Путин: Военен конфликт с Иран ще доведе до катастрофа
Нужно да се съхрани иранската ядрена сделка, сключена преди пет години, категорични са Меркел и президентът на Русия
Германският канцлер Ангела Меркел приветства днес признанията на Иран, че е свалил погрешка украински пътнически самолет в Техеран и призова за изчерпателно разследване на катастрофата, предаде Франс прес.
"Добре е, че отговорните за това са вече известни и мисля, че всичко трябва да бъде направено, заедно със страните, чиито граждани загинаха, за да се намерят решения, да се изяснят нещата по един изчерпателен начин и да се обсъдят последиците. Днес беше направена една важна стъпка", заяви Меркел.
За иранската ядрена програма Меркел каза, че е нужно да се съхрани иранската ядрена сделка, сключена преди пет години, допълва ТАСС.
Путин също заяви, че Русия и Германия са за по-нататъшно реализиране на тази сделка, което е важно не само за региона, но и за целия свят.
Руският президент освен това предупреди, че мащабен военен конфликт в Близкия изток би довел до катастрофа, допълва БТА.
"Браян е мой, к*чки". Вижте историята на този уникален надпис
Нов удар по руските енергийни интереси: САЩ ограничиха достъпа до петрола на Венецуела
Пострадалите при намушкване в "Подуяне" са с опасност за живота
Над 800 000 души с пенсия под 630 лв.
Любов, приятели и казино: социалният Водолей в игралната зала
Експерт: Будизмът не проповядва насилие и самоубийство
Бивша резиденция на Тато стана 5-звезден хотел
Ивайло Калушев бил шаман, контактувал и с извънземни
Йотова: Разчитам Гюров да представи състав на кабинет без политически натиск
Камата удари 60 със стил: Приказна гора, златна торта и звезден спектакъл
На 12 февруари числото 12 носи мощна защита: Близнаци, Рак, Везни и Козирог под специален духовен щит
Защо тази монета от 2 евро се продава за 5 хил. евро

САЩ е мощ, капитал и високи технологии. Чалмите са пълен ташак.