Коминът на „Чичо Сам“ окадява ж.к.“Възраждане“, но всичко е точно
Екоотделът в Община Бургас прави ежеседмични проверки
Преди няколко дни читатели на Флагман.бг сигнализираха, че комин от жилищна сграда ул.“Цариградска“ обгазява целия район около пазара Краснодар.
Според техните твърдения, всяка сутрин между 8 и 9 часа, коминът кадял като за световно – излизал гъст черен дим, който се разнасял из целия комплекс. Живеещите в района подозираха, че се изгарят гуми или строителни отпадъци.
Миналата седмица нашите читатели са подали нов сигнал за проблемния комин.
„Обадих се на горещия телефон на Общината. Останах изненадан, че реагираха толкова бързо. До няколко минути с мен се свързаха от екоотдела и обясниха, че тръгват към адреса. След няколко часа ми се обадиха, за да ми обяснят, че коминът бил от котела на магазин „Чичо Сам“(магазин за домашни потреби на ул.“Цариградска“). Направили проверка, но не установили нарушения. Обясниха ми, че в магазина използвали твърдо гориво – въглища, което не е забранено, но правили ежеседмични проверки, за да проверяват дали не горят и строителни отпадъци“, обясни нашия читател.
Действително отоплението на твърдо гориво, тип въглища, все още не е забранено, но е факт, че този комин окадява голяма част от ж.к.Възраждане.
Съпругата на Васил Божков осъди прокуратурата заради 8-месечния ѝ арест
Начин да преодолеете следобедната депресия или сутрешната криза
В ход е делото срещу Кирил Петков и Божидар Божанов
Светът започва оттук: Ден на отворените врати в СУ "Св. св. Кирил и Методий"
Прокуратурата е сезирана за грабежа на ДаллБогг: Започва работа
Шезлонгите изчезват на 251 плажа в Гърция
76-годишна общинска съветничка изби рибата със секси фотошоп
Лидери от ППДБ се изживяват като световен авторитет, но са с мания за величие
Новата битка на Тейлър Суифт за да защити гласа и образа си
Софийският университет рискува да спре специализирани обучения заради липса на кадри
Малена и Тервел Замфирови станаха посланици на кампания срещу хазартната зависимост

Чичо Сам да си купят един електрофилтър, да си модернизират котела и да видим какво ще се получи. Отделно в напълно газифициран град е престъпление да хвърляш дърва и въглища. Нека общината да говори с хората. Предполагам ще проявят разбиране.