×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Махнаха Тома Белев от съпредседателския пост в „Зелено движение“
  • Глобалният пазар на дентален туризъм се ускорява към 65 милиарда долара
  • Двама тийнейджъри са в болница след токов удар в района на старозагорската жп гара
  • Британският премиер подаде оставка
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Опашката беше фейсбука на соца


Опашката беше фейсбука на соца
Традиционна опашка от времето на соца. Жените от тази епоха я използваха за клюкарник
19 Януари 2020, Неделя, 08:29 ч.
Автор: Флагман.бг

Удоволствие беше да чакаме и да си бъбрим с комшийките, да споделяме в кой магазин са „пуснали“ някоя хубава стока, да се оплачем от снахите и зетьовете, спомня си Надежда Косева от Варна

"Едно време нашият фейсбук бяха опашките по магазините, на които се редяхме всеки ден", споделя спомените си Надежда Косева от Варна пред вестник "Ретро". Флагман.бг препечатва нейното писмо в продължение на рубриката си "Спомени от соца".

"Аз и моите приятелки пенсионерки, макар да гоним 80-те, опитваме да сме в крак с новите технологии. Внуците ни учат как да влизаме във фейсбук, за да си уплътняваме многото свободно време. На мен например младите ми купиха таблет и всеки ден ми показват как да действам. Така в мрежата си говорим понякога със съученички от други градове, които все още са живи, обменяме си готварски рецепти и се поздравяваме за празниците, че даже коментираме и политиците, дето най-много ни ядосват.

Удоволствие беше да чакаме и да си бъбрим с комшийките, да споделяме в кой магазин са „пуснали“ някоя хубава стока, да се оплачем от снахите и зетьовете, да обменим най-пресните клюки от квартала. Да вметна, че наистина се редяхме за карантия, за хляб, за дефицитни плодове и зеленчуци, ама поне всички продукти бяха истински и питателни, не като днес.

Сега вече сме запалени по фейсбука и гордо можем да се наречем  интернет пенсионерки. Какво да се прави – нали трябва да сме модерни баби."


В категории: Ретро Флагман


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
25
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост 22/06/2026, Понеделник 21:41 6
Михаил ДИМИТРОВ Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост 22/06/2026, Понеделник 21:41 0
Георги РУСЧЕВ Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски 22/06/2026, Понеделник 21:30 3
Флагман.БГ Заблуди, които държат хората в нещастни връзки Заблуди, които държат хората в нещастни връзки 22/06/2026, Понеделник 21:00 2
Михаил ДИМИТРОВ Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“ Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“ 22/06/2026, Понеделник 19:30 0
Георги РУСЧЕВ Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна 22/06/2026, Понеделник 17:45 2
25
Коментара по темата
25.
€€€
20.01.2020 22:09:20
1
0
КръгАл ти е мозъка на теб, папагал неграмотен!!! Абсолютно кръгАл, без една гънка....
24.
ДО23 КРЪГАЛ ИДИОТ
20.01.2020 10:22:21
1
0
ИДИОТА СИ Е ИДИОТ !!ЗАПОЧВА ДА ГОВОРИ ОТ ИМЕТО НА ГРАЖДАНИТЕ !!!
23.
€€€ до 22
19.01.2020 22:45:37
1
4
Те "ГРАЖДАНИТЕ" имат личен живот ве олигофрен!! Да не живеят в коментарите под соцстатиите като теб!!
22.
20 ти И 21 КОМЕНТАР СА ОТ?????????????
19.01.2020 20:55:32
3
2
Трола –идиот който се индефицира като КОМУНИСТ !!!ВИЖТЕ КАКВИ ПРОСТОТИИ И ГНУСОТИИ Е НАПИСАЛ!!!ГРАЖДАНИ ОДОБРЯВАТЕ ЛИ ТАКОВА ПОВЕДЕНИЕ??????
21.
демократ
19.01.2020 18:24:37
6
5
№20
Браво!Само така!Сега сте достоен демократ пишещ под чужди никове...Понеже демократите сте абсолютни чуркосмусци,нищо гейпарадско не ви е чуждо Браво!
20.
ХХ
19.01.2020 17:46:11
4
9
А аз никога няма да забравя че мама се връщаше с нялолко чичковци от опашките по магазините. И после в къщи им смучкаше сиренцето от немитите чу. ки. Но беше истинско натурално сиренце, каквото и аз смучках от чуровете на батковците. Хубаво беше по комунизма.
19.
МАТЕЙ 7 ОТ 16 ДО18 БИБЛИЯТА
19.01.2020 16:37:23
1
7
16 ПО ПЛОДОВЕТЕ //делата//ИМ// комунистите//ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ!Бере ли се грозде от тръни или смокини от репей???17–СЪЩО ТАКА ВСЯКО ДОБРО ДЪРВО//нормалните граждани//ДАВА ДОБРИ ПЛОДОВЕ А ЛОШОТО ДЪРВО/комунистическия режим//ДАВА ЛОШИ ПЛОДОВЕ!!!18–НЕ МОЖЕ ДОБРО ДЪРВО//нормалните граждани/// ДА ДАВА ЛОШИ ПЛОДОВЕ //ИЛИ ЛОШО ДЪРВО //комунистическия режим//ДОБРИ ПЛОДОВЕ!сайта е НАЛАЗЕН ОТ КОМУНИСТ–ТРОЛ ИДИОТ НА КОЙТО ОСНОВНИТЕ АРГУМЕНТ СА ПРОСТОТИИ И ГНУСОНИИ И ПРЕИНАЧАВАНЕ НА ДЕЙСТВИТЕЛНОСТА!!!!!НАПРИМЕР ТОЙ СОЧИ ГРАЖДАНИТЕ ЗА ВИНОВНИ А НЕ КОМУНИСТИЧЕСКИЯ РЕЖИМ ДОВЕЛ ДО НЕОБХОДИМОСТА ОТ ""ПРЕХОДА"" И ЗА СРАВНЕНИЕ ГРЪЦКИТЕ ПЕНСИОНЕРИ СА С 1000/хиряда //ЕВРО ПЕНСИЯ!!!!СЪЩОТО И ЗА ОПАШКИТЕ //които не било поради от дефицит на продукти по времЕ наКОМУНИСТИЧЕСКИЯ РЕЖИМ а причината била качествените продукти!!!САМ ГЛАВАТАРЯ ИМ ОБЯВИ !!!!социализАма е едно НЕДОНОСЧЕ!!!
18.
Кольо
19.01.2020 12:51:40
7
15
Аз пък си спомням, че на тези тогавашни фейсбук опашки си имаше и тайни ченгета - модератори. Ха е заговорил някой за партията, ха е споменал Тодор Живков и му закриваха профила, буквално!
17.
Опашки имаше!!!
19.01.2020 12:43:05
13
10
Опашки имаше и това доказва колко ПО-ВЕЛИК БЕШЕ КОМУНИЗМА!!!! През комунизма храните бяха толкова вкусни и качествени, че хората само като чуеха, че са доставили стока, веднага се затичваха към магазина и ставаше такава навалица, каквато нямаше по концертите на Бийтълс. Всички бързаха да отидат на магазина, защото знаеха, че останалите ще награбят колкото може повече от ВКУСНИТЕ и ПИТАТЕЛНИ храни. Всеки искаше да награби колкото може повече плодове и зеленчуци, колбаси, хляб, нектари и така нататък. Толкова качествена храна едва ли ще има вече някога в БГ!!! Сега, в демокрацията, никой не се реди на опашка, защото храните са безвкусни и отровни! Хората отиват да купуват от нужда да ядат нещо, а не защото им харесва истински. Единствените опашки сега са при намаленията на стоките, в които бендите пенсионери бързат да купят банани по 50 стотинки с последните си 2 лева в джоба, защото за днешните пенсионери банана е по-голяма рядкост на трапезата им, отколкото беше през комунизма
16.
Ооо да
19.01.2020 12:29:50
7
11
За хляб наистина имаше опашки. Всички знаеха в колко часа ще доставят пресен хляб и се редяха на опашка да го вземат. Един такъв мек, топличък и приятно ухаещ! Докато се прибера в нас половината хляб беше изяден от мен. Истинска вкусотия, а беше просто един хляб... Но какъв хляб само - нищо общо със сегашния!!!
15.
ДО 14 ТРОЛСКИТЕ КОМЕНТАРИ СА!!!
19.01.2020 12:12:19
9
4
На ""демократ"№1 №4 №9"ларито""А найдебилския коментар е че имало опашки по време на черните петъци!!!Идиотска тъпотия е да сравняваш опашка породена от ДЕФИЦИТ с опашка породена от ИЗЛИШЪК И РАЗПРОДАВАНЕТО ИМ НА БЕЗЦЕНИЦА –ТАКОВА ЗАКЛЮЧЕНИЕ Е САМО НА БОЛЕН МОЗЪК!!
14.
Психо
19.01.2020 11:57:01
2
5
Трола,пак налазил флагмана.
Сигурно няма никакви други неща за вършене.Зомби-трол.
13.
ПОКАЗАТЕЛЕН ФАКТ
19.01.2020 11:16:51
7
17
ЗА ТОВА ЧЕ ФЛАГМАН Е ""НАЛАЗЕН""" ОТ СКУЧАЕЩИ ИДИОТИ РУСОФИЛИ Е КОМЕНТАР №2 ПЕДЕРАС СОВЕЦКИИ С 5 ОТРИЦАТЕЛНИ ВОТА!!!!!!!!!!!!!!!А ВИДИМАТА ИДИОТЩИНА ДЕБЕЛИЗЪМ Е КОМЕНТАР №4 ""ПЕДЕРУГАТА №3И4 ГО ЗАСЪРБЯ БАНАНОЯДСКАТА ТРЪТКА МАЙ""""ЗА ТАЗИ ПРОСТОТИЯ Е ПОЛУЧИЛ ОТ ИДИОТИТЕ 4 ПОЛОЖИТЕЛНИ ВОТА"""Коментарите оставям на ВАС НОРМАЛНИТЕ ГРАЖДАНИ!!
12.
Класният ти
19.01.2020 11:10:49
11
10
Трябваше да учите повече по време на соца, за да не пишете такива глупости сега.
11.
демократ
19.01.2020 11:08:33
25
9
№9
Да даааа,затова нашите братя американци се избиват на "черен петък" да се редят по опашки...дали техните комунисти са ги ограбили и имат дефицит!
Що не си ядеш бананите и да си носиш жълтите панталонки ,ами си тръгнал да правиш бибитки!
10.
Ларито
19.01.2020 11:05:43
12
7
Докато чакахме за банани един път Златето ме хвана за пакета на опашката едва не се изпразних
9.
ОПАШКИТЕ СА ХАРАКТЕРНИ ЗА ??????
19.01.2020 11:02:20
8
22
За общества в които има ДЕФИЦИТ НА ПРОДУКТИ ОТ ПЪРВА НЕОБХОДИМОСТ ЗА ГРАЖДАНИТЕ!!!!!!!!!!!!!!Такива бяха българските граждани по времето на ПРЕСТЪПНИЯ //осъдена на 5 май 2000г//КУМУНИСТИЧЕСКИ РЕЖИМ!!!!
8.
ХХ
19.01.2020 10:53:17
14
4
@7
Режи вени хюмне нежно!
7.
1 И 4 ДЕМОКРАТ: ХХ:ГОШО И ДРУГИ!!!!!!!
19.01.2020 10:49:43
3
10
Коментиращия с тези никове аргументира всичко с отванителни простотии!!!!!!От 1 до 4 нищо по темата само гнусотии!!!Това може ли да бъде нормално човешко същество или е с ментални отклонения кретенизъм дебелизъм идиотизъм!!
6.
Комунист
19.01.2020 10:48:09
8
10
Аз цял живот живея на село и на опашки не съм чакал защото няма къде и за какво. Не смятам, че комунизма е генерирал нарочно опашки, просто нямаше толкова много търговски обекти. Както е написал колегата по долу и сега се чака на много места.
5.
Истината
19.01.2020 10:44:13
12
15
Сега се чака на опашка на касата на Кауфланд, на опашка да си платиш горивото в бензиностанция докато някое гейче си избира 15 мин сандвич и билетче, а заредил за 10 лв, на опашка пред всяка държавна институция, опашка за черен петък и т.н. Опашки винаги е имало и ще има и те нямат връзка с социализма или демокрацията. Опашките зависят от търпението и желанието на хората да притежават нещо.
4.
демократ
19.01.2020 10:20:15
24
6
педеругата №2 и 3 го засърбя бананоядската трътка май
3.
До номер 1
19.01.2020 10:13:12
7
24
Ти носиш знамето начело на гейпарада, защото си хюмне.
2.
До номер 1
19.01.2020 10:11:38
12
29
Педерас советский
1.
демократ
19.01.2020 09:28:54
23
11
Аааа,сега опашките са още по-ежедневни,всички кибичим по хипермаркетите,за да си купим банани и после беж на гейпарад!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Извънредно! Тежка катастрофа стана преди минути до „Wave Resort“ Извънредно! Тежка катастрофа стана преди минути до „Wave Resort“ В ПТП-то участват пет автомобила, има тежко ранени 11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си 11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си Една жена никога не трябва да се снишава толкова ниско, че да моли за уважение и лоялност Claudia León носи магията на Ибиса за July Morning в Bedroom Beach Claudia León носи магията на Ибиса за July Morning в Bedroom Beach Посрещането на първите слънчеви лъчи в утрото на 1 юли е уникална за България традиция, вдъхновена от вечната рок класика на Uriah Heep Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Разследващите органи изясняват какви са били отношенията между загиналия и тримата арестувани Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Разследващите органи изясняват какви са били отношенията между загиналия и тримата арестувани Заблуди, които държат хората в нещастни връзки Заблуди, които държат хората в нещастни връзки Много хора вярват, че токсичната им връзка е резултат от собствените им недостатъци Жегата в Европа взе жертви, температурите минават 40 градуса Жегата в Европа взе жертви, температурите минават 40 градуса Франция, Испания, Белгия и Великобритания въведоха предупреждения, училища затварят, транспортът се затруднява Второто издание на „Крайморски фестивал“ събра над 600 пазители на традициите в зрелищен двудневен маратон (ВИДЕО) Второто издание на „Крайморски фестивал“ събра над 600 пазители на традициите в зрелищен двудневен маратон (ВИДЕО) Уникално дефиле, кукери и детски работилници превърнаха местната лодкостоянка в най-горещата културна точка на уикенда Мария Тодорова от Бургас: Исках да се лекувам при лекаря, на когото вярвам, но административно забавяне не ми позволи Мария Тодорова от Бургас: Исках да се лекувам при лекаря, на когото вярвам, но административно забавяне не ми позволи В МБАЛ „Сърце и Мозък“ тя получава своевременно лечение и се възстановява благодарение на адекватната намеса на екип от специалисти БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми Ректорът проф. д-р Сотир Сотиров обсъди разработването на съвместни програми и двойни дипломи с президента на ASOMI College of Sciences
Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия. Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Той даде на Беларус точно една седмица да изпълни искането Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Само глупак може да прави такива празни блъфове, обявиха иранците Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ „Ако го затворите, няма да имате държава“, каза Тръмп Франция отменя събития и ограничава консумацията на алкохол на фона на жестоката гореща вълна Франция отменя събития и ограничава консумацията на алкохол на фона на жестоката гореща вълна Спортът и националният музикален фестивал са засегнати, като се очаква температурите за някои да достигнат 42°C от понеделник Кардашиян вече е Ким Монро Кардашиян вече е Ким Монро Резкият завой в имиджа на звездата обаче веднага породи сериозни съмнения и дебати дали става въпрос за перука или за радикална промяна Плениха внука на Брежнев на фронта Плениха внука на Брежнев на фронта Информацията е потвърдена от редакцията на Би Би Си в Украйна от източник на военната разузнавателна служба на Министерството на отбраната на Украйна
Дмитрий Песков Дмитрий Песков Европейците са или глупави, или некомпетентни, ако смятат, че са по-силни от Русия Виц на деня Виц на деня Съпруга към съпруг:
- Днес, когато минавах през коридора, часовникът падна зад мен.
- Той винаги закъснява.
Виц на деня Виц на деня Студент влиза в женското общежитие. Портиерът го пита:
- При коя отивате?
- Вие коя ще ми препоръчате?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако Господ беше жена, всички мъже щяха да горят в ада, без дори да знаят за какво
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори