×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Молдова официално започна преговори за присъединяване към Европейския съюз
  • Цените на петрола продължават да падат след новините за примирие
  • ЦИК призовава да не променят Изборния кодекс
  • Тръмп покани новия иракски премиер в Белия дом през юли
  • Земетресение с магнитуд 6,7 бе регистрирано на индонезийския остров Сулавеси
  • Зеленски предлага среща на Путин в САЩ
  • Седем медала и две титли на Световното първенство за спортисти със Синдром на Даун
  • Арестуваха четирима българи за контрабанда на цигари за над 2,8 млн. евро в Румъния
  • Край на войната: САЩ и Иран подписаха меморандум за разбирателство
  • Ед Шийрън си взема почивка от музиката, за да се отдаде на бащинството
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Децата от Бургас изпратиха коледни пожелания до връстниците си в Стария континент


16 Декември 2019, Понеделник, 19:40 ч.

Връстниците им от село Росен се превърнаха в посланици на доброто и толерантността

Народно читалище „Пробуда“-Бургас се включи в инициативите на Областна администрация Бургас за популяризиране на културното многообразие на Европа. Чрез интересни и много динамични игри, деца от различна възраст показаха знания за коледните традиции в държавите от Европейския съюз, за музиката и литературното творчество на Стария континент, за приликите и различията между народите. От екипа на Читалището бяха подготвили разнообразна и любопитна информация за европейската Коледа, поднесена достъпно и интересно.

Състезателите не се затрудниха да познаят как връстниците им в Норвегия, Румъния, Полша, Австрия и Гърция наричат белобрадия старец. Не ги обърка и въпросът коя е столицата на Париж. Събитието допълваха танци от цяла Европа, изложба на стари картички с разнообразни адреси, колекция от рисунки на знакови места.

Областният управител Вълчо Чолаков също се включи в състезанието. Той поправи информацията от Гугъл за броя на езиците, на които песента „Тиха нощ“ е преведена. „Не винаги трябва да се доверяваме на написаното в Интернет, търсете информация от сигурни източници, за да бъдете подготвени и уверени“- коментира Чолаков. Той разказа на децата и техните родители за престоя си в Австрия в края на ноември, където делегация от Бургас представи българската Коледа в музея „Тиха нощ“.

Всички деца, усвоили вече азбуката, написаха пожелания за своите връстници в Европа и ги окачиха на специално изработена за целта дървена елха.

В посланици на доброто, толерантността и единството се превърнаха и децата от село Росен по време на концерт, организиран от Областна администрация Бургас и Народно читалище „Ангел Величков 1902”. Учениците от Обединено училище „Христо Ботев”, село Росен изнесоха урок, посветен на основните човешки добродетели. Акцент в думите им бяха състрадателността, грижата за другите, приемането на различията между хората.

С атрактивна постановка „Дъга” младежите показаха на практика, че хората сме еднакво важни макар и различни, точно като цветовете на дъгата. Посланието им бе, че обединявайки се може да получим нещо много красиво, точно като природния феномен. Музиката, като изкуство, което обединява също бе част от богатата програма, която бяха подготвили младежите. Младежка фолклорна група „Росенче” към Читалището и малчуганите от Детска градина „Детелина”, село Росен показаха прекрасни певчески и танцови умения и изненадаха гостите, в препълнената зала на читалище „Ангел Величков-1902”. Сред които областният управител Вълчо Чолаков, заместник кметът на община Созопол – Румен Кисьов, кметът на село Росен – Иван Динев, учители, родители, граждани.

И двете събития са част от инициативите по Комуникационната стратегия на Република България за ЕС през 2019 година.




В категории: Бургас


1
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Защо Gen Z плаща за тишина Защо Gen Z плаща за тишина 16/06/2026, Вторник 18:20 0
1
Коментара по темата
1.
XX
16.12.2019 21:33:22
0
0
Радвам се за децата - след време ще знаят за къде да емигрират. Браво и на областния, че ги поощрява.
Несъгласните с мен само ще ги попитам: дали децата в германия, холандия, белгия, франция знаят изобщо, че съществува държава България...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Кой ни тласка към война със Северна Македония? Каракачанов: Вървим по руско-украинския сценарий Кой ни тласка към война със Северна Македония? Каракачанов: Вървим по руско-украинския сценарий Той упрекна бившият премиер Кирил Петков, че е предал националните ни интереси като е обяснявал в Скопие, че въпреки рамковата позиция, да ги пусне в ЕС Уникално видео с участниците в "Прайда" - вижте какво казаха Уникално видео с участниците в "Прайда" - вижте какво казаха Какво мислят участниците в "София Прайд" - за възможността да имат деца и "тежко скучните" от Парада на семейството Напрежение в Свети Влас заради украински свещеник, митрополит Арсений го защити Напрежение в Свети Влас заради украински свещеник, митрополит Арсений го защити Докато местните миряни се готвят за протест в неделната сутрин, Сливенската епархия обяви, че няма да се огъне пред никакъв обществен натиск „Двигателят на времето“ събра иновативни училища в Бургас! „Двигателят на времето“ събра иновативни училища в Бургас! Регионален образователен форум по Национална програма „Иновации в действие“ обедини образователни институции, университети и ученици в тридневна среща за обмен на добри практики и модерни решения в обучението Товарен влекач се заклещи на моста край Китен, шофьорът забравил да прибере гондолата Товарен влекач се заклещи на моста край Китен, шофьорът забравил да прибере гондолата Заради инцидента дясната лента за движение е блокирана Една дългогодишна мечта вече е реалност: Руенското село Дъскотна има нов парк Една дългогодишна мечта вече е реалност: Руенското село Дъскотна има нов парк Община Руен с нова крачка към модерна селищна среда България е сред страните с най-добро качество на водите за къпане в ЕС България е сред страните с най-добро качество на водите за къпане в ЕС Оценката и интерактивната карта, изготвени от Европейската агенция за околна среда (ЕАОС) в сътрудничество с Комисията Автомобил блъсна 4-годишно дете до площадка в Девин Автомобил блъсна 4-годишно дете до площадка в Девин Водачът е тестван за алкохол и наркотици - пробите са отрицателни Кадрова рокада по Черноморието: ОДБХ-Бургас има нов директор, експерт от системата замени д-р Димитър Германов Кадрова рокада по Черноморието: ОДБХ-Бургас има нов директор, експерт от системата замени д-р Димитър Германов Мария Петрова застава начело на ведомството след серия от административни промени в региона Шофьорите спестяват до 20% от цената за платено паркиране с tbi bank app Шофьорите спестяват до 20% от цената за платено паркиране с tbi bank app Край на търсенето на пътни знаци, изпращането на SMS-и и постоянното въвеждане на регистрационния номер
Мъж получи погрешна диагноза за рак и премина през седемгодишно ненужно лечение Мъж получи погрешна диагноза за рак и премина през седемгодишно ненужно лечение Пациентът заведе иск за сериозна лекарска небрежност след 42 излишни медицински процедури B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс Бомбардировачът, способен да носи ядрено оръжие, е паднал на летището малко след излитане Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Дори този петък в Женева да бъде подписано споразумението, едва ли ще се сложи край на войната, защото управляващите в Израел обявиха, че няма да го спазват – няма да изтеглят ЦАХАЛ от Ливан Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Това е минималната премия за главните съдии от Мондиал 2026 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже Тя е паднала от около 40 метра (131 фута) височина Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Напук на разпада в регионалните структури, лидерът бетонира властта си и пенсионира Йордан Цонев и Хамид Хамид от тясното партийно ръководство Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Днес фестивалът принадлежи на ромската култура - жива, пламенна и неудържима Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Историческият законопроект за асистираното умиране се завръща с процедурен коз, който елиминира ветото на „неизбраното малцинство“ Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Два хеликоптера се сблъскаха над Рио де Жанейро в неделя сутринта и се разбиха в западната зона на града, при което загинаха всичките шест души на борда, включително Трие Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Най-големият потрес в залата предизвика разкритието, че едно от изнасилванията е било извършено в мазето на семейния дом на престолонаследника принц Хокон
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Кораби, палете двигателите си. Нека потече петрол Виц на деня Виц на деня Двама си говорят:
- Къде ще ходиш на почивка тази година?
- На Кушадасъ, че за Созопол нямам толкова пари...
Виц на деня Виц на деня Мъж при гадателка:
- Утре ще умре вашата тъща.
- Това го знам. Интересува ме дали ще ме хванат.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори