Трус с магнитуд от 4,5 по Рихтер разтресе Самоков, очевидци разказват за адски тътен
Природата ни изненадва, земетресението е странно, коментира сеизмологът проф. Бойко Рангелов
Земетресение с магнитуд от 4,3 по Рихтер разлюля Самоков снощи. Епицентърът на труса е под връх Мусала, близо до Самоков. Дълбочината му е 2 км.
Пред камерата на Нова телевизия очевидци разказаха за адски тътен преди труса.
Събудих се и един шкаф щеше да падне върху мен, споделя Димитър от Самоков.
Водещият на „Здравей, България“ Виктор Николаев каза, че макар да живее на третия етаж в София, също е усетил земетресението.
„Силно се усети тътенът. Кучетата започнаха да лаят. Според мен земетресението беше хоризонтално. Притеснихме се и за стената на язовир „Бели Искър”, която отдавна говорим, че трябва да се ремонтира”, каза пък кметът на града Владимир Георгиев.
„Странно е земетресението. То става на място, където е странно да се отчитат трусове. Там има много здрави скали. Усещането за този трус трябва да е по-силно, но е слабо. Природата ни изненадва. Странно и че няма няма нито предтрусове, нито следтрусове. Звуците се генерират при такива скали. Затова се чува тътен“, заяви в „Здравей, България“ сеизмологът проф. Бойко Рангелов.
„100 години не сме имали над 6 по Рихтер. Сградите трябва да се строят по-здраво“, съветва той.
„Може да сме спокойни все пак. Да се надяваме, че Господ е българин и няма да ни безпокоят трусове през тази нощ“, каза още сеизмолотът.
Политическите сили в Гренландия обединени срещу американското влияние
Младежите в БСП настояват за конгрес и смяна на ръководството
Брокери алармират: Имотният пазар е блокиран, пред фалит сме
Минималната пенсия в Турция става 400 евро
АПИ вкара 320 млн. лева от винетки през 2025 г.
КЗП: Загряват ни се телефонните от жалби
ISW: Русия иска да спре западната подкрепа за Украйна с "Орешник"
Ключов пленум на БСП след оставката на Изпълнителното бюро
Тръмп благодари на Венецуела за изпратените 30 млн. барела петрол
Младеж нападна съученичка с нож в училище
Стачката на гръцките фермери продължава да създава затруднения по границите
БНБ и част от търговските банки ще работят извънредно днес
