Условна присъда за бизнесдамата Станислава Желязкова заради смърт на работник
Инцидентът е от 2016 година, но до този момент нямаше официална информация за него
Бургаският окръжен съд наложи условна присъда от 1 година 4 месеца затвор с 3-годишен изпитателен срок на бизнесдамата Станислава Димитрова Желязкова, съобщиха от пресцентъра на БОС.
Тя е собственик и управител на „Стройконсулт Приморско“ ЕООД и бе обвинена, че в съучастие с Християн Желязков не е осигурила безопасни условия на труд за работниците си, заради което един от тях е починал при нелеп инцидент на 5 октомври 2016 година.
За трудовата злополука до този момент не се знаеше нищо и подробности станаха ясни едва днес.
Станислава Желязкова прие всички факти и обстоятелства в обвинителния акт и се възползва от възможността да намали присъдата си с 1/3. Тя бе призната за виновна в това, че е допуснала работникът да се качи на скелето без обезопасителни средства.
Присъдата на Окръжен съд – Бургас може да се обжалва или протестира в 15-дневен срок пред въззивна инстанция.
Станислава Димитрова Желязкова е свързана с още една фирма от Приморско – „Корал Парадайз Бийч“. Тя е на 50 години с постоянен адрес в град Приморско.
Почина голямо име в рапа
Бърз домашен хляб без много месене - лесна рецепта с хрупкава коричка
Дъжд, сняг и гръмотевици в събота 11 април
Пореден международен триумф на Александра Лукоянова от "Черноморец" Бургас
Руски разследващ журналист бе оставен в ареста
България U15 обърна Малта с два късни гола
Драматична загуба за Мони Николов и Локо
Празнична великденска салата с яйца и свежи зеленчуци - лесна рецепта
Ученик намушка с нож момиче
Карлос Алкарас с брутален мач в Монте Карло
Нова любов идва в живота на тези зодии

Според Съда, човечецът се е качил на собствена глава обезопасен!?
Съдията някой ще провери ли сметките му от въпросната година до сега?