Убитият от САЩ ген. Сулеймани планирал и поръчал атентата на Летище-Бургас
След приключване на българското разследване, вицепремиерът Цветан Цветанов обяви след консултативен съвет при президента, че именно „Хизбула” е отговорна за атентата
Убитият преди ден от въздушните сили на САЩ ген. Сулеймани е пряко отговорен за убийствения атентат на бургаското летище през 2012 година. Това припомниха за Faktor.bg източници от българските специални служби. На 18 юли 2012 година терористите атакуват три автобуса с израелски туристи, които е трябвало да се превозят до хотел „Хризантема“ в Слънчев бряг. В атентата са убити 7 души, а ранени са 35 души.
Само дни по-късно израелският вицепремиер и министър по стратегическите въпроси Моше Яалон след среща с вътрешния министър Цветан Цветанов обяви официално, че поръчителят на атентата в Бургас се казва Касем Сулеймани - шеф на бригадите "Ал Кудс" в Иранската революционна гвардия.
Яалон беше категоричен, че зад терористичния акт стои Иранската революционна гвардия и по-специално бригадите "Ал Кудс", ръководени от Касем Сулеймани.
„Този човек е поръчителят. Той е отговорен за цялата кампания на терор срещу израелци, без значение от мястото - дали е Грузия, Азербайджан, Кения, Кипър, или пък Тайланд. Всичко това е част от една и съща кампания. Както при намерението за атентат в Кипър, така и зад бомбената атака в Бургас сме сигурни, че "Хизбула" играе ролята на подизпълнител. Това е, което знаем” посочи израелският държавник. От посолството на Иран пък тогава контрираха, че ционисткият режим в Израел прави всичко възможно, за да ги злепоставят и влошат приятелските им отношения с България.
Няколко месеца по-късно, след приключване на българското разследване, вицепремиерът Цветан Цветанов обяви след консултативен съвет при президента, че именно „Хизбула” е отговорна за атентата.
Всеки път впечатлявам гостите със свинско по виенски с чесън
Великобритания изпраща разрушител и два хеликоптера в Кипър
Тръмп се закани на Испания
Експлозии отекнаха в Доха, Абу Даби и Дубай
12 партии и 10 коалиции са подали документи за изборите
МВнР - с препоръки към българските граждани в Индия, Малдиви и Шри Ланка
Платихме с над 106 млн евро повече данъци този януари спрямо миналата година
Пиле във фурна с хрупкава коричка и сочна вътрешност - рецепта стъпка по стъпка
Датата на раждане и усещането за младост - какво показват популярните нумерологични тълкувания
Изпитани методи за по-нисък разход на гориво при автомобила
Важно пояснение за електронните рецепти и достъп до информация за пациентите
Ново изследване предлага различна хипотеза за произхода на живота на Земята

Християнски убийци не е нонсенс. Както и християндемократически убийци... евроатлантически убийци си е тафталогия...
Всички терористи по света се спонсорират от тази гнусна държавица.Ноооо,бог забавя ,но не забравя..Краварите рано или късно ще съжаляват.....жестоко
Бай Ганю миеше задниците на:
1-турците
2-германците
3-руснаците
4-сега мие хамериканското дупе
балканска война
1-ва световна
2-ра световна
студена война
България ВИНАГИ е на страната на губещия
3-та светова вече ще е за последно защото ако се случи ще остане само 1-шепа радиоактивна пепел
п.п само Ганю да не се навира пак между шамарите с тази политика на Баце-тъпото за нови бази и подобни на наша територия с който БГ-то може да стане пишечно месо again !