Истини за любовта, които научаваме след раздялата
Научете си урока за следващата си връзка
Раздялата може да научи човек на много неща. Тя може и да е неприятно събитие в живота, но ако погледнете на нея по-философски, ще преоткриете не само себе си, но и света около вас, пише tialoto.bg.
Пострадайте известно време, но стойте далече от крайни мисли и си дайте спокойно равносметка къде сте сбъркали, какво можете да научите и какво всъщност търсите. Междувременно ето и някои истини, до които неминуемо ще стигнете и сами:
Няма г-н Правилен
Когато сте във връзка, особено в началото ѝ, вероятно сте склонни да си затворите очите за доста от негативните черти на партньора си. Но след раздялата си давате сметка, че той/тя изобщо не е толкова перфектен/на. И че на практика такова нещо като перфектната и правилната половинка няма.
Не трябва да стоите във връзка, която „не работи“ за вас
Някои проблеми във връзката са преодолими, някои – колкото и да ги „лепиш“ – не са. И ако една връзка спре да работи и вие не се чувствате щастливи, в повечето случаи е по-добре да я прекратите. Нерядко след раздялата хората осъзнават, че всъщност съдбата им е направила услуга и те са били с крайно неподходящ човек за тях, който не им е позволявал да бъдат себе си и да разгърнат потенциала си.
Съвместимостта не е щастие
Повтаряли са ни и вярваме, че връзките се основават на съвместимост между двама души и на допълване. На пръв поглед логиката в това твърдение е желязна, удобството и разбирателството помежду двама души обаче не е щастие. Дори да си пасвате с някого и да имате общи интереси и хобита, това е само един от многото фактори, който може да скрепи една връзка.
Може да си паднете по друг/а дори да сте във връзка
Ревниви ли сте? Колко пъти сте вдигали скандали на половинката ако се загледа в човек от срещуположния пол? Нерядко осъзнаваме за колко неща сме реагирали прибързано или сме се държали нерационално, внушавайки си нещо. Това, че човек има стабилна връзка, не означава че не може да се чувства привлечен от трети човек. Нито пък че това моментно привличане ще прерасне в афера или изневяра.
Равноправието не е най-важното в една връзка
Ние сме странно поколение. Изискваме равенство в една връзка, но после страдаме от това, че мъжете ни не са инициативни, не са доминантни, не са решителни. Човек трябва да знае какво точно иска и какво е допустимо.
Когато връзката приключи вероятно ще си дадете сметка за колко неща е трябвало да оставите половинката си да реши и да действа, вместо да опитвате да се налагате и след това да се ядосвате, че отново „топката“ е била във вашите ръце.
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците
