Пет верижни катастрофи на магистрала „Тракия”
Четирима са пострадали
Пет верижни катастрофи блокираха магистрала "Тракия". Движението беше ограничено и от теч на метан при един от инцидентите. Около 16:00 часа движението и в двете посоки беше възстановено.
Първата и най-опасна верижна катастрофа, с изтичане на газ, стана на 142-рия километър. В гъстата мъгла лек автомобил се завърта на магистралата и се блъска в мантинелата. В него се удрят още две коли.
Зад тях наближава камион, превозващ бутилки с 500 кубика метан. Шофьорът, който твърди, че в мъглата е карал с 80 километра, успял да спре на метри от колите и да предотврати експлозия.
„Намалих скоростта. Отбих в аварийното платно. Просто избегнахме най-лошото – член удар. Просто товарът се размести и спрях в аварийното платно”, разказва пред Нова тв Детелин Христозов, шофьор на камиона.
При рязкото натискане на спирачките обаче две от трите превозвани секции с бутилки с метан се разместват. Това е и причината да се скъсат захранващите тръбопроводи, откъдето започва да изтича газ.
За да се предотврати взрив, полицията веднага затваря магистралата между Пловдив и Чирпан. Пожарната започва контролирано изпускане на газта от компрометираните бутилки.
Мобилна лаборатория следи за замърсяването на въздуха.
Заради катастрофата се образува 6-километрова тапа. В нея стават още няколко верижни катастрофи, раздалечени на километри една от друга. При едната се удрят 3 автомобила, на два километра по-надолу два автомобила и микробус се нанизват един в друг. В същото платно, след около километър, става друга верижна катастрофа – четири автомобила и тир.
„В следствие на инцидента има четирима пострадали, а двама са тежко”, обясни главен инспектор Владислав Павликянов, началник на Националния координационен център по пътна безопасност.
Скандал с Марк Хамил и Доналд Тръмп
Етническо напрежение тлее в Габрово заради масово сбиване
Как да приготвим домашен шоколад - сладкиш без захар
Цените на храните в световен мащаб растат
Как вашата зодия влияе на реакциите и решенията ви - астрологията в ежедневието
Проф. Каприев: Тънем в невежество, защото политиците искат послушен електорат, за тях сме марсианци
Българска супа от домати - свежа рецепта за топли дни
Испанка със симптоми на хантавирус след полет със заразен пътник от круизния кораб "Хондиус"
Голям скандал във Варна: Кметът иска оставката на главния архитект
Фицо носи на Путин послание от Зеленски
Тази сметка от гръцки ресторант превъртя мрежата
Зуека се връща в България, но няма да се качи на сцената за финала на Капките
