Стотици килограми токсични боклуци са открити в Луковит
Полицията работи по случая
Стотици килограми опасни отпадъци са били открити преди седмица край Луковит. Служители на общината са засекли по видео наблюдението камион с великотърновска регистрация да изхвърля течности и боклуци с неясен произход. Стигнало се е и до намесата на полицията, съобщава Нова тв.
С прокурорско постановление тези отпадъци – течности с неясен произход, излъчващи ужасна миризма, са задържани на депото за отпадъци край Луковит.
„Тези отпадъци са задържани от прокуратурата. Хванат е този камион по камерите. Установено е, че той е докарал тези отпадъци. Те се намират на площадката до момента, в който трябва да ги третираме, за да ги унищожим”, обясни кметът на Луковит Иван Грънчаров.
Намерихме отпадъците по сигнал на кмета на село Торос. Той ги е намерил в местност край селото. Бяха складирани, установи се, че са опасни и токсични. След този сигнал се намеси прокуратурата, полицията. Води се наказателно производство”, каза още той.
На кадри от общинското видеонаблюдение се вижда ясно и номера на камиона. Установена е връзка с фирма от Ботевград, която се занимава с управление на опасни отпадъци.
Полицията вече работи по случая. По-късно днес се очаква информация и от прокуратурата.
Всички правят козунаци, аз пък приготвям тези пухкави Великденски зайчета с кренвирш – уникални са!
Тръмп: Протестиращите в Иран са били въоръжени от САЩ
Премиера на „Частна прожекция“ в Куклен театър-Бургас на 7 април
Арест на границата: Заподозрян за терористична атака в Чехия е хванат у нас
Опашки за газови уредби, сервизите записват часове след седмици
Само с оцет и сода стават най-красивите великденски яйца! Пъстри като дъга, а е много лесно!
Ще стане ли Емил Дечев шеф на МВР в редовния кабинет?
Незаконен превоз на животински вътрешности доведе до глоба
Емилия претърпя тежка операция
Паркинг зоните остават безплатни за Великден в община Несебър
Тонове отпадъци затрупват езерата край Долни Богров в зона от Натура 2000
Духовната съветничка на Тръмп зове: Дарете 10% от доходa си, за да помогнете на Израел
