Слухове за трета световна война в САЩ след убийството на ирански генерал
Aмерикански градове повишават степента на опасност, а Европейският съюз призова към сдържаност
Информацията, че Съединените щати са нанесли нов въздушен удар северно от Багдад беше опровергана. Първоначално за това съобщи иракската държавна телевизия, информира Нова телевизия.
Междувременно, американските власти повишават драстично мерките за сигурност, след като Иран се закани да отмъсти за убийството на влиятелния командир Касем Солеймани.
Заради последните събития, големите американски градове повишават степента на опасност.
"Изправени сме пред възможна заплаха, която е по-различна и по-голяма от всичко, пред което сме се изправяли досега", каза кметът на Ню Йорк Бил де Блазио.
Опасенията от ответни действия след убийството на иранския генерал накараха властите в много американски градове да предприемат мерки. От Министерството на вътрешната сигурност успокояват, че на този етап няма достоверни заплахи за нападения на американска територия. Въпреки това се подготвя повишаване нивото на терористична заплаха. В първото си изявление след атаката в Багдад, Доналд Тръмп заяви, че иранският военен командир е планирал непосредствено предстоящи нападения срещу американци.
"Предприехме действия, за да предотвратим война, а не за да започваме война. Солеймани извършваше терористични нападения, за да дестабилизира Близкия Iзток от 20 г. насам. Това, което Съединените щати направиха трябваше да бъде направено отдавна", каза още Тръмп.
Европейският съюз призова към сдържаност всички замесени страни след американския удар. Междувременно, хиляди се включиха в погребалното шествие по улиците на Багдад в памет на убития Касем Солеймани. За неделя е насрочено извънредно заседание на иракския парламент заради последните събития.
Междувременно, интернет сайтът на Selective Service System - наборната служба на армията в Съединените щати, се срина, а причина за това е огромният трафик към сайта.
Заради зачестилите слухове за трета световна война все повече американци отварят сайта, за да видят какви са условията за мобилизация, пише РИА Новости.
От самата Служба съобщиха в профила си в Twitter, че "Огромният трафик е поради разпространена дезинформация".
Въпреки че армията на Съединените щати още от 1973 г. е наборна и войниците работят на трудов договор с държавата, в случай на военно положение някои американци подлежат на мобилизация. Списъците с граждани, които могат да бъдат привикани, е публикуван на сайта на Службата.
През седмицата един от най-популярните хаштагове в twitter беше #WWIII („Трета световна война“). За по-малко от ден потребителите на социална мрежа публикуваха повече от три милиона публикации с такъв хаштаг.
Half-Life 3 отново разпали слуховете, но Valve още мълчи
Разбиха зловеща мафия, заляла пазара с милиони фалшиви презервативи от Китай
Водата крие две лица: учени откриха следи от две различни структури в молекулите й
Гърция раздава по 3000 евро за бележка от магазина, вижте как да ги вземете
Създателят на „Черна писта“ влиза с бутонките в здравеопазването с „Диагноза България“
Апелативният съд осъди Марин Льо Пен, но ѝ позволи да се кандидатира за президент
Бомба в парламента седмици преди вота: Изхвърлят изцяло хартиената бюлетина
Софийският университет избира нов ректор, трима професори влизат в битката
Кола и бус се размазаха челно край Шумен, сред жертвите има и дете (ОБНОВЕНА)
Две кучета обезобразиха жена, стопанинът избяга
Уиндсърф регатата „GRADINA OPEN“ събира любителите на морските приключения от 10 до 12 юли
Кървава трагедия! Автобус от градския транспорт прегази и уби жена на пешеходна пътека

НРБ беше по независима от ссср отколкото всяка ес държава - от щатите.
Въпреки панаира и реването Иран едва ли ще предприемат нещо сериозно.
Впрочем и панаира за поредния покоен масов убиец(нека наречем нещата с истинските думи) е режисиран и със задължителен характер за ревящите.
В допълнение Тръмп е най-пестеливият Вашингтонец по отношение на военни ресурси.За т'ва и гръмна чалмата-да е сигурен,че няма да му сервират военен разход през мандата.
В тон с най-точната Европейска нота/да стоим встрани ви предлагам да се концентрирате казала ли е нещо Ванга по темата и к'во точно, аджеба?