×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Парадокс: Българите симпатизират на Нено Димов след показния арест


Парадокс: Българите симпатизират на Нено Димов след показния арест
Парадоксално е, че общественото мнение е в подкрепа на министърът на околната среда и водите Нено Димов, каза политологът Стойчо Стойчев
13 Януари 2020, Понеделник, 09:00 ч.
Автор: Флагман.Бг

Задържането му под стража е прекалено, каза Мария Пиргова, а според Стойчо Стойчев ударът е не само по правителството, а по философията на управлението

Парадоксално е, че общественото мнение е в подкрепа на министърът на околната среда и водите Нено Димов. Фактът е, че за първи път имаме задържан член на правителството с много дълга мярка „задържане под стража“. Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия политологът Стойчо Стойчев.

Колежката му Мария Пиргова пък каза, че става въпрос за показен арест. Задържането на министъра под стража е прекалено, добави тя.

„Прекалено много административни служби са включени в един проблем, който вече се превръща в национален. И отново не се знае кой е отговорен. Не се знае пирамидата на отговорността. И се случва така, че няколко души да отговарят за една водна площ – 4 министерства са отговорни за един обект. От тук нататък има безотговорност”, коментира Пиргова.

„Законодателството е толкова административно объркано, че на прокуратурата ще й е много трудно да изведе виновника за тази криза. Виждаме един показен арест. Задържането под стража на Нено Димов е прекалена. Струва ми се, че много бързо новата българска прокуратура иска да покаже румънски вариант, да се покажем пред европейските институции, да се чуе, че в България корупцията вече се бори с арести на министри и засяга висшите слоеве на властта”, добави тя.

Според Стойчев пък Иван Гешев е доста последователен. „Арестът напомня случая „Иванчева”. Това е стилът на новият обвинител номер 1“, коментира политологът.

„Това не е само удар по член на кабинета. Знаем, че Нено Димов беше председател на Института за дясна политика, нещо като идеологически стожер на сегашната управляващата кoaлиция. Ударена беше философията на управлението”, каза още Стойчо Стойчев.

„В обществото силно е назряло желанието за спаревдливост. В този смисъл някои ще приемат този арест като възмездие. Остава обаче и съмнението, че може да е просто разчистване на сметки, поредният бушон“, заяви „Тази сутрин“ по бТВ политологът Татяна Буруджиева.

Според социалния антрополог Антоанета Христова пък проблемът с водите е сложен и общественото мнение не е единно за това кой е отговорен и виновен.

„Желанието за справедливост в момента е доста объркано и не е достигнало своя пик по простата причина, че крайно се усеща необходимостта справедливостта да бъде разказана в нейната цялост“, каза още Христова.
 


В категории: Политика


11
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Капризно време в понеделник Капризно време в понеделник 08/06/2026, Понеделник 08:10 0
Емел МАХМУД Спират даването на ваучери за храна Спират даването на ваучери за храна 07/06/2026, Неделя 21:32 6
11
Коментара по темата
11.
Събудете се Българииии
13.01.2020 20:18:51
0
0
Между 22.10.2019 и 23 нощта на площадката на ТЕЦ Марица - Изток Димитров град са изгорени тонове медицински отпадък от Италия. Разрешението за вноса и депонирането им на тази площадка е подписано от министър НЕНО ДИМОВ !!!! И това е само част от всичко изгорено....Събудете съ Българиииииии
10.
Кокозлодуй
13.01.2020 11:05:46
4
0
Козлодуй,козлозуй,ще да ядеш голям. сладолед.Хаахаа
9.
ХХ
13.01.2020 11:02:40
0
4
все още не сме се демократизирали кат ес говедата, та да не виждаме, че арестът е акт на ибрика боко към доган.
8.
ГРАД КОЗЛОДУЙ
13.01.2020 09:56:33
1
2
МАФИЯ УБИИЦИ АЛФА ДОГ у нас МАФИЯТА СИ ИМА ДЪРЖАВА както в ИТАЛЯНСКИЯ ФИЛМ ОКТОПОД С КОРАДО КАТАНИ
7.
ГРАД КОЗЛОДУЙ
13.01.2020 09:53:40
0
2
до кога мангалите ще паразитират на гърбът ни такива като брус ли сали калоян от меден рудник имного други докога мангалите ще с гаврят с БЪЛГАРИТЕ та те си убиват и свойте като оня психопат който закла и изнасили трупа й психопата акселзаклалАНДРЕА от ГАЛИЧЕ
6.
ГНУСНО
13.01.2020 09:50:53
0
8
БИВШИЯ ВЕЧЕ МИНИСТЪР НА МОСВ СЕ БЕ ПОСТАВИЛ В УСЛУГА НА ПРЕСТЪПНАТА БЪЛГАРСКА ОЛИГАРХИЯ КАТО ЦЕКОВЦИ, КОВАЧЕВЦИ, ХИДРОСТРОИЦИ И КАКВИ ЛИ НЕ ОЩЕ. НО НЕ И В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКАТА ПРИРОДА И ХОРАТА.
ТРЪНЕН ВЕНЕЦ В КОРОНАТА МУ Е НПОТО НА ГРЪКОМАНА ОТ ПОМОРИЕ КАНАРЧЕТО, КОЙТО ПРИСЪСТВА КАТО ДЕЖУРЕН НА ВСИЧКИ ЕКОЛОГИЧНИ ФОРУМИ ПО ПАРТИИНА ПОВЕЛЯ.
ЕДИН СЪВЕТ КЪМ УПРАВЛЯВАЩИТЕ: СКЪСАИТЕ С ТЕЗИ ПЛАТЕНИ ПОДЛОГИ, КОИТО ВИ ИЗЛАГАТ МОЩНО ВЕЧЕ И НА ЕВРОПЕЙСКО НИВО,КАКТО ГУЩЕРА ОПАШКАТА СИ. ИДВАТ ИЗБОРИ А Е ВРЕМЕ ДА СИ ПРИПОМНИТЕ ЧЕ ВСИЧКИ ГОЛЕМИ СЪТРЕСЕНИЯ В БЪЛГАРИЯ СА ПОЧВАЛИ ОТ ЕКОПРОБЛЕМИТЕ.
5.
ГРАД КОЗЛОДУЙ
13.01.2020 09:48:34
0
6
НЕНО ДИМОВ СА го похарчили олигарсите БОЙКО БОРИСОВ Е мутра бандит БЪЛГАРО УБИЕЦ
4.
оффф...
13.01.2020 09:46:57
0
9
Кои пък са тези българи и къде е това обществено мнение?

Навсякъде където съм видял коментар за Нено Димов, всеки е на мнение, че той е некадърник, който е назначен, заради популистите от ВМРО и мястото му никога не е било там
3.
X
13.01.2020 09:23:54
0
10
Нормално. Подсъзнателно сме свикнали с факта, че виновните са на свобода, а невинните виновни.
2.
Smith
13.01.2020 09:19:56
0
28
Поредните тъпотии от придворния политолог на ГРОБ.
Първо - арестът нямаше НИЩО общо с този на Иванчева, която прекара половин ден на площада и бяха извикани всички слугинажни медии да я снимат като мечка. Нено си го прибраха кротко за разпит и в последствие се разбра, че ще остане за 24 часовка.
Второ - прокурватурата е на Пеевски и може да сте 100% сигурни, че обвинителния акт ще е толкова некадърно написан, че ще падне още на първа инстанция. Сигурно е, че престъпникът Нено ще осъди България за тази прокурорска мърлявщина и ще вземе тлъста сума на гърба на българския данъкоплатец
и Трето - не познавам нормален човек, който да съчувства на този алчен примитивен селяк, благодарение на който цялото ни черноморие беше добетонирано и заграбено от ДС мутрите (които се бяха кротнали след тройната коалиция), от реките безогледно се изтръгваше баластра, планините бяха раздадени на Цеко Миневци и прочее измет и за капак остави 100 хиляден град без вода, за да може вецовете на депутати от всякаква боя да гушват лесни пари.
Айде нема нужда от симпатия този лъжепатриот, а от ЗАТВОР!
1.
ДълбокатаДържава
13.01.2020 09:14:31
0
16
Бойко борисов живее с принципа - всички около мене са виновни, но аз - не...
Колкото повече пари имаш, толкова по-далеч си длъжен да мислиш. Българинът живее с хоризонт до края на месеца. Нямаме време, трябва да съберем активи, за да си върнем дълговете. Националният капитал живурка. Трябва да се мисли мащабно, перспективно. Принципът е вземай парите и бягай. Никой не мисли с десетилетия напред. Ние живеем от днес за утре.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Дневен хороскоп за 8 юни 2026: Пари за Скорпиона, а Рибите поемат към нови приключения Дневен хороскоп за 8 юни 2026: Пари за Скорпиона, а Рибите поемат към нови приключения Телците постигат успехи в работата, а Везните трябва да приключат важните задачи до обяд Стотици са на плажа в Созопол за грандиозното откриване на сезона под звездите! Стотици са на плажа в Созопол за грандиозното откриване на сезона под звездите! Созопол е дух, вдъхновение, Созопол е романтика, благодаря ви, че посрещате гостите ни с усмивка, каза кметът Янакиев Любо Пенев с емоционално обръщение след "Мача на надеждата" в Бургас Любо Пенев с емоционално обръщение след "Мача на надеждата" в Бургас Футболни легенди и повече от 12 хиляди фенове се събраха на стадион „Лазур“ в Бургас за благотворителния мач, организиран от фондацията на Стилиян Петров БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки Телевизията трябва да наеме фирма, която да подмени табелите, логата и всяко споменаване на „Арена 8888“ – източник от Женева Арт конкурсът SuperTalent Competition в Бургас събра над 1500 участници и международно жури Арт конкурсът SuperTalent Competition в Бургас събра над 1500 участници и международно жури Културният дом НХК се превърна в сцена за мащабното събитие, организирано от Мария Табакова Романтичният Созопол дава старт на Лято 26 с концерт на Тони Димитрова под звездите Романтичният Созопол дава старт на Лято 26 с концерт на Тони Димитрова под звездите Събитието ще открие кметът на община Созопол и кани всички жители и гости да бъдат част от "премиерата" на едно обещаващо лято край морето Бизнесменът от Несебър Митко Саръстов е мъжът, който нападна кондукторка и рани шофьор на автобус №12 Бизнесменът от Несебър Митко Саръстов е мъжът, който нападна кондукторка и рани шофьор на автобус №12 Саръстов е настанен в Центъра за психично здраве за лечение, а по случая вече е образувано досъдебно производство Сафридът евтин на пазара, но златен в чинията в ресторанта Сафридът евтин на пазара, но златен в чинията в ресторанта Това е най-търсената риба и се поръчва масово по заведенията край морето Верижна катастрофа затвори главен път за София Верижна катастрофа затвори главен път за София Инцидентът е в района на Лясковец Цените на ягодите и черешите паднаха през седмицата Цените на ягодите и черешите паднаха през седмицата Държавната комисия по стоковите борси и тържищата отчита сериозен спад в цените и на повечето зеленчуци
БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки Телевизията трябва да наеме фирма, която да подмени табелите, логата и всяко споменаване на „Арена 8888“ – източник от Женева Почина звезда от „Клетниците“ и „Граф Монте Кристо“ Почина звезда от „Клетниците“ и „Граф Монте Кристо“ След себе си Годфри оставя съпругата си – актрисата Аманда Уокър, както и син и дъщеря Синът на Брад Пит и Анджелина Джоли стана боксьор Синът на Брад Пит и Анджелина Джоли стана боксьор 17-годишният Нокс напомни на ролята на Брад Пит в "Боен клуб" с бойните си умения След съмнения за лекарска грешка: Публикуваха смъртния акт на Хълк Хоган След съмнения за лекарска грешка: Публикуваха смъртния акт на Хълк Хоган След кончината на кечиста започна разследване, след като дъщеря му се усъмни в причината за смъртта му Унгария спира издаването на работни визи на граждани от три държави Унгария спира издаването на работни визи на граждани от три държави Мадяр обеща да регулира притока на работници от страни извън ЕС Какви са цените за чадър и шезлонг в Гърция през това лято Какви са цените за чадър и шезлонг в Гърция през това лято От безплатни общински зони до луксозни плажове с висока минимална консумация - ето какво трябва да знаят българските туристи Почина бившата първа дама на Франция Бернадет Ширак Почина бившата първа дама на Франция Бернадет Ширак Съпругата на бившия френски президент Жак Ширак си отиде на 93-годишна възраст, а президентът Еманюел Макрон отдаде почит към паметта ѝ Парламентарните избори в Армения решават геополитическия курс между Русия и Запада Парламентарните избори в Армения решават геополитическия курс между Русия и Запада Вотът се превръща в решаващ тест за правителството на Никол Пашинян и бъдещето на мирния процес с Азербайджан Двама пакистанци, изнасилили французойка, бяха пратени на бесилото Двама пакистанци, изнасилили французойка, бяха пратени на бесилото Делото бе гледано от пакистански съд. В Западна Европа подобни деяния остават ненаказани с десетилетия След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница Лидерите на ЕС единодушно определиха случилото се като пряка заплаха, произтичаща от продължаващите военни действия в близост до границите на блока
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Нека не забравяме - надолу няма дъно Виц на деня Виц на деня Барман към сервитьора:
- Абе пич, престани да изхвърляш пияните посетители, не забравяй, че работиш във вагон-ресторант!
Виц на деня Виц на деня Иванчо дочул стонове от спалнята на родителите си. От любопитство погледнал през ключалката и възкликнал:
- Леле-е-е... а на мен ми се карат, че си бъркам в носа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори