270 хил. лв. кръвнина ще платят Йована и Мартин заради това, че убиха човек на АМ "Тракия"
Двамата са с условни присъди от по 3 години и пробация в срок от 1 година
270 хил. лв. ще платят 20-годишната Йована Милчева и приятелят й Мартин Василев за зверската катастрофа на АМ „Тракия” при която един човек загина, а друг пострада тежко. Това реши преди минути Бургаският окръжен съд, където бе оповестено решението на делото, протакало се вече 3 години, предава репортер на Флагман. Бг.
Съдия Стефан Стойков отсъди двамата солидарно да платят по 90 хил. лв. на синовете на починалия в катастрофата Георги Георгиев – Даниел и Богдан Георгиев, като Даниел ще получи още 10 хил. лв. за причинена средна повреда, която му е причинена при катастрофата. Майката на покойника ще получи кръвнина от 80 хил. лв, присъди съдът.
Мартин и Йована ще трябва да платят солен граждански иск, но за сметка на това се разминаха със затвора. Те получиха условна присъда от 3 години и по 1 година пробационен период. Йована е лишена от право да управлява МПС за срок от 4 години, а Мартин – 3 години.
„Надяваме се пробацията да има възпитателно действие и да осъзнаят какво са направили. Наказанието смятаме, че е справедливо. Все пак това са млади хора, гражданските искове са доста високи, но най-важното е, че те трябва да осъзнаят, че неправоспособността на водача е елемент от създаването на умишлено престъпление”, каза в мотивите си съдия Стефан Стойков.
Припомняме, че на 7 май 2016 година на АМ "Тракия", край Карнобат Мартин Василев, родом от Ямбол, който към онзи момент е бил на 19 години, предоставил лекия си автомобил Опел на непълнолетната си приятелка Йована Милчева, също от Ямбол. Мартин твърди, че му прилошало, отбил в аварийната лента и Йована сама предложила да се качи зад волана. Щом поела управлението на автомобила, момичето, което само след 21 дни щяло да навърши пълнолетие и нямало никакъв опит като шофьор, натиснала педала и вдигнала 123 км/ч.
Движейки се в посока София тя започнала да изпреварва друг автомобил, който пътувал в същата лента за движение, но с по-ниска скорост. Йована прави рязка маневра наляво, без да даде мигач или дори да се огледа и буквално връхлита върху товарен автомобил Ситроен, управляван от Даниел Георгиев. От сблъсъка самият той е пострадал сериозно, а баща му Георги, пътуващ на пасажерската седалка издъхва след катастрофата.
Яйца полетяха по Албин Курти в парламента на Косово (ВИДЕО)
Кошмар на АМ Тракия: Катастрофи и аварирали коли направиха километрична тапа между Нова и Стара Загора
Костадинов: Казахме първи, че дронът край Кардам е украински
Левски излетя за Казахстан с огромния Airbus, който вози ЦСКА до Баку
1,3 тона кетамин за 100 млн. евро откриха на кораб край Индонезия
Как живее Роман Абрамович след Челси: Турция, суперяхти и край на футболните вечери
Месец преди убийството на Георги Кузев: Двама от обвиняемите заснели друг "нощен лов" в Пловдив
София 2026: Каруца се нареди първа на светофара в Красна поляна
Пламъци погълнаха легендарно училище
Xiaomi вади гигантски SUV със салон като луксозен хол
Не гледайте само извършителите на убийството на Георги Кузев, проверете кой ги е радикализирал
След повече от 25 години заедно: Ники Кънчев и Даниела се разделили тихомълком

Ти що си мислиш, че в ес е по-различно?! Щот не си си подавал носа от село и знаеш за ес единствено от отрепката плевнелиев и подонните му вувузели?
В банановата монархия холандия 25 годишен, 4 пъти зславян да кара без книжка кара бързо и убива човек на тотоар в град. Прокурорът иска само глоба, съдията сава 240 часа общественополезен труд, а друг съдия казва (цитирам): "Това, че нямаш книжка, не значи, че не може да караш кола. Много хора нямат диплома по плуване, а влизат да плуват".
Факт.
ПП. Аман от тъпи промити селяни!
Това ако не е да откупиш Темида не знам кое е
Какво са парите, като не можеш да пазиш другите, когато си на път?! :(