×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Общото събрание на СУ прие оставката на проф. Георги Вълчев като ректор
  • След краткото захлаждане и гръмотевичните бури, от средата на седмицата лятото се завръща с температури до 38 градуса
  • Дигиталното евро скоро ще промени плащанията, като ще се превърне в безплатна електронна алтернатива на банкнотите
  • Мощно торнадо премина през Китай, оставяйки след себе си загинали, десетки ранени и огромни разрушения
  • Депутатите започнаха обсъждането на новия Бюджет 2026
  • Въпреки черната статистика и забраните, младежи в Бургас продължават да рискуват живота си със скокове от Моста
  • МОН въвежда строг контрол и изискване за предварително одобрение при заснемането на филми и клипове в училищата
  • Украйна засипа небето над Москва с дронове преди срещата на върха в НАТО
  • От 9 август държавата пуска онлайн платформа, която ще следи и контролира надценките на хранителните вериги
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Изнасилвач от Холандия се гаврил с българка навръх Коледа


Изнасилвач от Холандия се гаврил с българка навръх Коледа
Валиумния изнасилвач е арестуван след гавра с жена на Коледа
04 Януари 2020, Събота, 08:50 ч.
Автор: Флагман.БГ

Той е бил арестуван в София, но по-късно съдът го пуска под домашен арест

Нидерландският гражданин Йохан Фредерик Стелингверф, когото холандските медии наричат „Валиумния изнасилвач”, е бил арестуван в София, съобщава TrafficNews.  

Холандецът е задържан след брутално изнасилване на млада жена от столицата на Коледа. 

БЛИЦ припомня, че жертвата е в болница с тежки травми и разкъсвания. Преди Нова година Софийски районен съд му налага най- тежката мярка за неотклонение - задържане под стража, която той обжалва.

Парадоксалното е, че вчера, в късния следобед Софийски градски съд променя мярката за неотклонение на Стелингверф и го пуска под домашен арест. Днес Районна прокуратура е издала заповед за забрана Стелингверф да напуска пределите на страната до приключване на делото. 

На празника 32- годишната столичанка била с приятели в „Мементо”.  На съседната маса бил Йохан – Фредерик, който заговорил столичанката.  Приятелите й решили да си тръгват, но тя им казала, че ще остане, защото й било приятно да общува с новия си познат.

По-късно той й предложил да се преместят някъде да хапнат. Като излезли пред заведението, той предложил да отидат в дома му, за да си приготвят вечеря.  Жената се съгласила. В апартамента си на бул. „Сливница” той се представил като добър домакин и предложил питиета.  Казал, че ще и направи специална напитка с ароматна билка.

След първите глътки жената осъзнала, че главата й се замайва, но междувременно холандецът я нападнал.  Започнал да й сваля дрехите, тя се съпротивлявала, а той я удрял където свари. Изнасилил я, гаврил се с нея по различни начини, използвайки различни предмети. След полунощ  часа я изхвърлил на улицата  в безпомощно състояние, където била открита от дежурен патрул, разказват нейни близки.

В последствие Йохан бил задържан от полицията. Първоначално той не отворил на униформените, а когато те все пак успели да влязат, видели, че по мебелите и пода има петна от кръв.  

Йохан Фредерик Стелингверф има дебело криминално досие, а животът му прилича на филм на ужасите по роман на Томас Харис.

Той е красив и чаровен, но изведнъж може да стане опасен, пише за него холандският журналист H.J. Kortеrink. Йохан (Джон) Стелингверф е потомък на семейство адвокати от Сасенхайм. Бивши негови съученици го описват като аутсайдер, но за сметка на това доста агресивен.  Бил е жертва на тормоз от страна на по-големи момчета. Казват, че е комбинация от агресия и перфекционизъм. Нападнал учител, тъй като не му писал най- високата оценка. 

В последствие става учител. Преподава география и икономика в училища в  Рийнсбург, Нордвейк, Амстердам и Хага. Не е особено усърден, често отсъства и е уволнен. По-късно е докторант и  асистент във факултета по бизнес -администрация в университета в Гронинген и в университет в Амстердам.

Паралелно се представя и като модел. Регистрира се в  агенция за модели Anti-models в Амстердам.

През 2006 година започват проблемите с правосъдието. Срещу него в полицията постъпват жалби от няколко жени, които твърдят , че са били упоени и изнасилени от него.

Според  холандските медии сценарият, по който примамва жертвите си е един и същ. Избира  млади момичета - около осемнадесет години.  Посещава основно барове и дискотеки в района на Амстердам и Лайден.

 Представя се, че е портиер в дискотеки, пие само кока кола и си набелязва жертва. В повечето случаи няма проблем с контакта, тъй като е чаровен и бързо намира общи теми за разговор.  

Но скоро след първия контакт, жените осъзнават, че са направили огромна грешка. Зад маската  на чаровник се крие агресивен нарцис, който не понася да му противоречат. Според нидерландската полиция вероятно е минало доста време преди да бъдат получени първите сигнали.

Сдобива се с прозвището "Валиумния изнасилвач", защото при експертизите в кръвта на някои от момичетата е открит валиум. Нещата ескалират до там, че холандските власти дори публикуват негова снимка с предупреждение, че е опасен, което според местната преса е прецедент.

През 2007 година 26-годишният  /тогава/ Йохан – Фредерик е заподозрян в четири изнасилвания и един опит за изнасилване. Арестуван е в Бразилия. По време на делото са представени десетки доказателства и показанията на жертвите. Освен негова ДНК на местопрестъпленията, в колата му са намерени и наркотици. Стелингверф отрича всички обвинения и твърди, че инициативата за срещи е била насамите момичета, които са искали да правят секс с него. Осъден е на 10 години затвор за 3 изнасилвания, а в последствие присъдата му е намалена на 5 години.

След това се подвизава в Полша, Малта и Испания. В Малта и Испания срещу него също има жалби от жени, които твърдят , че са били изнасилени. Стелингверф отново отрича и завежда дело срещу 27- годишната  жена от Малта, с която живеел, като я обвинява, че е обсебила част от вещите му. Тя пък от своя страна твърди, че е изнасилена и измамена от него с 25 000 евро.  Арестуван е и в Барселона по жалба на млада испанка, която го обвинява в сексуално посегателство.

Защо и с какви мотиви е промемена мярката на  Стелингверф предстои да разберем. Холандецът не разполага с постоянен адрес в страната, а на съда е дал друг адрес, различен от този, на който е извършено престъплението. Предстои да стане ясно кой е гарантирал присъствието на обвиняемия на адреса.  Другото основание за налагане на постоянна мярка за неотклонение е опасността от извършване на друго престъпление. Предвид досието на Йоахан - Фредерик подобна възможност не може да бъде пренебрегвана.  Делото е проведено при закрити врати предвид личните данни и интимните подробности, които се изнасят в съдебна зала. 


В категории: Крими


2
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Как да почистим загоряла фурна без търкане Как да почистим загоряла фурна без търкане 07/07/2026, Вторник 19:21 0
Тервел ИЛИЕВ 23-годишна българка намерена мъртва в Солун 23-годишна българка намерена мъртва в Солун 07/07/2026, Вторник 19:00 0
2
Коментара по темата
2.
авс
04.01.2020 15:54:49
1
2
Българският съд е строг но справедлив.
1.
Сaмо питaм
04.01.2020 11:25:47
14
15
A зaд мaскaтa нa тези дето зaрязвaт компaниятa си зa първия срещнaт в зaведение и после отивaт "нa питие" в aпaртaментa му кaкво се крие????170
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Бум на новородени в Маринка: Изграждат нова модерна детска градина Бум на новородени в Маринка: Изграждат нова модерна детска градина Кметът Димитър Николов обяви старта на строителството; капацитетът на ДГ „Пролетна дъга“ скача почти двойно с нов двуетажен корпус Полицаи от Карнобат ще следят джигити от небето, сдобиха се с модерен дрон Полицаи от Карнобат ще следят джигити от небето, сдобиха се с модерен дрон Местната администрация стана първата в Бургаска област, която закупи безпилотен апарат за нуждите на МВР; служителите на реда вече преминават обучение за пилоти Спипаха Митака от жк. "Меден рудник" с 53 кг флакони с райски газ Спипаха Митака от жк. "Меден рудник" с 53 кг флакони с райски газ Бургазлията е задържан в района на магазин "Мастърхаус", до кръговото движение за Равда АПИ за скъпия ремонт на пътя към Слънчев бряг: Нямаме „любимци“, спазваме закона АПИ за скъпия ремонт на пътя към Слънчев бряг: Нямаме „любимци“, спазваме закона Пътната агенция с остър коментар след медийни атаки за избора на строител на критичните отсечки в Бургаско; договор все още не е подписан Огнен ад край Стара Загора: Гори регионалното депо за отпадъци до село Ракитница Огнен ад край Стара Загора: Гори регионалното депо за отпадъци до село Ракитница Мобилизирана е тежка техника и водоноски за овладяване на пламъците, екоинспекцията е в готовност да мери качеството на въздуха Трябвало ли е Десислава Атанасова да декларира, че е влюбена в Пеевски? Депутат заговори за зависимости Трябвало ли е Десислава Атанасова да декларира, че е влюбена в Пеевски? Депутат заговори за зависимости В частите за полетите е било задължително да се подаде специална декларация и антикорупционната комисия да извърши проверки, обясни Атанас Славов Бургас посреща сезона с вдигане на най-голямото Виенско колело у нас, Световно по джет ски и пълна готовност за Евровизия Бургас посреща сезона с вдигане на най-голямото Виенско колело у нас, Световно по джет ски и пълна готовност за Евровизия Отчетен е ръст от 11% на чуждестранните туристи, а „Арена Бургас“ засенчва София в битката за музикалния мегафорум Във фалит ли е „Булгаргаз“ заради „Боташ“ и превръща ли се България в Троянски кон за руски газ в ЕС Във фалит ли е „Булгаргаз“ заради „Боташ“ и превръща ли се България в Троянски кон за руски газ в ЕС Дружество е задлъжнял с над 1 млрд. лева, обяви Ивайло Мирчев, а министър-председателят изтъкна, че страната ни дължи $360 млн. на турската компания, защото не е плащала 2 години Vivacom представи ползите от високоскоростната свързаност в Югоизточна България Vivacom представи ползите от високоскоростната свързаност в Югоизточна България В края на срещата се проведе дискусия с представителите на местната власт, която ясно показа, че интересът към възможностите за използване на високоскоростните мрежи е значителен Отказали АТВ на Никола Бургазлиев преди трагедията в Слънчев бряг: "Беше неадекватен" Отказали АТВ на Никола Бургазлиев преди трагедията в Слънчев бряг: "Беше неадекватен" Разпитана днес в съда бе спътничката на младежа, която се е возила във фаталното АТВ по време на инцидента
Арктически сблъсък: Дания отряза Тръмп за Гренландия, островът не е за продан Арктически сблъсък: Дания отряза Тръмп за Гренландия, островът не е за продан Американският президент обвини Копенхаген, че оставя ледения регион в ръцете на Русия и Китай; Мете Фредериксен призова за уважение в НАТО Адска зима удари съседна Турция насред юли, тежка техника рине преспи Адска зима удари съседна Турция насред юли, тежка техника рине преспи Снежни стени блокираха проходите в разгара на лятото, социалните мрежи прегряха от кадри Разбиха зловеща мафия, заляла пазара с милиони фалшиви презервативи от Китай Разбиха зловеща мафия, заляла пазара с милиони фалшиви презервативи от Китай Ментетата са брандирани като световни марки, но се късат за секунди и крият брутални рискове от зарази Гърция раздава по 3000 евро за бележка от магазина, вижте как да ги вземете Гърция раздава по 3000 евро за бележка от магазина, вижте как да ги вземете Южната ни съседка обяви невиждана война на сивия сектор, всеки с мобилен телефон може да напълни джобовете си веднага Апелативният съд осъди Марин Льо Пен, но ѝ позволи да се кандидатира за президент Апелативният съд осъди Марин Льо Пен, но ѝ позволи да се кандидатира за президент Френската крайнодясна лидерка получи 3 години затвор и електронна гривна за присвояване на еврофондове, но намалената забрана я връща в битката за 2027 г. Мощна геомагнитна буря удари Земята, учените в шок от това, което следва Мощна геомагнитна буря удари Земята, учените в шок от това, което следва Разкриха какъв чудовищен късмет е извадило човечеството по време на сблъсъка и накъде е насочен новият супервзрив Замразяват скандалния договор с „Боташ“ за 15 месеца Замразяват скандалния договор с „Боташ“ за 15 месеца България ще плаща само за реално получения газ Матрицата стана реалност! Учени създадоха мислещо създание, което ще промени човечеството завинаги Матрицата стана реалност! Учени създадоха мислещо създание, което ще промени човечеството завинаги Забравете за досегашния изкуствен интелект - новото оръжие на Китай работи с биологични кодове и сваля сметките за ток над 1000 пъти Пълен шок на „Кулата“ и „Маказа“! Вижте какво се случва на пунктовете в този момент Пълен шок на „Кулата“ и „Маказа“! Вижте какво се случва на пунктовете в този момент Километрични колони скъсаха нервите на летовниците още от сутринта, трафикът удари тавана и властите вдигнаха ръце Край на компромисите! Брюксел вдигна мерника на Орбан и заложи капан, от който няма излизане Край на компромисите! Брюксел вдигна мерника на Орбан и заложи капан, от който няма излизане Драстична реформа разцепва Съюза: Новите държави ще бъдат „втора ръка“ без право на вето, за да се спаси съвместният бюджет
Николай ДЕНКОВ Николай ДЕНКОВ Премиерството е като да караш самолет, само че нямаш пилотска кабина Виц на деня Виц на деня Има два типа дебели мъже:
1. Дебел и богат - мечо.
2. Дебел и беден - свиня.
Виц на деня Виц на деня - Комшу, къде си помъкнал този стенен часовник?
- При ветеринаря.
- Защо при него?
- Защото кукувицата му престана да кука.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Влизам в магазина за хляб и мляко, излизам с касова бележка с дължината на ферман и усещането, че съм си купил гарсониера
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори