Апелативната прокуратура в Бургас недоволна от намалената присъда на Владимир Колев, протестира пред ВКС
Решението предизвика гнева на близките на убития велосипедист от Царево
Бургаската апелативна прокуратура ще обжалва второинстанционното решение, с което присъдата на Владимир Колев за смъртта на 33-годишния велосипедист Евелин Дуков бе намалена от 17 на 10 години затвор. Младият мъж загуби живота си, след като на ул. „Трети март“ в Приморско преди повече от две години бе прегазен от мъртвопияния Колев, за когото експертизите показаха, че е карал с 94 км/ч.
Иронично, решението на Апелативния съд, с което обвинението срещу Колев бе преквалифицирано, тъй като не било „особено тежък случай“, бе публикувано на 3 декември – точно 2 години след нелепата смърт на Евелин Дуков. Вчера Флагман.БГ попита председателя на Апелативния съд в Бургас защо присъдата е смекчена почти двойно.
„Мотивите са 71 страници. Колегите са се позовали на конкретна практика на Върховния касационен съд (ВКС), че това не е „особено тежък случай“. Изброили са смекчаващите обстоятелства, некоментирани от първата инстанция и съответно очакваме решението на ВКС“, лаконично коментира Деница Вълкова.
В протеста на Апелативната прокуратура се посочва, че наложеното на втора инстанция наказание от 10 години „лишаване от свобода“ е несправедливо и следва да бъде завишено. Деянието отново трябва да се преквалифицира като „особено тежък случай“.
Протестът ще бъде разгледан от Върховния касационен съд – София, който е компетентен да се произнесе по случая.
Атанас Зафиров: Възможно е Радев да си партира с БСП
България срещу Индонезия, Соломоновите острови и Сейнт Китс и Невис
Костадинов чака Радев на дебат
Радостин Василев с интересни думи за президента, подаващ оставка
Слави Трифонов с коментар за оставката на Радев
"Радев няма време за партия, ще участва на изборите с коалиция"
Буруджиева: Румен Радев има за какво да иска прошка
Слави Василев за оставката на Радев: Нова страница в българската история
България с жена президент
Джигит вдигна 304 км/ч и се "похвали", закъса здраво със закона
Дани Ганчев каза за ЦСКА и футбола
"Мастерхаус" прати на Нефтохимик поздравителен адрес и чек
