×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Това ли ще е новият президент на САЩ? Милиардер, който е 18 пъти по-богат от Тръмп


13 Януари 2020, Понеделник, 08:28 ч.
Автор: Флагман.бг

Майкъл Блумбърг е бивш кмет на Ню Йорк, ерудит и безбожно богат човек

Доналд Тръмп ще има сериозен опонент на следващите избори. Това е бившият кмет на Ню Йорк Майкъл Блумбърг, който е милиардер и изключителен ерудит, пише Money.bg.

Неговото семейство живее скромно в Бостън, където той израства. С много труд по-късно успява да се изкачи по кариерната стълбица във финансовия сектор в Ню Йорк, за да се окаже на 39-годишна възраст без работа. 

Тогава той използва експертизата си в технологичната сфера, за да създаде платформата Bloomberg LP, която предоставя данни на финансови трейдъри. Тя се оказва толкова успешна, че 15 години по-късно Блумбърг вече е милиардер. Това обаче не е достатъчно за него. Той влиза в политиката и е кмет на Ню Йорк в продължение на десетилетие, като заплатата му е в размер на едва 1 долар годишно. Към днешна дата нетното му богатство възлиза на 56 милиарда долара, а половината от него ще отиде за благотворителност след смъртта му. Досега той е дарил 6 милиарда долара за различни каузи. Най-актуалното за Майкъл Блумбърг сега са предстоящите президентски избори в САЩ, в които той е кандидатът на демократите.

От Business Insider разказват малко повече за неговата история и за това как той стига до успеха: Майкъл Блумбърг е роден на 14 февруари 1942 година в градцето Медфорд, Масачузец, което по-късно става предградие на Бостън, където живеят работнически семейства. Баща му е емигрант от Полша и работи като счетоводител по 7 дни седмично, а майка му е секретарка. През 1964 година той завършва университетът Джонс Хопкинс и получава диплома по машинно инженерство. Докато учи той работи на паркинг. Две години по-късно той получава MBA степен от Харвардския университет.

По това време Блумбърг се мести в Ню Йорк, където започва работа в инвестиционната банка Salomon Brothers. През 1976 година той се жени за Сюзън Браун, с която има две дъщери - Джорджина и Емма. По-малко от две десетилетия по-късно двойката се развежда. През 1981 година Salomon се обединява с друга финансова компания - Phibro, и тогава Блумбърг е уволнен. Тогава той е 39-годишен и е прекарал последните 15 години на работа по 12 часа 6 дни в седмицата. Получава обезщетение от 10 милиона долара. 4 милиона долара от тях му помагат да започне собствен бизнес, като основава Bloomberg LP.

Първият клиент на компанията е Merrill Lynch. И досега Блумбърг държи 88% от акциите на дружеството. Към 2018 година то има приходи от 10 милиарда долара, а за него работят близо 20 000 души в 120 държави. След успеха на компанията той навлиза в медийния бизнес, като през 1990 година основава Bloomberg News. През 1994 година се появява и Bloomberg TV. 5 години по-късно той вече е милиардер.

През 2000 година въпреки че до тогава той се представя като демократ, става член на Републиканската партия. Две години по-късно той е избран за кмет на Ню Йорк и слиза от управлението на конгломерата си в продължение на 12 години докато е на този пост. През 2007 година Блумбърг се отказва от Републиканската партия и става независим. Малко по-късно се появяват и първите спекулации, че той ще се кандидатира за президент на САЩ. В края на ноември миналата година той обяви, че влиза в надпреварата за изборите през 2020 година.

 


В категории: Политика


3
Коментара
3
Коментара по темата
3.
Ass
14.01.2020 15:40:39
0
1
Този ако стане президент тежко им на рамките , китайците и арабите. Този е класи над Тръмп, Обама или Буш младши
2.
Demokrat
13.01.2020 13:08:45
1
1
Aaa тоз е от нашите!...педофил и хомогенна
1.
говоренето му е в повече
13.01.2020 10:38:10
0
4
Че той Тръмп никога не е бил най-богат. С неговите 3 млрд $ е сред най-бедните милиардери.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Защо бе арестувана Гергана? Не всяка полицейска простотия е репресия срещу свободата на словото! Защо бе арестувана Гергана? Не всяка полицейска простотия е репресия срещу свободата на словото! Защото между „полицията се е издънила“ и „властта арестува журналисти“ има една досадна подробност, коментира журналистът Ангел Зафиров Олигархичният картел контролира властта чрез десетки „окабелени“ магистрати, превърнати в биороботи Олигархичният картел контролира властта чрез десетки „окабелени“ магистрати, превърнати в биороботи Логиката на тази дълбока държава е желязна: Не вкарваш в затвора съдията или прокурора, когото си хванал в прегрешение, а го повишаваш „Созопол“ набра скорост: Задна ножица поведе „небесносините“ към втора поредна победа „Созопол“ набра скорост: Задна ножица поведе „небесносините“ към втора поредна победа Димитър Николов, Стоян Кижев и Глен Хабимана донесоха успеха с 3:1 над „Димитровград“ в Българово „Акулите“ схрускаха „орлетата“: Черноморец разгроми с 3:0 "Пирин" в Благоевград „Акулите“ схрускаха „орлетата“: Черноморец разгроми с 3:0 "Пирин" в Благоевград Ивайло Климентов откри в 22-рата минута, а бургазлии нанесоха втори удар малко преди почивката След битка с вълните обявиха спасителя на плаж "Градина" край Созопол за ангел След битка с вълните обявиха спасителя на плаж "Градина" край Созопол за ангел Господ и Света Богородица ни го изпратиха, споделя дама, която влязла в морето с дъщеря си до коленете при червен флаг Тежка загуба за „Нефтохимик“: „Шейховете“ паднаха с 2:4 в Крумовград Тежка загуба за „Нефтохимик“: „Шейховете“ паднаха с 2:4 в Крумовград Денис Токмак и Нуретин Пюскюлю намалиха резултата в края Панаир за 40 евро взриви село Българи: Нестинарите скочиха срещу огнено шоу край светинята Панаир за 40 евро взриви село Българи: Нестинарите скочиха срещу огнено шоу край светинята От 28 до 30 август външна фирма, по информация на Флагман.бг, възнамеряваше да проведе в района на параклиса край селото събор с музикална програма, различни етно изпълнения, джаз, палатки и рекламирано „огнено шоу“ Нивото на водата в Дунав се вдига: Повишение в почти целия български участък Нивото на водата в Дунав се вдига: Повишение в почти целия български участък Най-сериозното покачване е отчетено при Лом, докато при Русе реката остава на минус 128 см и ограниченията за корабите са в сила Сигнал до Флагман.БГ: Тротоарен капан в „Лазур“ принуждава пешеходци да слизат на улицата Сигнал до Флагман.БГ: Тротоарен капан в „Лазур“ принуждава пешеходци да слизат на улицата Настояват Община Бургас да направи спешна проверка Летящ старт на Обиколката на България от Приморско, сърбин триумфира в Бургас Летящ старт на Обиколката на България от Приморско, сърбин триумфира в Бургас 17 отбора от 11 държави поеха по 125,2-километровото трасе, а кметът Иван Гайков пожела силни и безаварийни километри на състезателите
Майка изгуби надежда, но се случи чудото: Откри живи и двете си деца след потопа в Непал Майка изгуби надежда, но се случи чудото: Откри живи и двете си деца след потопа в Непал Едно от тях било намерено със счупен десен крак, порязвания и охлузвания по лицето Гръцка следа в сенчестия флот на Иран: САЩ удариха мрежата от компании Гръцка следа в сенчестия флот на Иран: САЩ удариха мрежата от компании Двама гръцки граждани и три компании попаднаха под американски санкции заради доставки на гориво за танкери, свързвани с Техеран Скандал с българи във Франция: Обещали им по 140 евро на ден за гроздобер, но били измамени Скандал с българи във Франция: Обещали им по 140 евро на ден за гроздобер, но били измамени Договорът сочел 12,31 евро бруто на час и 35-часова седмица, а работниците твърдят, че са се трудили по 14 часа на ден Човек на Тръмп осребрявал речите му, ще плаща глоба над 172 000 долара Човек на Тръмп осребрявал речите му, ще плаща глоба над 172 000 долара Операторът на аутокюто Габриел Перес знаел предварително съдържанието на президентските речи и превърнал достъпа си до тях в печеливши сделки Турист извади от морето предполагаема част от дрон на плаж в Румъния Турист извади от морето предполагаема част от дрон на плаж в Румъния Останките от безпилотния самолет са предадени за експертиза, полицията предупреди почиващите да не докосват подобни находки Гъсокът Гуси стана герой в Тексас: Събуди стопанина и спаси десетки птици от пожар Гъсокът Гуси стана герой в Тексас: Събуди стопанина и спаси десетки птици от пожар Домашният любимец вдигнал тревога посред нощ, а Бърт Гербер успял да потуши пламъците с градински маркуч Нашвил готви голям поклон пред Доли Партън: Летището ще носи името на кънтри легендата Нашвил готви голям поклон пред Доли Партън: Летището ще носи името на кънтри легендата Губернаторът на Тенеси Бил Лий подкрепи промяната, а над 160 хиляди души вече са застанали зад идеята 147 тандема, хиляди емоции и зрелищни паркури: „Купа Бургас” покори морския бряг 147 тандема, хиляди емоции и зрелищни паркури: „Купа Бургас” покори морския бряг Йордан Йорданов изпрати снимка до „Вашият сигнал до Флагман.бг“ и пита защо при хроничния недостиг на места един автомобил трябва да лишава съседите от още едно МС за Гергана Петрова: Свободно е вървяла с Радев и го е снимала МС за Гергана Петрова: Свободно е вървяла с Радев и го е снимала Кабинетът отхвърли твърденията, че активистката е била държана далеч от премиера, а проверката трябва да установи защо по-късно полицията я отвежда с белезници Боговете сигурно са полудели! Автомивката вече струва 50 евро Боговете сигурно са полудели! Автомивката вече струва 50 евро Инфлуенсърът Боби Борисов призова шофьорите да питат за цената предварително, след като негов приятел останал неприятно изненадан от сметката
Полина Карастоянова, експерт Полина Карастоянова, експерт "Евровизия" трябва да бъде началото на едно ново препозициониране на България
Виц на деня Виц на деня 17 блондинки стоят пред един бар. Минава някакъв и ги пита:
- Вие какво чакате?
- Ами 18-тата, защото под 18 не пускат.
Виц на деня Виц на деня Две блондинки си говорят.
- Направих си втора дупка на ухото!
- И как е, по-добре ли чуваш сега?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук .Всяко общуване с малоценен човек те обезценява
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори