Слухове за трета световна война в САЩ след убийството на ирански генерал
Aмерикански градове повишават степента на опасност, а Европейският съюз призова към сдържаност
Информацията, че Съединените щати са нанесли нов въздушен удар северно от Багдад беше опровергана. Първоначално за това съобщи иракската държавна телевизия, информира Нова телевизия.
Междувременно, американските власти повишават драстично мерките за сигурност, след като Иран се закани да отмъсти за убийството на влиятелния командир Касем Солеймани.
Заради последните събития, големите американски градове повишават степента на опасност.
"Изправени сме пред възможна заплаха, която е по-различна и по-голяма от всичко, пред което сме се изправяли досега", каза кметът на Ню Йорк Бил де Блазио.
Опасенията от ответни действия след убийството на иранския генерал накараха властите в много американски градове да предприемат мерки. От Министерството на вътрешната сигурност успокояват, че на този етап няма достоверни заплахи за нападения на американска територия. Въпреки това се подготвя повишаване нивото на терористична заплаха. В първото си изявление след атаката в Багдад, Доналд Тръмп заяви, че иранският военен командир е планирал непосредствено предстоящи нападения срещу американци.
"Предприехме действия, за да предотвратим война, а не за да започваме война. Солеймани извършваше терористични нападения, за да дестабилизира Близкия Iзток от 20 г. насам. Това, което Съединените щати направиха трябваше да бъде направено отдавна", каза още Тръмп.
Европейският съюз призова към сдържаност всички замесени страни след американския удар. Междувременно, хиляди се включиха в погребалното шествие по улиците на Багдад в памет на убития Касем Солеймани. За неделя е насрочено извънредно заседание на иракския парламент заради последните събития.
Междувременно, интернет сайтът на Selective Service System - наборната служба на армията в Съединените щати, се срина, а причина за това е огромният трафик към сайта.
Заради зачестилите слухове за трета световна война все повече американци отварят сайта, за да видят какви са условията за мобилизация, пише РИА Новости.
От самата Служба съобщиха в профила си в Twitter, че "Огромният трафик е поради разпространена дезинформация".
Въпреки че армията на Съединените щати още от 1973 г. е наборна и войниците работят на трудов договор с държавата, в случай на военно положение някои американци подлежат на мобилизация. Списъците с граждани, които могат да бъдат привикани, е публикуван на сайта на Службата.
През седмицата един от най-популярните хаштагове в twitter беше #WWIII („Трета световна война“). За по-малко от ден потребителите на социална мрежа публикуваха повече от три милиона публикации с такъв хаштаг.
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
САЩ изпращат спасители в Каракас
Преди да се съблечеш: 11 неща, които променят секса напълно
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток
Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма
Фалшив ИИ билкар подмами болни хора с „мехлем чудо“ в интернет
ФИДЕ отложи санкциите срещу българския шахмат до 30 септември 2026 г.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
4
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн

НРБ беше по независима от ссср отколкото всяка ес държава - от щатите.
Въпреки панаира и реването Иран едва ли ще предприемат нещо сериозно.
Впрочем и панаира за поредния покоен масов убиец(нека наречем нещата с истинските думи) е режисиран и със задължителен характер за ревящите.
В допълнение Тръмп е най-пестеливият Вашингтонец по отношение на военни ресурси.За т'ва и гръмна чалмата-да е сигурен,че няма да му сервират военен разход през мандата.
В тон с най-точната Европейска нота/да стоим встрани ви предлагам да се концентрирате казала ли е нещо Ванга по темата и к'во точно, аджеба?