Консерваторите на Борис Джонсън с убедителна победа на изборите във Великобритания
Сега той ще има възможност да доведе до край намеренията си за Брекзит на 31 януари
Консервативната партия на премиера Борис Джонсън печели убедително парламентарните избори. Така тя ще разполага с 368 депутати в 650-местната Камара на общините, сочат екзитполове, съобщава Нова телевизия.
Това е много повече от необходимите 326 места за абсолютно мнозинство. Сега Борис Джонсън ще има възможност да доведе до край намеренията си за Брекзит на 31 януари. На второ място е Лейбъристката партия с едва 191 места.
„Все още работим с прогнози, но на този етап по всичко изглежда, че на консервативното правителство е даден мощен нов мандат да доведе Брекзит докрай. И не само да доведе Брекзит докрай, а да обедини тази страни и да я поведе напред, да се съсредоточи върху приоритетите на британците и най-вече върху Националната служба по здравеопазването”, каза премиерът на Великобритания и лидер на Консерваторите Борис Джонсън.
„Това очевидно е много разочароваща нощ за Лейбъристката партия. Брекзит толкова много поляризира и раздели дебата в тази страна. И аз признавам, че това допринесе за резултатите на Лейбъристката партия. Искам ясно да заявя, че няма да водя партията през следващата кампания за парламентарни избори. Ще обсъдя с колегите ми започването на процес на размисъл за политиката, която ще следваме занапред”, заяви лидерът на Лейбъристите Джеръми Корбин.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп поздрави британския премиер Борис Джонсън за "голямата победа" на парламентарните избори.
"Изглежда като голяма победа за Борис във Великобритания!" – написа Тръмп в Tуитър.
Силно земетресение в Калифорния
ЦСКА близо до трансферен удар
Сковаващ студ в България: усещането падна до -45.7°C - ето къде
Как числото 31 променя енергията на последния ден от годината за Овен, Рак, Скорпион и Риби
В Царево се провежда тренировъчен лагер на престижна спортна академия
Варвара посреща Нова година със светлинното изкуство на LUMMIX
Фишинг измама имитира имейл от Еконт - внимавайте!
Ураганен вятър със 100 км/ч удари роден град - жълт код в страната
На 31 декември църквата почита Света Мелания - ето какви поверия важат днес
Мъгли, минусови температури и ограничено движение по празниците
Какво време ни чака в последния ден на 2025-а
Тайсън Фюри скърби след трагедията с хора от щаба на Джошуа
