Мъжко хоро се изви на Йордановден под водопада Докузак в сърцето на Странджа, световен шампион извади Кръста
Десетки бяха ентуасиастите, които играха в студената вода, наричайки за здраве и берекет
Йордановден бе магичен и изпълнен с много емоции за хората в Странджа. Малкотърновци възкресиха традицията и в най-митичната българска планина смелчаци скочиха за Светия кръст в ледения водопад Докузак край село Стоилово. Под звуците на гайда и тъпан се изви и мъжко хоро, поведено от кмета Илиян Янчев, което на този ден е традиционно за няколко места в страната. Десетки бяха ентуасиастите, които играха в студената вода, наричайки за здраве и берекет.
Двукратният световен и европейски шампион Кристиян Станков извади Кръста за втори път и посвети победата си на баща си Йордан, който е именик днес.
Странджанци вярват, че в нощта преди Йордановден небето се отваря и всеки може да си пожелае нещо. хората наричат Йордановден още Водици, Удици или Влечуги (сред част от рупското население в селата Българи, Кондолово, Резово и Сливарово).
Йордановден или Кръщение Господне е денят, в който се освещава (кръщава) водата от свещеник. Освещаването става край река, чешма или море.
Тържествено шествие от икони носени от иконосци, хоругви, миряни и свещеник отиват до водоизточника. След молитва свещеникът хвърля кръста във водата и момците скачат да го вземат.
Вярва се, че ако Кръстът замръзне, годината ще бъде здрава и плодовита. Момъкът, който е извадил Кръста, обикаля с него из селището и получава подаръци.
Домът на писателя в Бургас дълго ще помни премиерата на "Лунни витамини", всички си тръгнаха с рецепта за тях
Звезда от Балканите с мощен удар по Вингегор, който блестя в България
Скандал: Тийнейджър избухна в сълзи, след като изнасили момиче, но се размина със затвора
Подробности за драмата с 18-месечно момченце, което се събуди в моргата
Парадоксът България: Първи сме по раждаемост, но се топим най-бързо в ЕС
Приеха инвестиционната програма на ВиК-Бургас
Министерството на туризма и университетите обединяват усилия за подготовката на кадри за сектора
Скандал в bTV: Шефът на новините ли спря Мартин Атанасов от ефир (СНИМКИ)
Палестина насрочи първите си парламентарни избори от 20 години
САЩ удариха Иран, Техеран отвърна по американски бази в Залива
Жена спечели 12 млн. от лотарията, но касиерът изхвърлил билета ѝ в коша

Високи данъци, скъпа вода
Калпаци, потури, байряци, хора,
рипай народе ти си ги избра.
Тъпан бие гайда пищи
сред празните къщи къщи безнадеждност крещи.