Международният театрален фестивал „Велко Кънев“ с престижна награда на Министерството на туризма
Голямата награда златна статуетка „Българска роза” бе връчена на официална церемония в Централния военен клуб
Международният театрален фестивал „Велко Кънев“ бе отличен като Туристическо събитие номер 1 на 2019 година. Събитието спечели в международно онлайн гласуване в сайта на Министерството на туризма след оспорвана надпревара със 17- те финалисти в категорията.
Голямата награда златна статуетка „Българска роза” бе връчена на официална церемония в Централния военен клуб, организирана от Министерството на туризма. Зам.-кметът на община Тополовград Хараламби Мочев получи приза и грамотата от Иво Димов – заместник-председател на УС на Националното сдружение на общините в Република България, който изрази възхищението си от усилията на малкия Тополовград да поддържа и развива вече четвърт век един от най- престижните фестивали в България.
Зам.-кметът Хараламби Мочев посвети наградата на великия актьор Велко Кънев, чието име носи Театърът на комедията в Тополовград и на всички артисти, допринесли за провеждането на Театралния фестивал вече четвърт век. Той отправи специална благодарност към Министерството на туризма за номинацията и възможността Фестивалът да се състезава в престижния конкурс.
В церемонията участва и Красимира Ятакчиева- началник на Отдел „Хуманитарни и социални дейности“ в Община Тополовград, чиято е основната заслуга за зараждането, прохождането и развитието на културния институт от републикански през балкански и международен. Ятакчиева бе придружавана от Трифон Трифонов – дългогодишен деятел на читалищната дейност, общественик и председател на читалището в Тополовград, което е със столетна история.
Организационният комитет на Фестивала благодари на кмета на Тополовград Божин Божинов, който вече трети мандат е съпричастен с всички изяви на дейците на културата в общината. Специални благодарности получиха дарителите на Фестивала. Тополовград спечели битката в тази класация с изключителната помощ на участници извън пределите на България, които познават фестивала и са дали своя решителен глас.
Развръзка по случая "Петрохан", две експертизи са готови
Три кражби по Южното Черноморие разкрити, откраднатото е върнато
ЦСКА срещу Монако и Салах в София!
ГЕРБ събира 700 делегати за кадрови промени, Борисов чертае курса за новия политически сезон
Жребият за Лига Европа! Левски посреща Милан в София
Близо 500 млади таланти от 6 държави превърнаха Несебър в международна сцена
Българите не обичат да плащат за филми и музика: Страната ни е последна в ЕС
4-годишно момиченце блъснато в Карнобат, пострадаха и две деца при верижна катастрофа
Белгия пише директно в рекламите: "Алкохолът вреди на здравето", пивоварите отвърнаха с протест
22-годишен криминално проявен спипан с пико и канабис в Поморие
Клиент измами бургаски таксиджия с 387 евро
94-годишна жена оцеля в калния ад в Непал, спасители я извадиха с багер
