пита детето си:
- Защо плачеш?
- Защото татко си удари пръста!
- Ох, милото ми. И ти веднага се разплака?!
- Не, преди това много се смях.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки истински джентълмен трябва да има неизчерпаем запас от комплименти за дамата, в случай че парите му свършат...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори