Децата с куче по-рядко развиват шизофрения като възрастни
Кучетата помагат да се борим с психическото заболяване
Американски учени намериха връзка между наличието на куче в къщата на хората и риска за развитие на шизофрения при децата, пише Planet Today.
Според изследователите хората, които са имали куче до 30-тата си годишнина, са защитени в по-голяма степен от развитието на психичното заболяване шизофрения. Оказало се, че близкото общуване на деца с четириногите защитава от опасната болест, предава днес.бг.
Изследването е проведено от сътрудници на Медицинския факултет към Университета Джон Хопкинс. В него са взели участие стотици хора, страдащи от шизофрения, биполярни разстройства, но и психично здрави хора.
Точно какво води до защитата от шизофрения никой не е могъл да разбере със сигурност, но американските учени предполагат, че кучетата имат специфична бактерия, която е част от бактериалния биом на четириногите. Освен това рошльовците създават изключително много положителни емоции у хората, което също помага за психичното здраве на двуногите.
Отиде си Красимир Лаков
Мони Николов преподаде и в Русия! България с атака там, където Ганев, Николов-старши и дори Казийски не успяха
Двойна драма с пътната обстановка
Пълнени чушки с кайма и ориз: тайната им
Проф. Огнян Герджиков: Аз съм убеден, че това управление на Румен Радев ще бъде успешно и ще настъпи стабилност
Време за "Бангаранга": Дара тръгна за Виена
Учени преобърнаха представите за гибелта на цивилизацията на маите
Сериозен успех за отбора на "Бургас"
"Олд Трафорд" на тръни: сър Алекс Фъргюсън откаран в болница
Внимание : Лаймска болест и ку треска разнасят кърлежите в цялата страна
Тръмп заплаши Куба: Само да довърша в Иран и ги завладявам
Само за ден депутатите внесоха 29 законопроекта
