Как ще работи кметът на Карнобат без мнозинство в Общинския съвет?
Рискът за популизъм може да го има у незрели хора, но очаквам разумни решения от ОбС, каза Георги Димитров
Кметът на Карнобат Георги Димитров попадна в необичайна ситуация в началото на четвъртия си мандат – остана без мнозинство в Общинския съвет.
Засега той получава подкрепата на четиримата съветници от АБВ, двама от БДЦ и двама от ДПС, което е крайно недостатъчно, защото около БСП се сформира солидна група от 13 съветници – 5 от социалистическата партия, 4 от ГЕРБ и 4 от ПП „Българска пролет“.
Единствено под въпрос е позицията на Антоанета Стоянова от ГЕРБ, която вчера на няколко пъти гласува с групата на кмета, но дори и нейният глас, не може да обърне статуквото в ОбС.
Общинските съветници в Карнобат разпределиха местата в комисиите, определиха си и заплати
На последната сесия тенденцията се затвърди и с избора на Живка Гроздева, дъщеря на Минчо Гроздев, за зам.-председател. Тя зае мястото си на деловия президиум до кмета и даде индикации, че ще е там не просто формално, за да задоволи егото си, а ще иска да определя политиката за развитие на Карнобат. Неслучайно стана и председател на ключовата комисия по общинска собственост.
Флагман.бг попита и кмета Георги Димитров, и председателят на ОбС Теодор Ченешев като представител на новото мнозинство, за това как ще работят в настоящата ситуация.
„Проблемите на Карнобат са едни и същи за всяка една политическа партия. Тук съм в качеството си на изпълнителна власт, а съветниците – законодателната. Трябва да намерим общ език, ако искаме да се справим с очакванията на нашите съграждани. Рискът за популизъм може да го има у незрели хора, но аз очаквам разумни решения“, каза кметът Георги Димитров.
„Това, че кметът няма мнозинство в Общинския съвет, не означава, че ОбС ще работи така, че да спира неговата работа. Ние сме избрани, за да работим за града, а не един срещу друг. Рано е да се говори за политики. Трябва да минат няколко сесии, да приемем бюджета. Проблеми няма начин да няма, защото имаме 21 човека, които защитават една обща позиция“, обясни от своя страна Теодор Ченешев.
Правомощията на кмета са ясно разписани в Закона за местното самоуправление и местна администрация и хипотетично дават възможност за известни ограничения в правомощията на кмета. Дали това ще се случи в Карнобат – ще разберем съвсем скоро.
Деница Сачева: Този бюджет няма никаква философия и цел, оценката му е 3
Шефове на агенции със заплати като председателя на Народното събрание
Сочна лятна торта с кисело мляко, която всеки може да направи за нула време
Поредно меле с тир и три автомобила
Алибегов: Когато видите цени, които не ви изнасят, правите две крачки вляво и сядате в друго заведение
Шок на пътя: Плащаме по 5 евро за обществена тоалетна, КЗП подпука „миризливия“ бизнес
Катар покри всички разходи на феновете си за Световното
Новите „патриотични паспорти“ на САЩ са с лика на Тръмп (СНИМИ)
САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток
Путин призова за преговори
Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920
Ваксината срещу варицела у нас става задължителна от 1 юли
