Майката на починалия Стефчо от Кардам избягала?
Росица изчезнала от няколко дни, взела детските надбавки и 600 лева от картата на мъжа си
Росица, майката на петте деца от Кардам, където се случи трагедията с 9-годишния Стефан, е избягала. Това съобщи Вили Димитрова, инициатор на благотворителната кампания за събиране на средства за подпомагане на многодетното семейство, цитиран от "Монитор".
„Научих ужасната новина от бабата. Днес бяхме на тържество на децата в първи клас в училище. Росица я няма от няколко дни. Никой не знае къде е. Оставила е дори децата без детските надбавки. Взела е тях и още 600 лева от картата на мъжа си – парите са от изравняване на заплатите му“, разказва Вили. Оказа се, че Росица не е разведена, както твърдеше пред медиите, а съпругът й е в затвора.
Въпреки всичко, кампанията продължава. Има събрани пари за ремонт на къщата, в която децата живеят с баба си и дядото. На 29 декември в общината ще бъдат отворени всички дарителски кутии, поставени в Кардам, в Генерал Тошево, в Добрич и Варна.
Трагедията с мистериозния край на 9-годишния Стефчо потресе цялата държава. Експертизите в крайна сметка показаха, че причина за смъртта на детето е отравяне с фосфин.
Отровният газ е дошъл от отрова срещу гризачи, които бяха открити в направени дупки в стената, замазани отгоре. Те бяха намерени зад леглото на Стефан, който е дишал отровния газ около 12 часа.
Момчето издъхна на 27 октомври, а часове след това две от сестрите му – на 7 и на 11 години, бяха откарани в болница със същите симптоми – гадене, повръщане, коремна болка, диария, замаяност и неправилен сърдечен ритъм. Оказа се, че Стефан и сестрите му са спели заедно в една стая, а другите три деца от семейството са били в другата стая.
Имотният пазар натиска спирачките: Сделките намаляват, но срив не се очаква
НАТФИЗ превръща Бургас в притегателен център на сценичните и екранни изкуства
Проверете фактурите за ток: КЕВР определи компенсации до 49,28 лв. за MWh за юни
Прокуратурата върна 54 000 евро на пет жертви на ало измамници
35 000 евро за DARA: Варна плаща за Bangaranga на празника си
Млад шофьор загина при челен удар с автобус край Плевен
Хотелите се пълнят 2 години по-рано: Дънидин чака 35 000 души за 3 минути мрак
Покана за публично обсъждане на Годишен отчет за изпълнение на бюджета на Община Бургас
Николай Попов посочи мъж, който според него го е следил: Боксьор, свързан с ПТП дела
Лихвата по ипотеката се удвоява, но вноската не - ето колко ще плащате
Броени дни до най-грандиозното бойно събитие в страната! Обратното броене до BRAVE 107 започна
Още едно от децата на Брад Пит поиска съдът да заличи фамилията му
