Патриотите подкрепиха инициатива на нашите сънародници в Босилеград за подпомагане на наши младежи там
Това стана на благотворителна, седма по ред, Коледна вечер, която Сдружение „Глас“ организира
Българска делегация, водена от зам.-председателя на Народното събрание и лидер на НФСБ Валери Симеонов се срещна с наши сънародници в Босилеград. Народните представители от „Обединени патриоти“ подкрепиха и се включиха в инициатива на българската общност там за подпомагане на младежи, наши сънародници в Западните покрайнини. Това стана на благотворителна, седма по ред, Коледна вечер, която Сдружение „Глас“ организира.
Заедно с Валери Симеонов в Босилеград пристигнаха народният представител от НФСБ Росен Живков и координаторът на НФСБ Венера Тодорова, както и народните представители от ВМРО Йордан Йорданов и Мария Цветкова
„Високо ценим поканата да бъдем сред вас, в това гнездо на духовността, което поддържате д цената на много усилия. Ценим вашата отговорна будителска дейност, която надали може да бъде измерена в количествени параметри, но качеството определено е на изключително високо ниво“, обърна се към представителите на българската общност в Босилеград Валери Симеонов.
По думите му през последните две години има сериозна промяна в отношението на българската държава към проблемите на българската общност в Сърбия. Той обаче не спести признанието, че България все още е длъжник към сънародниците ни. „Все още се наблюдава едно отношение на ограничаване на възможностите за национално самосъзнание, за признаване правото за изучаване на български език, при отбелязване на традиционни български дати. От друга страна, чрез едни остатъчни репресивни схеми се налага едно изкуствено разделение на българската общност“, подчерта Валери Симеонов. Затова по думите му е изключително важно държавата да показва по всячески начин, че тя е до сънародниците ни в Западните покрайнини.
Преди да се включат в благотворителната Коледна вечер народните представители от „Обединени патриоти“ взеха участие в пресконференцията, организирана по повод 4-та годишнина от основаването на Пресклуба на БТА в Босилеград и се преклониха пред паметника на Васил Левски.
Майка изгуби надежда, но се случи чудото: Откри живи и двете си деца след потопа в Непал
„Созопол“ набра скорост: Задна ножица поведе „небесносините“ към втора поредна победа
Гръцка следа в сенчестия флот на Иран: САЩ удариха мрежата от компании
Скандал с българи във Франция: Обещали им по 140 евро на ден за гроздобер, но били измамени
Тежка загуба за „Нефтохимик“: „Шейховете“ паднаха с 2:4 в Крумовград
Човек на Тръмп осребрявал речите му, ще плаща глоба над 172 000 долара
Нивото на водата в Дунав се вдига: Повишение в почти целия български участък
Турист извади от морето предполагаема част от дрон на плаж в Румъния
Гъсокът Гуси стана герой в Тексас: Събуди стопанина и спаси десетки птици от пожар
Нашвил готви голям поклон пред Доли Партън: Летището ще носи името на кънтри легендата
САЩ взривиха плаваща бензиностанция на наркокартел в Тихия океан
Йотова натисна парламента за ВСС: 160 гласа ще решат теста за доверие
