×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Новият депутат от ГЕРБ е кореняк бургазлия, политически аджамия и няма страх от Бойко Борисов


Новият депутат от ГЕРБ е кореняк бургазлия, политически аджамия и няма страх от Бойко Борисов
„Никога не съм членувал в никоя партия, дори и в ГЕРБ", казва Стойно Стойнов
13 Декември 2019, Петък, 19:00 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка: Авторът)

Целият ми живот е минал под две букви - в.м., казва ветеринарят д-р Стойно Стойнов

Новият депутат от ГЕРБ е кореняк бургазлия, свързва целия си трудов живот с две букви – в.м., и не се страхува от Бойко Борисов.

Д-р Стойно Стойнов в петък положи клетва като народен представител две години и осем месеца след учредяването на 44-ото Народно събрание. Той зае мястото на Диана Саватева, която подаде оставка, за да стане зам.-кмет на Бургас.

Роден е през 1960 г. в Бургас. Гордее се, че е кореняк бургазлия, което е рядкост, особено за неговото поколение.

„Целият ми живот е минал под две букви – в.м. (ветеринарна медицина)“, казва той.

Завършва средно образование в Техникума по ветеринарна медицина в Стара Загора. Казармата му е цели три години, тъй като е служил във Военноморския флот на НРБ.

След това продължил образованието си във Висшия институт по зоотехника и ветеринарна медицина. Бил разпределен на работа в тогавашното АПК на село Свобода.

След падането на тоталитарния режим решава да поеме нещата изцяло в свои ръце – от 1992 г. се занимава с частна ветеринарна медицина.

Д-р Стойнов има дълъг житейски път, но и нищожен политически опит. Това донякъде проличава от думите му, влизайки в парламента. Вместо силни обещания, характерни за политиците, той заявявя скромно пред избирателите: „Надявам се да не ги разочаровам с това, което ще правя тук“.

„Никога не съм членувал в никоя партия. Дори и в ГЕРБ. Аз съм от гражданската квота“, подчертава той.

Дали това ще му даде повече свобода на действие или ще бъде подчинен на монолитната парламентарна група на ГЕРБ?

„Не мога от сега да кажа, няма как да го знам това нещо“, отговаря сякаш оптимистично д-р Стойнов.

ГЕРБ обаче е лидерска партия. На въпроса – има ли страхопочитание спрямо водача Бойко Борисов, ветеринарният лекар се учудва: „Не, защо страхопочитание?! Не, няма такова нещо. Няма страх.“

Стойно Стойнов все пак има положително отношение към държавния и партиен ръководител: „Лидер, който десет години стои начело на държавата – значи има защо, има качества. И това, което се чете по вестниците, по статистика показва, че България върви напред, по доходи - не толкова, колкото ни се иска, но все пак; като спад на безработица и така...“

До 2017 г. д-р Стойнов никога не се явявал на политически избори. Решил да се включи, след като получил покана от свои познати в ГЕРБ, които му предложили място в листата от гражданската квота.

Как вижда мястото си в парламента?

„Все още не мога да преценя. Но смятам да следвам своите приоритети там, където смятам, че мога да бъда полезен и по-специално – рибарство, аквакултури, закон за ветеринарно-медицинската дейност, биоразнообразие...“, заявява новият депутат от Бургас.

Естествено, очаква да стане член на парламентарната Комисия по земеделието и храните.

 


В категории: Бургас


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
10
Коментара
Георги РУСЧЕВ Евакуация в препълнен с клиенти столичен мол Евакуация в препълнен с клиенти столичен мол 21/03/2026, Събота 15:00 0
10
Коментара по темата
10.
реалиста
14.12.2019 11:56:59
0
3
Те като депутати, всичките са аджамии.Даже нищо не разбират от това за което са в НС.Но като далавераджии, комисионери и всякаква друга сволач, която ти дойде на ума са върха и пет пръста отгоре, нямат равни на себе си.
9.
П
13.12.2019 22:42:24
0
11
Успех докторе.Много земен и внимателен човек.
Не говорете като не сте го виждали поне
8.
мнение
13.12.2019 22:32:57
0
16
много писания но няма едно
качествено. За да пишеш следва да познаваш . тои е ветеринарен лекар , завьршил преди демокрацията а как се влизаше , все пак следва потенциал или грешим а как се взимаха изпити. Така че спокоино на хората писали. Тои е умен човек, все пак нови лица , честни хора - та ние се нуждаем от това , стига стари муцуни.Успех докторе .Време е да се погледне на селското стопанство в Бьлгария.
7.
*********
13.12.2019 22:00:19
1
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
6.
XX
13.12.2019 21:09:42
6
4
Забравих да ви кажа, че съм говедце и имам нужда от ветеринар.
5.
RE-3
13.12.2019 21:07:39
0
7
"Хайван доктор".
"Кучета и котки може."
Нищо против.
4.
Бургазлия
13.12.2019 19:33:20
19
13
Аман от селски физиономий на иначе "кореняк бургазлия"
3.
???
13.12.2019 19:17:43
4
20
Нямал страх. От думите му оставам с впечатление, че се подмазва на Борисов. А като ветеринар знае как кучето гледа господаря си.
2.
Аджамия
13.12.2019 19:15:46
1
12
Туркиш?Липсват ви български думи ли джурналя?Срам и позор,дали в Турция използват български думи?
1.
XX
13.12.2019 19:07:06
7
11
Успех и вярвам, че ще е полезен И с професията си за матряла!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Немски овчарки събраха Бутан: над 50 кучета показаха сила, дисциплина и класа Немски овчарки събраха Бутан: над 50 кучета показаха сила, дисциплина и класа Специализираната изложба в козлодуйското село показа защо немските овчарки остават сред най-ценените работни породи и защо връзката между куче и водач започва с доверие, а не със страх 45 години НДК: дворецът на културата, който още диктува ритъма на София 45 години НДК: дворецът на културата, който още диктува ритъма на София НДК е открит на 31 март 1981 г., а през 2026 г. отбелязва 45-годишнина. Андрияна Петкова продължава да е изпълнителен директор на комплекса Цените на горивата излизат от контрол, в България и Турция - най-евтино на Балканите Цените на горивата излизат от контрол, в България и Турция - най-евтино на Балканите Уж "ниските" ни цени обаче доближават предишния антирекорд - дизелът се е устремил уверено към нови висоти Президентът към младите: България трябва да ви завещае мир и шанс за талант Президентът към младите: България трябва да ви завещае мир и шанс за талант От Кюстендил държавният глава свърза бъдещето на младите с мира, единството и отговорността на обществото да им осигури среда за развитие. Обявиха 20 април за неучебен ден в чест на Априлското въстание Обявиха 20 април за неучебен ден в чест на Априлското въстание Служебният министър на образованието свърза датата с началото на националното отбелязване на 150 години от събитието Бургас събра 100-те най-добри ученици в страната за националната олимпиада по английски език Бургас събра 100-те най-добри ученици в страната за националната олимпиада по английски език АЕГ „Гео Милев“ прие финалния кръг на едно от най-престижните ученически състезания, а градът показа лице на силен образователен и културен домакин Гюров постави под въпрос Съвета за мир и отвори нов фронт срещу Пеевски Гюров постави под въпрос Съвета за мир и отвори нов фронт срещу Пеевски Служебният премиер обяви, че България не е станала част от инициативата без ратификация от парламента, а думите му предизвикаха остра политическа реакция Театрите на ръба: остарелият модел на финансиране тласка сцената към нова криза Театрите на ръба: остарелият модел на финансиране тласка сцената към нова криза Големи държавни театри предупреждават за риск от затваряне, докато Министерството на културата подготвя промени в системата за финансиране на сценичните изкуства. Театрите на ръба: остарелият модел на финансиране тласка сцената към нова криза Големи държавни театри предупреждават за риск от затваряне, докато Министерството на културата подготвя промени в системата за финансиране на сценичните изкуства. Асен Василев: Не съм гей Асен Василев: Не съм гей Влюбвал се бил истински два пъти в живота си
Брюкселски експерти за евродепутатите: Проблемът е, че са бели Брюкселски експерти за евродепутатите: Проблемът е, че са бели Според тях това отблъсква мигрантите и създава ксенофобия у младите в Европа Джеймс Дорси: Ормузкият проток дава предимство на Иран във войната Джеймс Дорси: Ормузкият проток дава предимство на Иран във войната Анализаторът вижда в Техеран по-силна позиция от очакваното, тъй като натискът върху ключовия енергиен коридор вече се пренася към петрола, транспорта и глобалните пазари Войната в Залива вдига петрола и пълни руската военна каса Войната в Залива вдига петрола и пълни руската военна каса Ескалацията около Иран разтърси енергийния пазар, натисна нагоре цените на горивата и отвори нов финансов прозорец за Москва, докато Западът търси начин да ограничи ефекта Гърция дава силен стимул за лекари на 47 малки острова Гърция дава силен стимул за лекари на 47 малки острова Допълнителни 1500 евро нето месечно ще получават около 80 медици, за да се ограничи недостигът на лекари в отдалечени островни общности Руска следа за атаката срещу оръжейния завод в Чехия? Руска следа за атаката срещу оръжейния завод в Чехия? След огъня в Пърдубице, при който няма пострадали, чешките власти проверяват версии за терористичен мотив, антиизраелска атака и възможна дезинформационна следа Сарафов в Хага договори по-тясно сътрудничество срещу организираната престъпност Сарафов в Хага договори по-тясно сътрудничество срещу организираната престъпност На форума в Евроджъст българският и.ф. главен прокурор обсъди общи разследвания, съдебна координация и мерки срещу трансграничните престъпни мрежи с партньори от ЕС Днешното обръщение на Хаменеи е писано от изкуствен интелект Днешното обръщение на Хаменеи е писано от изкуствен интелект Ирански политик в изгнание откри недопустими грешки при цитирането на аятите от Корана  Иран освободи Ирак, каза военен анализатор, след като НАТО реши да евакуира 600 бойци Иран освободи Ирак, каза военен анализатор, след като НАТО реши да евакуира 600 бойци Близките на загиналия летец от ВВС на САЩ Тайлър Симонс от сваления КС-135 призоваха Тръмп за край на войната, а той обяви, че ще изпрати няколко хиляди войници в Близкия изток Свободата на изразяването на иранския режисьор Джафар Панахи в Бургас - напук репресиите на правителството Свободата на изразяването на иранския режисьор Джафар Панахи в Бургас - напук репресиите на правителството Да те вкарат в затвора два пъти и да те осъдят на 20 години забрана да създаваш филми, а ти да продължаваш напук на системата  Терор в Чехия: Запалиха фабрика за оръжие в Пардубице заради Израел и геноцида в Газа Терор в Чехия: Запалиха фабрика за оръжие в Пардубице заради Израел и геноцида в Газа Предприятието работи с израелския оръжеен концерн Elbit Systems за производство на дронове 
Доналд Тръмп към съюзниците: Доналд Тръмп към съюзниците: Помогнете ни, или ще видите „много лошо бъдеще“ Виц на деня Виц на деня - Братле, как е новата ти комшийка?
- Държи се като полицай на КПП - не пуска.
Виц на деня Виц на деня Буди се мъж с махмурлук, гледа се в огледалото и казва:
- Не те знам кой си, но мисля да те обръсна...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако програмистите бяха лекари, на оплакване от пациент "Боли ме крака", щяха да отвръщат "Имам същия крак и му няма нищо".
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори