Времето днес: Дъжд в Югоизточна България, в Странджа ще вали сняг
Прогноза за времето - вторник, 7 януари 2020 година
Времето днес ще е предимно облачно. Облачността ще се разкъса до слънчево време над почти цялата страна. Най-късно това ще стане в Югоизточна България. Там до ранния следобед са възможни слаби превалявания от дъжд, а в Странджа – от сняг, каза водещият на прогнозата за времето по Нова телевизия Николай Василковски.
Дневните температури ще бъдат между 0 и 5 градуса, като най-топло ще бъде в Северозападна България, Пловдивско и Пазарджишко, както и по долината на Струма. В хода на деня вятърът ще утихва в Централна и Западна България. Единствено на изток поривите и днес ще са със скорост до 50-60 километра в час.
В планините времето ще бъде слънчево, студено и ветровито със скорост на поривите през целия ден около 50 километра в час. В източните дялове на Стара планина, Странджа и Сакар – до 70-80 километра в час.
Валежите от последните 48 часа ще бъдат най-значителни в Централна Стара планина, Рила и Западните Родопи, където паднаха до 20-30 литра на квадратен метър валеж. Снежната покривка е най-значителна по най-високите планини, като в Рила и Пирин надминава 1 метър, в централните части на Стара планина – между 70 и 100 см.
Средиземноморският циклон, с който свързваме вятъра и у нас, се изтегля на изток. Балканите остават под влияние на зона с високо атмосферно налягане в следващите няколко дни. В четвъртък вятърът окончателно ще утихне навсякъде. Очаква ни сухо и тихо време. От четвъртък до събота от запад ще нахлуе по-топъл въздух и температурите ще достигнат дневни стойности до 10, дори 15 градуса в събота. След утихването на вятъра обаче ще има условия за мъгли и намалена видимост в сутрешните часове.
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
