×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • АПС ще сезира Конституционния съд за промените в ИК
  • Бившият премиер на Норвегия е в болница заради стрес от скандала с Епстийн
  • Турски F-16 се разби след излитане, пилотът загина
  • Мадрид е избран за най-добра европейска дестинация за 2026 г.
  • Прокурорската колегия на ВСС избира нов ръководител на СРП
  • Депутатите обсъждат ветото на президента върху промените в Изборния кодекс
  • На 25 февруари, от 11 ч. до 14 ч. за кратки интервали от време ще се ограничава изцяло движението по Дунав мост край Русе
  • Повече чужденци, отколкото българи, учат медицина у нас
  • Очаква се служебният кабинет да приеме удължаването на удължителния закон за бюджета
  • Депутатите изслушват министър Дечев и ръководители на служби в МВР заради натиск по "Петрохан"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Идва ли краят на борбата с вечния сопол


Идва ли краят на борбата с вечния сопол
Няма родител на света, който поне един път да не се е бил с чудовището, наречено детска хрема
Ключови думи: хрема, битка, сополи, новини
11 Декември 2019, Сряда, 10:45 ч.

Ето кратък наръчник за ефективна борба с хремата

Битката с детския сопол е като нито една друга битка, водена някога на този свят. Защото колкото и войни и битки да помни човешката история, те всички някога поне са свършвали, докато борбата със сопола е просто... вечна. Тя никога не спира. Тази битка няма край и няма дори временно примирие с детския сопол, та човек да може да седне за малко, да си почине, да иде на море или просто да свърши някаква друга работа, освен да духа нос, да крещи ЕЛА ДА ТИ КАПНА КАПКИ!! и да се отчайва до полуда.

Няма родител на света, който поне един път да не се е бил с чудовището, наречено детска хрема. Какъв ти един път – та това чудовище е живо непрекъснато в годините между раждането и първи клас! При това борбата е неравностойна, защото хремата има много разновидности (задна, предна, бистра, гъста), а родителят, горкият, (най-често – майката) е само една, а нервите ѝ умират с милиони неврони в час при всeки сблъсък с хремавото чудовище.

А какво прави родителят, когато хремата надигне глава и от носа на детето започва да тече река от сополи? Посяга към най-близките капки, разбира се. Капките за нос сигурно са най-купуваният продукт в световната икономика и то не е случайно. Тъй като капките не са безобидни, а честата им и продължителна употреба уврежда лигавицата на носа, щом краткотрайният им ефект премине, хремата отново се завръща, дори по-упорита отпреди. И обичайно става така, че родителите първо купуват едни капки, после нещата с хремата се влошават, налага се да се отиде на лекар, който какво прави? Изписва други капки!

Или даже два вида други капки! И така започваме да живеем в един непрестанен цикъл от купуване и сменяне на капки за нос, а сополите все така си съществуват необезпокоявани.

Освен това често хремата води със себе си и други неприятни последици – болни уши, възпалени сливици, всякакви инфекции, които налагат детето да стои вкъщи. С него вкъщи остава и неговата майка, за да му вари чайове, да капе капки и да пробутва на детето лекарства, които то категорично не желае да приема, докато успоредно с това се опитва да работи и да спира детето, което се е заело да превърне къщата в бойно поле. Ако не сте виждали военновременен окоп, достатъчно е да видите снимка на дом, в който дете е прекарало 1 седмица затворено заради хрема и сополи – навсякъде има играчки, всичко е струпано по столовете, а майката седи на земята и си скубе и без това оредялата коса.

Сами разбирате, че това не е нещо, което човек може да изтърпи повече от 1-2 пъти годишно, без да полудее. Затова идва моментът, в който родителят сяда, заобиколен от капки за нос, разтвори за нос, помпи за нос и кърпички за нос, и си задава въпроса – добре, аз как ще я карам оттук нататък? Как ще се боря с тази хрема и с тези сополи, и ще имаме ли ние някога нормален живот БЕЗ тях?

Да, има, скъпа майко, която вече не вижда светлина в тунела от гъсти сополи. Има нормален живот и за теб, и той идва с бързи крачки благодарение на Шуслеровите соли, които децата приемат лесно и дори харесват, представете си!

Ето и кратък наръчник за ефективна борба с хремата с помощта на Шуслерови соли – таблетки, които са приятни на вкус и бързо се стопяват в устата:

При хрема с бистър, воднист секрет се редуват на 15-30 минути по 1 таблетка от Шуслерови соли №3 и №8.

Шуслерова сол №3 активира имунната защита и спира развитието на инфекцията, а сол №8 намалява секрецията. При подобрение се продължава с прием на 3 таблетки дневно от всяка сол до пълно оздравяване. Успоредно се прилага и Шуслеров мехлем №8, който се намазва няколко пъти дневно от двете страни на носа и в началото на ноздрите. Освен за хремата, той помага и за по-бързото възстановяване на възпалената и разранена кожа на и около носа.

При хрема с гъст, белезникав секрет се приемат соли №3 и №4 по същата схема. В случай, че настъпи влошаване и хремата хронифицира, а секретът стане жълто-зеленикав, незабавно на помощ идва комбинацията на соли №3 и №6 с прием по същия начин.

Шуслерова сол №4 е основна минерална сол за здравето на лигавиците на дихателните пътища, а сол №6 помага при тежко протичане на простудни заболявания (кашлица, хрема, синузит) с гнойни секрети.

Така че, родители, не унивайте (сополив) нос, а бързо отивайте в първата аптека и се въоръжавайте с Шуслерови соли, защото иначе рискувате хремата да превземе живота ви, мислите ви, дните и нощите ви и буквално... да ви удави!


В категории: Животът


2
Коментара
2
Коментара по темата
2.
Въѝ, въй, въѝ
11.12.2019 12:53:57
0
10
Да с шуслеровите соли, просто ще имате празен джоб и шуслерови сополи!
1.
много за едно голямо нищо
11.12.2019 12:02:25
0
12
Цялото това слобоблудство заради шуслеровите соли ли беше? Напишете 2-3 изречения и пишете че са най-най и готово. Какви пхари чакате сега за тази реклама, като никой няма да прочете толкова дълъг и безмислен текст. И аз не го прочетох, но знам как да мина през текста бързо и да видя какво се опитвате да кажете, за съжаление не ви достига знания и познаване на българският език и изказът ви е елементарен
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Връчиха вторите туристически награди в Бургас, вижте кои са отличените Връчиха вторите туристически награди в Бургас, вижте кои са отличените Нови международни събития ще привличат гости целогодишно през настоящата година Ивайло Мирчев на протеста: Сарафов се барикадира в кабинета, а Пеевски превърна хотел в бункер Ивайло Мирчев на протеста: Сарафов се барикадира в кабинета, а Пеевски превърна хотел в бункер Превърна „Берлин“ в бункер и се е изнервел, защото хората му започват да не го слушат, заяви депутатът от ПП-ДБ Литаско иска 3 млрд. евро от България заради мерките срещу Лукойл Литаско иска 3 млрд. евро от България заради мерките срещу Лукойл От швейцарската компания твърдят, че държавата ни е нарушила инвестиционната спогодба  Цветанка Ризова към Балабанов: Ваш министър се прегръщаше с приятел преди бруталния скандал с д-р Хасърджиев Цветанка Ризова към Балабанов: Ваш министър се прегръщаше с приятел преди бруталния скандал с д-р Хасърджиев  Разкритията на Георги Клисурски за обществената поръчка, подписана в последния ден на управление на Силви Кирилов, е грандиозна лъжа, твърди депутатът Историческа стъпка за здравеопазването в Бургас, започна изграждането на Кръвен център Историческа стъпка за здравеопазването в Бургас, започна изграждането на Кръвен център Започна изграждането на дългоочаквания Кръвен център в двора на УМБАЛ Бургас Йотова освободи главния секретар на МВР Мирослав Рашков Йотова освободи главния секретар на МВР Мирослав Рашков Президентът подписа указ за прекратяване на правомощията му Класират наново вече одобрени 2500 блока за саниране заради преоценка Класират наново вече одобрени 2500 блока за саниране заради преоценка Засегнати ще бъдат и резервните списъци От утре влизат продажбите на картите за градски транспорт в Бургас на цена от 1 евро От утре влизат продажбите на картите за градски транспорт в Бургас на цена от 1 евро Мярката е по предложение на кмета Димитър Николов и цели да насърчи учениците и студентите да използват повече обществения превозвач Трима от ДПС Ново начало подкрепили ветото на Йотова, защото се объркали Трима от ДПС Ново начало подкрепили ветото на Йотова, защото се объркали Иво Цанев, Николай Златарски и Надя Петрова се разсеяли от шума в залата Бургаският държавен университет отбеляза Международния ден на редките болести Бургаският държавен университет отбеляза Международния ден на редките болести По данни за България, при население от около 7,5 милиона души, се очаква пациентите с редки болести да са над 400 000
Кьовеши поиска уволнението на българския европрокурор Кьовеши поиска уволнението на българския европрокурор Окончателното решение може да вземе Съдът на ЕС Ryanair орязва полети Ryanair орязва полети Очакваната промяна ще доведе до премахването на близо 3 милиона места Колко плаща шефът на ChatCPT на ключови служители, базови заплати до 685 000 долара годишно Колко плаща шефът на ChatCPT на ключови служители, базови заплати до 685 000 долара годишно Федерални документи показват колко получават изследователи, инженери и продуктови специалисти в компанията на Сам Алтман Корнелия Нинова се скарала с Крум Зарков заради "третия пол" Корнелия Нинова се скарала с Крум Зарков заради "третия пол" Разделихме се колегиално и възпитано, но заради сериозни различия във вижданията ни по политически въпроси, призна Нинова  Русия разруши щаба на Черноморския флот в Севастопол Русия разруши щаба на Черноморския флот в Севастопол Сградата беше бомбардирана от Украйна още през 2023 г., но руснаците не я пипаха като символ на „града герой“  Демократите в САЩ признаха, че нелегалните чужденци са им по-важни от американците Демократите в САЩ признаха, че нелегалните чужденци са им по-важни от американците Според Тръмп правителството трябва да защитава гражданите на САЩ, а не незаконните имигранти Турски изтребител се разби до магистрала (Видео) Турски изтребител се разби до магистрала (Видео) Министерството на отбраната обяви пилота за „мъченик“  Мигрант нокаутира бяла ирландка в центъра на града (Видео) Мигрант нокаутира бяла ирландка в центъра на града (Видео) Полицията е в задънена улица. Моли за помощ при издирването му  Песента „Югославия“ предизвика политическо напрежение преди сръбската селекция за Евровизия 2026 Песента „Югославия“ предизвика политическо напрежение преди сръбската селекция за Евровизия 2026 Социалната мрежа X профил с името „Eurovision Kosovo“ обвини Сърбия, че не може да отдели политиката от конкурса Млади палестински художници превръщат руините на Газа в изкуство Млади палестински художници превръщат руините на Газа в изкуство Паралелно с уличното изкуство, други творци търсят алтернативни пространства за изява
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Пеевски е притеснен. Превърнал е хотел ''Берлин'' в бункер, в който хока хора от съдебната система Виц на деня Виц на деня На презокеански кораб:
- Защо обличаш дамска нощница, нямаш ли пижама?
- Имам, но нали по време на корабокрушение спасяват първо жените!
Виц на деня Виц на деня - Г-не, гледам Ви талона и виждам, че често имате вземане-даване с КАТ!?
- Напротив, само даване съм имал, вземане не съм имал никога...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В семейство на потомствени дърводелци, първите десет пръста са млечни.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори