Ндрангета изхвърли 9 тона боклук в Плевен?
Има незаконно сметище, но трябва да се установи произходът му, заявиха от полицията
Калабрийската мафия Ндрангета е извозила в Плевен 9 т отпадъци, пише Lupa.bg.
Във връзка с незаконния боклук главният секретар на МВР Ивайло Иванов е в областния град. Той е заминал след среща с премиера Бойко Борисов, главния прокурор Иван Гешев и ръководството на МВР.
„След събиране на достатъчно доказателства може да се опoвести произхода на отпадъците”, заявиха пред Lupa.bg от полицията в Плевен.
През първата половина на декември карабинерите от Милано задържаха незаконен товар от 815 тона боклуци, предназначени за нашата страна. Открити бяха 582 бали отпадъци, натоварени в 17 вагона, а търговската им стойност на пазара се изчисляваше на 130 000 евро. Седмица по-късно последваха и арестите на стотици мафиоти от Ндрангета, включително и политици, адвокати, счетоводители и служители на държавната администрация.
Разбиха схема за корали за 800 000 евро между Гърция и Италия
След месеци чакане: Новите влакове „Шкода“ тръгват до дни
Мирчев затвори вратата за президентски съюз с ГЕРБ
Джокович иска кратки мачове в тениса
Неонацисти опитаха да нахлуят в хотел с еврейски деца в София
Жегата уби три лъва в японска зоологическа градина
Бивш митничар стана директор на АДФИ
Чужденци наляха 12,4 млрд. евро в гръцки имоти, Халкидики е сред най-желаните райони
Румънците са най-доверчиви в ЕС, българите остават под средното ниво
Асим Адемов: Само Петър Стоянов може да спре кандидата на Радев!
Спипаха 18-годишен украинец с марихуана в Кранево
