Колко ще работим през 2020 година
Годината, която посрещаме, е високосна и има 366 дни - 250 от тях са работни, т.е. ни очакват 2000 работни часа
Юли 2020 ще бъде най-натовареният месец с 23 работни дни. Най-свободен за трудещите се пък се очертава да бъде месец май, когато работните дни са само 18.
Годината, която посрещаме, е високосна и има 366 дни - 250 от тях са работни, т.е. ни очакват 2000 работни часа. 16 дни са официални празници, за които и ще почиваме допълнително.
Традиционно неработен е 1 януари, който през 2020 г. се пада в сряда. Февруари пък ще има цели пет уикенда заради допълнителния 29-и ден, през втория месец обаче няма празници, заради които да има извънредно почивни дни.
През март неработен ще бъде само един ден - 3 март. Националният празник на България следващата година се пада във вторник. През април ще почиваме два допълнителни дни около Великден. Празникът ще бъде на 17, 18, 19 и 20 април. Така, заедно със събота и неделя, почивни ще бъдат още петък и понеделник.
Два дълги уикенда с по три почивни дни ще има за работещите през май. Месецът ще започне с три почивни дни, тъй като 1 май - Денят на труда, се пада в петък. Последният уикенд на май също ще бъде от три почивни дни. Тъй като 24 май - Денят на славянската писменост, е в неделя, неработен ще бъде следващият ден - 25 май, понеделник. Само един почивен ден обаче ще има за Гергьовден, защото 6 май през 2020-а е в сряда.
През летните месеци юни, юли и август няма допълнителни почивни дни. Септември ще започне с по-дълга почивка. 6 септември - Денят на Съединението, е в неделя, заради което почивен ще бъде и следващият ден - 7 септември, понеделник. Неработен ще бъде и 22 септември - Денят на независимостта, вторник.
За коледните празници през декември пък ще се радваме на цели пет неработни дни - между 24 до 28 декември. Нова година - 1 януари, се пада в петък. Така официално първият работен ден през 2021 г. ще бъде чак на 4 януари, понеделник.
Край на евтината почивка в държавна база: Правителството актуализира цените
До 60 000 евро глоба на плажа в Гърция: Властите режат вериги и махат незаконни чадъри
Сладка баница с локум и орехи: Вкусът от бабината кухня, който не се забравя
Батерията на телефона пада прекалено бързо? Проверете кои приложения работят зад гърба ви
НАП влезе в обект и оборотът скочи от 0 на над 1500 евро
От древните находки до културния туризъм: НХА-Бургас приема магистри за наследството на Черноморието
ЕС произведе 3,44 млрд. литра сладолед
Румъния остава №1 по инфлация в ЕС
ChatGPT пуска реклами в 31 европейски държави
Бедстващ щъркел падна на Северния плаж край бар „Кариби“
Ще ви изненада за какво е създадена автомобилната жабка
Средиземно море прегря: Водата мина 30 градуса, расте рискът от мощни бури
