Д-р Георги Кенов превръща Сунгурларе в културната столица на Бургаско
Фестивал на лозарите, възраждане на този на етносите ще са само част от богатата културна програма на общината
Сунгурларе е на път да се превърне в културната столица на Бургаска област с фестивали, които ще привлекат гости от цялата страна. Това стана ясно на днешната сесия на Общинския съвет.
Общината ще кандидатства за проект за културно предприемачество. Идеите на специалистите са да се възроди фестивала на етносите, дейности свързани с традиционните културни събития, създаване на творчески работилници, фестивал на лозарите, 3D визия с аудиовизуална техника.
"През тези два месеца на усилена работа успяхме да направим предложения за проекти за улично осветление, с което ще обновим 1800 лампи в големите населени места, подмяна на осветление в общинските и административни сгради. Скоро ще стартира проект за проектиране на пречиствателна станция, изграждане на водопроводната система. Няма разделение между общините в България, всяка една ще може да се класира за ПМС дали на първи или втори етап имаме уверение от държавното управление. Бъдещето е пред нас", сподели от трибуната на местния парламент кметът на Сунгурларе д-р Георги Кенов.

На заседанието общинските съветници гласуваха и новата структура на Общинската администрация и дейностите към нея. Тя беше приета с 9 гласа "За", трима бяха против, а петима гласуваха с "Въздържал се.
Кметът д-р Кенов връчи на плакет на председателя на Общинския съвет Халил Ахмед за благодарност и подкрепа в местното самоуправление.
"Огромно уважение към вас, през годините сте работили в полза за развитието на общината ни. Активната ви гражданска позиция, натрупаният опит, мъдростта и духът, който притежавате, са показатели за утвърждаване на авторитета и името на Сунгурларе като град с древно минало, богато историческо и културно наследство, и гостоприемни хора, носещи в сърцето си любовта и гордия дух на своите предци", обърна се д-р Кенов към Ахмед.
Смях и глъч изпълниха Детската болница на Бургас
Тъжна вест: Отиде си Красимир Райдовски
Витиня уплаши ПСЖ
Какво е идеалното хоби за твоята зодия? Препоръки за активност и релакс
Как да почистите петна от вино
Мексикански такос с пиле и авокадо
Участници в "Момата" намериха голямата любов
Като от филм на ужасите: Майка и 6 деца загинаха в пожар
Късметът намигна на Григор Димитров
Рецепта за перфектни тарталети с лимонов крем и свежи ягоди
Застраховат за 1 милион кола, купена за 400 долара - причината е изумителна
Неустоими шоколадови бисквитки с къпини и лешници

Дерзайте рязани мургави друзя безсильние..Счастливого Рождества.
първа радост е за мен,
От Кенов не се отричам!
Плакети получавам
И Депесарите продавам.
Отказаха ли се от железницата ?
Браво ГЕРБ!