×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Т. Йорданов за номинацията на Гюров за премиер: Очакват ни нечестни избори
  • Андрей Гюров е новият служебен министър-председател
  • ЕП постигна сделка за търговския пакт със САЩ
  • България с втората най-дълга работна седмица в ЕС
  • Жена уби най-малко 9 души в Канада
  • Депутатите изслушват ръководството на МВР заради случая "Петрохан"
  • Побой в метрото: Задържаха 19-годишен за нападение с нож срещу деца
  • Опит за покушение срещу президента на Колумбия, сенаторка бе отвлечена
  • Арестуваха бивш шеф на ЦСКА след катастрофа в София, карал пиян
  • Манол Генов: Хора от НПО-то от "Петрохан" са влизали въоръжени в екоминистерството
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Президентът Румен Радев: Няма да правя партия


11 Декември 2019, Сряда, 20:04 ч.
Автор: Флагман.БГ

Ще искам промени в Конституцията

"Начинът на реализация на тези идеи не се припокриват с моите представи за демократичност на законодателния процес. Понеже още в началото на приложението то тръгва с нарушение на закона за нормативните актове", така президентът Румен Радев коментира в предаването "Лице в лице" предложението за независим прокурор, който да наблюдава и разследва главния прокурор. 

"Този въпрос и този проблем за ефективното разследване на главния прокурор се поставя от десет години и чак в залеза на своето управление господин Борисов решава изведнъж да даде предложение. Но не искам да го коментирам, защото знаете, че президентът е в края на законотворческия процес. Но ще следя с интерес дебатите в народното събрание и за мен е интересно какво мислет депутатите по този законопроект. Дали е достатъчен да реши този проблем", заяви още Румен Радев и изреди няколко въпроса, които този законопроект поражда в него: - Дали не влиза в колизия с конституцията, защото с един закон вменяваме независимост на новия прокурор. 

  - Какво е мнението на народните представители, че се въвежда нова, мощна фигура, която не е регламентирана в конституцията. 

- Намират ли за нормално в прокурорската колегия нещо това. 

- И още един въпрос - ако този нов, независим прокурор наруши закона, кой ще го разследва - може би пак главният прокурор. "Така че проблемът е много по-дълбок и той няма да се реши с този законопроект. Неслучайно венецианската комисия издаде препоръки за дълбоки промени, нови правила и най-вече еволюция на политическата култура", каза Румен Радев. Той отрече да има намерения за своя партия. "Защо да правя партия? Може би господин Борисов не е стигнал до чл. 154 от Конституцията, където пише, че президентът има правото да внася промени само на един закон и това е Конституцията.  Мотивацията ми не е функция от намеренията на партия ГЕРБ. Мисля, че там има много разумни хора и те приемат тези позиции, които в момента споделям."

Ето какво коментира още Румен Радев: "Каквото и да стане като продукт за инициатива за конституционна промяна ще го внеса в парламента. Дебат ще има и в този дебат трябва да се обхванат и правата на българските граждани. Например въвеждане на индивидуална, конституционна жалба в конституцията ни. Но при всички положения във времена, когато НС приема лобистки закони без обществено обсъждане и отхвърля ветото на президента дори без дебат. Когато правителството харчи на тъмно милиарди изкуствено отглеждани излишъци. Когато се шири безнаказаност на престъпност и корупция трябва да обмислим ролята на институциите за неутрализирането на паралелна власт, която действа зад фасадата на институциите.  Неведнъж съм казвал, че българите ще живеят достойно, когато възпитат политиците си да живеят само от заплата и то най-вече, които вземат управленски решения, които се разпореждат с бюджети. Има няколко важни инструмента - на първо място непримиримостта на гражданите, които да изискват институциите да работят в тяхна полза. Вторият важен инструмент е свободата на медиите. Третият най-важен инструмент това е силни и независими съд, прокуратура и КПКОНПИ, които да отнемат незаконно имущество и да вкарват в затвора."

 


В категории: Политика


3
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Цените на зеленчуците хвърчат нагоре Цените на зеленчуците хвърчат нагоре 11/02/2026, Сряда 20:41 1
Тервел ИЛИЕВ Полицайка е задържана с над 2 кила кокаин Полицайка е задържана с над 2 кила кокаин 11/02/2026, Сряда 19:18 3
3
Коментара по темата
3.
*********
12.12.2019 10:28:03
1
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
2.
Черноризец
12.12.2019 09:28:24
1
3
До Мислещия... Заради такива малоумници като теб България е на това дередже...
1.
мислещ
11.12.2019 20:32:49
8
1
И да направиш ще е по-зле от тази на Гоце Архара дето беше същия нещастник като теб !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Технологията, която променя събитийната индустрия, идва на TravelX 2026 Технологията, която променя събитийната индустрия, идва на TravelX 2026 Платформата на TruCrowd свързва билетите на посетителите с лицево изображение Последователка на Калушев: Синът ми е моралният му убиец, смъртта на всички от "Петрохан" да тежи на съвестта му Последователка на Калушев: Синът ми е моралният му убиец, смъртта на всички от "Петрохан" да тежи на съвестта му Тя сподели, че момчето й било наркозависимо и го завела при пещерняка   Антон Славчев подава оставка от КОНПИ Антон Славчев подава оставка от КОНПИ Заместник-председателят на Комисията за отнемане на незаконно придобито имущество напуска поста си в момент на институционална трансформация и политическо напрежение Скандал с БДЖ: Румен Радев обвини правителството, че харизало железниците Скандал с БДЖ: Румен Радев обвини правителството, че харизало железниците Бойко Станкушев от Антикорупционния фонд коментира, че се усеща влиянието на ДПС Екшън край Ловеч: Заловиха рекордните 200 000 фалшиви евро след опит за бягство Екшън край Ловеч: Заловиха рекордните 200 000 фалшиви евро след опит за бягство Мъж опита да избяга при проверка край Златна Панега, прокуратурата иска постоянен арест Технологията, която променя събитийната индустрия, идва на TravelX 2026 Технологията, която променя събитийната индустрия, идва на TravelX 2026 Иновацията е реализирана в партньорство с TruCrowd, международна технологична компания, специализирана в решения за бърз, сигурен и безконтактен достъп при мащабни събития Кемперът на Ивайло Калушев засечен за първи път край Бургас, имало и момиче Кемперът на Ивайло Калушев засечен за първи път край Бургас, имало и момиче Камерите в двора на хижа „Петрохан“ се оказаха пет, повечето висели по дърветата Колко пъти на ден е препоръчително да се храним при отслабване Колко пъти на ден е препоръчително да се храним при отслабване Експерти по хранене обясняват защо честотата на храненията не е единственият ключ към по-ниско тегло Определиха нови тавани на приходите за производителите на електроенергия Определиха нови тавани на приходите за производителите на електроенергия Решението на Министерския съвет цели осигуряване на финансов ресурс за фонда „Сигурност на електроенергийната система“ и баланс между интересите на пазара До края на 2026 година България ще въведе цифров портфейл за документи в телефона До края на 2026 година България ще въведе цифров портфейл за документи в телефона Лична карта, шофьорска книжка и дипломи ще могат да се съхраняват електронно с висока степен на сигурност
Самолет с 55 души на борда излезе извън пистата при аварийно кацане  Самолет с 55 души на борда излезе извън пистата при аварийно кацане  Машината спря в плитките води на Индийския океан, край Сомалия   Осуетен е опит за покушение над президента на Колумбия, но сенаторка е отвлечена Осуетен е опит за покушение над президента на Колумбия, но сенаторка е отвлечена Густаво Петро твърди, че хеликоптерът му е избегнал обстрел, а Аида Килкуе беше освободена след часове в плен Зеленски планира президентски избори и референдум за мир на 24 февруари Зеленски планира президентски избори и референдум за мир на 24 февруари Според публикацията на Файненшъл Таймс - Киев е под натиск от САЩ да организира вот до 15 май Такъв случай не съм виждал: Кокинов за мистерията с шестимата загинали Такъв случай не съм виждал: Кокинов за мистерията с шестимата загинали 32 години опит не дават обяснение за случилото се край Околчица САЩ затягат хватката около ЕС: Фон дер Лайен бе обвинена в цензура и изборни фалшификации САЩ затягат хватката около ЕС: Фон дер Лайен бе обвинена в цензура и изборни фалшификации В Испания признаха съществуването на програма за заместването на коренните европейци с мигранти Бенямин Нетаняху ще посети САЩ за среща с Доналд Тръмп Бенямин Нетаняху ще посети САЩ за среща с Доналд Тръмп Във фокуса ще бъдат преговорите на Вашингтон с Иран и напрежението в Близкия изток Осем души паднаха от гондола и пострадаха при сблъсък с туристическо корабче Осем души паднаха от гондола и пострадаха при сблъсък с туристическо корабче Инцидентът е станал в Канале Гранде близо до моста Риалто по време на карнавала Медийният магнат Джими Лай е осъден на 20 години затвор Медийният магнат Джими Лай е осъден на 20 години затвор Делото срещу китайския критик слага край на най-голямото дело за националната сигурност в Хонконг Мъск отрича амбицията си за заселване на Марс и се насочва към Луната Мъск отрича амбицията си за заселване на Марс и се насочва към Луната Компанията му остава ангажирана и с идеята за изграждане на град на "червената планета" КФН алармира за измами с криптокомпании и фалшиви вписвания в Търговския регистър КФН алармира за измами с криптокомпании и фалшиви вписвания в Търговския регистър Регулаторът установи подправени документи и нерегламентирани промени в управлението на дружества с криптоактиви
Румен Радев Румен Радев Случаят „Петрохан“ е зловещ символ на разградената държава, която е неспособна да защити дори децата си Виц на деня Виц на деня Джентълмен звъни в клуба:
- Господа, при мен има жена. Ако мога, няма да дойда...
Виц на деня Виц на деня В затвopа:
- За какво си тyка?
- Заради сина, писал съчинение в училище на тема: "Какво работи татко..."
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Що е то свестен мъж?
- Този, който дава жена си за пример на всичките си любовници!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори