×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Държавното тото имало капацитета да покрие дейността на частните лотарии


Държавното тото имало капацитета да покрие дейността на частните лотарии
"В края на краищата, не би трябвало пазарът да се разраства самоцелно, защото, особено при хазарта, разходите за едни е приходи за други"
17 Януари 2020, Петък, 13:00 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка: Авторът)

Владислав Горанов също ще предлага законодателни промени - иска Комисията по хазарта да се управлява еднолично

Финансовият министър Владислав Горанов смята, че Държавно предприятие „Български спортен тотализатор“ може да развие капацитета си. Той потвърди, че е подкрепил предложението на НФСБ и Валери Симеонов за забрана на частните лотарии.

Според Горанов държавата е нормално да монополизира тази дейност. Такава била европейската практика.

Финансовият министър коментира темата пред репортери в парламента. 

На въпрос дали държавата е способна да прави такава мащабна лотарийна дейност, каквато сега се оперира от частните, и как ще реагира при недоволство от хората, че им се отнема тази възможност (да купуват лотарийни билети – б.а.), финансовият министър отговори: „Не виждам пречка това предприятие, което и в момента организира лотарии, да може да развие капацитета си. Той има и доста териториални звена, знаем, Българският спортен тотализатор, тъй като той организира и цифрови игри, има и териториални поделения, има и много пунктове. Не виждам пречка той да предложи подобно покритие на този вид игра. А и в края на краищата, не би трябвало пазарът да се разраства самоцелно, защото, особено при хазарта, разходите за едни е приходи за други. Свидетели сме как последните си левчета, особено на бензиностанции прави много фрапиращо впечатление, зареждат за 10 лв. гориво и за 20 лв. купуват хазарт“.

След коментар на репортер, че никой не стои с пушка до хората, за да го правят, Горанов каза: „Никой не го прави. Но по същата логика са забранени и други вредни навици в обществото на ниво закон, защото обществото е преценило като норма, че не са полезни. Със същия аргумент никой не кара наркозависимите да използват наркотици, но това е проблем, който се регулира от държавата.“

Той отхвърли твърдения, че става въпрос за национализация. Държавата нямала да отнеме нито един актив на сегашните частни оператори.

По-скоро ставало въпрос за монополизация и за пълен държавен монопол - и то само върху лотарийните игри.

Подобна промяна със сигурност щяла осигури допълнителен ресурс за спорта – по мнение на ресорното министерство.

Горанов припомни, че Българският спортен тотализатор отделя част от приходите си в тази посока.

На въпрос – предвиждат ли се промени в Комисията по хазарта след обвиненията, че Васил Божков има огромно влияние върху този орган, финансовият министър отговори: „Течат проверки. Има възложени такива и от страна на прокуратурата.“

По думите му – въртели му се идеи за законодателни промени.

„Мога отсега да анонсирам, че колективният орган размива отговорността в Комисията, което лесно я превръща в недостатъчно последователна в своите решения. Смятам да предложа и предполагам, че ще срещне подкрепа поне в правителството, за превръщането на Комисията от комисия в едноличен орган, за да е по-ясна отговорността“, добави Владислав Горанов.

Очевидно било, че сега Комисията по хазарта допуска противоречиви решения.

След въпрос на „Флагман“ - кой ще назначава ръководителя на бъдещия едноличен орган, Горанов отговори: „Не мисля, че трябва да се издига до ниво парламент. Спокойно може да бъде или правителството, или министърът на финансите.“

Според Владислав Горанов нямало пречка шеф да остане сегашният председател Александър Георгиев, който бил назначен само преди няколко месеца.

Министърът обясни, че до месец ще направи законодателните предложения. Работил усилено по въпроса, но имало много техническа работа.

Според сега действащия закон Държавната комисия по хазарта се състои от председател и четирима членове. Председателят и членовете на Комисията се назначават от министъра на финансите, като един от членовете е от Националната агенция за приходите и по един член се предлага съответно от председателя на Държавната агенция "Национална сигурност", от министъра на икономиката и от министъра на правосъдието.

 


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
14
Коментара
14
Коментара по темата
14.
*********
18.01.2020 12:17:42
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
13.
Koko
17.01.2020 21:22:31
0
1
Не чух някой да казва че божков ще връща пари че това е измама за бесило 250милиона скрити данъци а мишоците да се надяват че тази година нап ще почива
12.
Айде
17.01.2020 20:37:16
0
0
Национализация на топлофикациите, енергото и Нефтохима. То без друго култа към личността и сливането на властите в една се върнаха
11.
Айде
17.01.2020 20:37:14
0
1
Национализация на топлофикациите, енергото и Нефтохима. То без друго култа към личността и сливането на властите в една се върнаха
10.
Ония , от Вануату
17.01.2020 17:58:28
0
0
80% от сьществуващите на тая територия , тьркат картончета !
Извода - беден и просД ,, народ " !
Кьдето и да отиде лотарията , Вие не сте от печеливчите !
Дефакто и Деюре !
Трябва наистина да си Мнооо тьп за да участваш в какьвто и да е хазарт !
Ал Капоне в книгата си пише много ясно !
Ако искаш да спечелиш от хазарт - направи си казино !!!
9.
Тия
17.01.2020 17:14:35
1
0
Лотариите да останат. Да се мАхне
реклама та
8.
до №5 Цецо
17.01.2020 16:35:03
0
0
Извинете, до сега да нямахте проблем с обонянието
7.
Балъци
17.01.2020 15:21:42
0
7
Това с какво ще ви напълни празните джобове ?
Който е хазартен тип ще играе без значение на кого е бизнеса . Ако мислите , че тези пари ще влязат в хазната , а няма да бъдат усвоени от наши хора...ми добре :) Не случайно майката на пеевски беше шеф на тотото , оттогава рязко станаха милионери .
6.
Тъп Виц
17.01.2020 14:26:56
1
14
Рядко добро предложение!
5.
Цецо
17.01.2020 14:09:47
12
3
Опааа, замириса на комунизъм!
4.
биби
17.01.2020 13:56:45
0
34
Да спре тоталното зарибяване на деца и възрастни хора
с фалшиви реклами за огромни възможности за големи печалби по телевизиите .
3.
чичо
17.01.2020 13:35:09
5
9
Ами хората които имат да получават пари от частната лотария, ще си ги получат ли или държавната лотария ще им изплаща остатъка. Да не стане само така, че да обяват фалит и спечелилите да духат супата
2.
ХХ
17.01.2020 13:30:13
1
16
прав е!
веропейската практика е държавата да е монополист, за да бъдат социално отговорни... и затова бълват реклами, насочени предимно към нископлатените бачкери, които всъщност са и основният им пазар.
шизофренични ценности.
1.
мислещ
17.01.2020 13:17:54
0
58
Това ще е една ОГРОМНА стъпка в правилната посока ! Ако някой ще ни мами с билетчета поне да е държавата та поне печалбата да влиза в бюджета,а не Черепа да прави милион чиста пара всеки ден !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Втора поредна загуба за „акулите“: „Хебър“ пречупи „Черноморец“ в Пазарджик Втора поредна загуба за „акулите“: „Хебър“ пречупи „Черноморец“ в Пазарджик Единственият гол падна в 58-ата минута, бургазлии имаха възможности да си тръгнат с точка Дунав се покачи с около 4 см, но ограниченията за корабите остават Дунав се покачи с около 4 см, но ограниченията за корабите остават Нивото се повишава при Русе, Никопол и Свищов, докато при Лом е отчетен нов спад След плача за Евровизия оставаш с усещането, че Бургас взема домакинството с нотариален акт от София След плача за Евровизия оставаш с усещането, че Бургас взема домакинството с нотариален акт от София Към всички, които продължават ежедневно да обясняват защо морският град е грешният избор, имам само една молба: не спирайте!  Токът за домакинствата на две тарифи: Въвеждат праг за евтината електроенергия Токът за домакинствата на две тарифи: Въвеждат праг за евтината електроенергия Идеята е всички домакинства да имат базово количество електроенергия на по-ниска тарифа, но конкретната граница още не е определена Шаманът Асен предизвика най-комичното атомно делене на електорат в политическата ни история Шаманът Асен предизвика най-комичното атомно делене на електорат в политическата ни история Огромните 4 процента биологичен актив ще бъдат хвърлени в братоубийствена гладиаторска битка Хотелите по Северното Черноморие свалят цените през септември Хотелите по Северното Черноморие свалят цените през септември Намаленията ще зависят от конкретния хотел, местоположението и търсенето, а туристическият бранш определя сезона като сложен, но не и слаб Семейства от Англия се връщат у нас заради новото училище в „Крайморие“, вижте го от птичи поглед (ВИДЕО) Семейства от Англия се връщат у нас заради новото училище в „Крайморие“, вижте го от птичи поглед (ВИДЕО) Новата база на ОУ „Александър Георгиев - Коджакафалията“ е напълно готова, кандидат-ученици пристигат от цялата страна и различни точки на света Илиана Раева постави цел: Три олимпийски квоти и битка за медали в Лос Анджелис Илиана Раева постави цел: Три олимпийски квоти и битка за медали в Лос Анджелис Българските грации приключиха Световното във Франкфурт с шест отличия Петър Витанов: Нов ВСС трябва да бъде избран в началото на ноември Петър Витанов: Нов ВСС трябва да бъде избран в началото на ноември Партиите са постигнали съгласие за правилата за избор, а сега започва подборът на хора за новия състав Илияна Йотова към иконографите: Създавате образи, от които душата има нужда Илияна Йотова към иконографите: Създавате образи, от които душата има нужда Президентът участва в закриването на форума в Бачковския манастир и подари на манастирската библиотека два сборника от Международния форум за кирилицата
Над 4 тона мъртва риба изплуваха в Полша, отровна алга порази канал към Одер Над 4 тона мъртва риба изплуваха в Полша, отровна алга порази канал към Одер Два шлюза са спрени, за да се ограничи разпространението, властите обмислят третиране на водата с водороден пероксид Зеленски: Избори по време на война ще разделят Украйна Зеленски: Избори по време на война ще разделят Украйна Михайло Федоров призова страната да се подготви за нов вот Гост от бъдещето: Парите ще изчезнат, обществата ще преживеят катастрофи Гост от бъдещето: Парите ще изчезнат, обществата ще преживеят катастрофи Мистериозният мъж твърди, че специална организация следи времевата линия и не му позволява да разкрие конкретни събития Лондон пуска таксита без шофьори: Изкуствен интелект поема волана по улиците на мегаполиса Лондон пуска таксита без шофьори: Изкуствен интелект поема волана по улиците на мегаполиса Над 100 000 души вече са заявили интерес към проекта, първите роботизирани автомобили се очакват до края на следващата година АЕЦ „Пакш“ се връща към пълна мощност, Унгария очаква 2000 мегавата до сряда АЕЦ „Пакш“ се връща към пълна мощност, Унгария очаква 2000 мегавата до сряда Третият енергоблок вече работи, а покачването на Дунав и инженерни дейности край централата помогнаха да се избегне пълното ѝ спиране Ужас по време на петъчната молитва: Над 60 души отвлечени от джамия в Нигерия Ужас по време на петъчната молитва: Над 60 души отвлечени от джамия в Нигерия Въоръжени мъже атакували първо две села, полицията започна спасителна операция и изпрати допълнителни сили Червен SUV се вряза умишлено в тълпа на конни надбягвания, трима са ранени Червен SUV се вряза умишлено в тълпа на конни надбягвания, трима са ранени Един от пострадалите е с множество фрактури, полицията издирва шофьора Иран заплаши: Всяка държава, включила се в икономическата война на САЩ, става наш враг Иран заплаши: Всяка държава, включила се в икономическата война на САЩ, става наш враг Вашингтон подготвя нов пакет санкции, а Техеран предупреждава, че икономическият натиск може да получи военен отговор Земетресение разтърси Токио: 37 души са ранени, Япония чака силни вторични трусове Земетресение разтърси Токио: 37 души са ранени, Япония чака силни вторични трусове Трусът е бил с магнитуд 5,9 и е ударил в ранните часове Експерти предупреждават за новите оцветители в храните Експерти предупреждават за новите оцветители в храните САЩ ускоряват замяната на синтетичните багрила, а от сдружението „За достъпна и качествена храна“ настояват Европа и България да следят внимателно прехода
Асен ВАСИЛЕВ Асен ВАСИЛЕВ Оглушително мълчание от Йотова за „Безмер“. Какво ли ще се случи, ако има истинска атака? Виц на деня Виц на деня -Ало, Сийка?
-Имате грешка. Аз съм Тодор.
-Тоше, оти в GSM-а на моята жена си писан като Сийка?
-К'во да направя, като жена ти е неграмотна!?
Виц на деня Виц на деня Английският ми е на такова ниво, че малко остава да го признаят за... отделен език! Статус във фейсбук Статус във фейсбук У някои хора двете полукълба са защитени с череп, а при други – с гащи...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори