Белатор изрита бившия на Златка заради расизъм
Георги Валентинов се задържа малко повече от месец в известната ММА верига
Една от водещите организации ММА организации в света Bellator освободи българския боец Георги Валентинов, с когото подписа договор в края на октомври, съобщава Блиц.
26-годишният Валентинов преди време беше сгоден за Златка Райкова, но след това бившата плеймейтка го заряза заради Благой Георгиев. Преди това Джийзъса и боецът бяха добри приятели и заедно провеждаха силови тренировки.
Георги Валентинов има 21 победи и 5 загуби в ММА. В последно време той тренираше в Дъблин под ръководството на Джон Кавана, известен като наставника на звездата Конър Макгрегър.
Журналистът Карим Зидан от изданието „Bloodyelbow“ е проверил статута на българина в Bellator, а от организацията разкрили, че са се разделили с Валентинов.
Причината се крие в това, че името на родния ММА боец беше замесено в расисткия скандал по време на мача между България и Англия (0:6). Тогава Георги Валентинов беше заснет в сектор „Б“ на стадион „Васил Левски“ в центъра на групата, която скандира обиди на расова основа към тъмнокожите английски национали.
Тогава Валентинов се защити, че е попаднал на грешното място в грешния час и се разграничи от тях от расистите на стадиона. Изданието „Bloodyelbow“ припомня за връзките на българския боец с фракцията от фенове на Левски „София-Запад“.
ДБ призова Йотова да свика спешно КСНС заради войните и разнобоя във властта
Празникът се превърна в кошмар: 13-годишно момче загина под рухнал фонтан в Испания
Сценарият от 2010 г. се повтори: Зловещите съвпадения зад световната титла на Испания
Рожден ден с доза сексапил! Тита разпали страстите на плажа в Черноморец (СНИМКИ/ВИДЕО)
ЕС спря унищожаването на нови дрехи: Задават се повече намаления и аутлет стоки
Българин изхвърча от влак със 120 км/ч след жесток побой с пътник
Бургас изстина след еврото: Сделките се сринаха с 23,9%, но цените още летят
Нова следа в случая Петрохан: Групови ритуали с аяуаска преди трагичния край
Градински мебели за уютно и красиво външно пространство
Фонд "Култура" плащал бельо, боксери и туристически обувки като работно облекло
Всичките ни документи в телефона: Какво става, ако го изгубим или ни хакнат
13-годишно момче загина под срутен фонтан по време на шампионската нощ на Испания
