Извадиха от стомаха на дете 31 магнитни топчета
Те били част от конструктор, с който малчуганът си играел
Лекарите в спешна болница в руския град Томск с помощта на фиброгастроскопия отстраниха 31 магнитни топчета от стомаха и червата на тригодишно момче, съобщиха руски медии.
Детето е успяло да избегне сериозни наранявания и сериозна операция, пише сайтът actualno.com. Пред репортери медиците казали, че с помощта на фиброгастроскопия, използвайки мощен магнит, отстранили топчетата от стомаха на детето. По чудо били избегнати сериозни последици, тъй като родителите проявили достатъчно бдителност и се обърнали навреме към лекарите.
Обяснено е, че топчетата били части от конструктор, който се състои изцяло от такива магнити. В същото време силата на привличане между топчетата е такава, че детето не може да ги раздели с пръсти и го прави със зъби. Така се стигнало до „магнитната закуска“ на момченцето.
Според пресслужбата, ако хирурзите не са били успели, тогава детето щяло да бъде подложено на сериозна операция и потенциално получаване на наранявания на стомашно-чревния тракт.
"Ако магнитите се слепят заедно тогава те няма да се отделят. Появяват се множество перфорации, което завършва с перитонит. Стомахът и червата на детето изглеждали като надупчени с куршуми.
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
